Team America: Světovej policajt

• USA Team America: World Police (více)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiální text distributora)

xerno

Asi vám příjdu, jako debil, ale když jsem to viděl, byl jsem lehoučce na rozpacích - jestli tomu mám dát 4*, nebo 5*, rozhodnutí padlo, a tendle film je super loutková třída, i když je to dost drsná kravina... ()

_DAVE_

Znama dvojice tentokrat neřádí v coby tvurci South Parku, ale vytvorili loutkovy film (ano cele to hraji loutky kterym jdou videt i vodici provazky) plny akcnich scen a vizualnich efektu. Pokud si to nedovedete predstavit, je opravdu nutne to videt. Opet se urazeji muslimove, Americani, cela plejada hercu. Tim se Team America do South Parku vubec nelisi. Lisi se zpracovanim, a musim uznat ze vetsina z tech ctyrech hvezd patri prave zpracovani, velmi povedene a originalni. ()

LadyDevil

Tak tady se odehrával opravdu zvláštní vývoj: když jsem si přečetla, o čem to je a že film je hrán loutkami, musela jsem automaticky nasadit kyselej výraz a navíc jsem byla ke sledování dá se říct donucena:-D Takže můj postoj byl od začátku dost skeptickej a očekávání takový, že prsknu na konci jednu až dvě hvězdičky. Zvrat ale nastal už v momentu, kdy jsem si začala všímat detailů v pohybech loutek a pak hlavně po prvním zásahu Teamu:-) Takovou úžasnou a dokonalou parodii jak na kýčovitý scénky, tak na akční a romanticky-srdcervyný momenty jsem nečekala..potom hromada skvělých hlášek, a moje nadšení stoupá. Matt Damon taky nemá chybu a o ťamanským kruťasovi s jeho "r" místo "l" se snad ani nemusim vyjadřovat:-D Celou dobu jsem se skvěle bavila a musim říct, že je to opravdu originální a hlavní myšlenka toho všeho mi naprosto sedla..tudíž 4*! ()

BS

Nemyslím si, že by tvůrcům šlo o nějakou satiru, spíš si chtěli dělat politicky nekorektní prdel ze všeho a ze všech. Povedlo se. ()

Petr23

Tak by se dal charakterizovat tento film : Pár velmi dobrách fórů a originální příběh, ale jinak nic převratného. Od tvůrců South Parku sem čekal větší nářez. ()

Danny F.

Jedinečné, zábavné a drsně sprosté. Největší zábava je u onoho sexu:-) Dobrý nápad něco takového vytvořit. Velmi originální. 100% ()

skretik

Také dobré 3+ (alebo slabšie 4-)... Dobre som sa zabavila... ale to bude aj tým, že s kým som to pozerala, že som dostala aj upozornenia na nenápadné narážky, tak to dvíha moje hodnotenie :)... ()

swe

South Park to není, ale i tak hooooodně zábavná záležitost, jejíž velkou slabinou je právě příběh, který si záměrně vybírá všelijaká "žánrová" klišé a s chutí je paroduje. Posledních 20 minut je naprostý nářez! ()

BetuSKA

Kdyby nebylo South Parku, ta pátá hvězda by tu byla bez debaty. Jenže...... Parádní, skvělé, nářez. Nějak jsem se nemohla přestat smát :) ()

Natabar

Paráda!! Excelentní parodie na americké nabubřelé velikášství, americkou politiku, americké filmy, americké ego, americké... Být tam těch odkazů a hlášek víc, tak jasných 5*. (Jinak zvracející loutka a Matt Damon jsou nejvíc nejlepší!!) ()

sochy.zirafka

Lahodná kombinace zvratků, hoven a teroristické krve v podání týmu hromadného ničení. To vše pod taktovkou tvůrců South Parku, jejichž dotek je cítit i v nejdrobnějších detailech této sarkastické podívané. Bavil jsem se, smál jsem se, bylo mi nevolno...Přesně tak to má být. Pár slabších okamžiků odpouštím, některé opravdu přehnané scény ale tak snadno nerozdýchám. 75% ()

JohnSmith

South Park jsem měl hodně rád, ale tohle byla fakt trapná blbost. Občas jsem se sice zasmál, ale že bych z toho byl nějak unešenej se říct nedá. ()

lykan9

Najde se ve filmu pár zajímavých nápadů jako sexuální scéna a Kim Čong Il, ale jinak jsem se dost nudil. Chápu, že film byl myšlen jako parodie na cokoliv amerického, ale v tomto případě se mi to zdálo až moc přehnané a místy mě to vyloženě štvalo. V tomto případě platí méně je někdy více. ()

Unnamed

"I was just a boy when the infidels came to my village in their Blackhawk helicopters. The infidels fired at the oil fields and they lit up like the eyes of Allah. Burning oil rained down from the sky and cooked everything it touched. I could only hide myself and cry as my goats were consumed by the fiery black liquid death. In the midst of the chaos, I could swear that I heard my goats screaming for help..." Co na to říct, film jsem za ty roky viděl nespočetněkrát, ale vždy jsem se u toho smál jako bych ho viděl poprvé. Co Trey Parker a Matt Stone vytvořili je něco neuvěřitelného. Za mě ještě lepší než South Park film. I po 17 letech od vytvoření je to stále aktuální, možná ještě trefnější satirické dílo než v době svého vzniku. Hlavně si nebere servítky s nikým, s demokraty, republikány, cizinci, Muslimy, největšími Hollywoodskými celebritami... prostě kdo se v něm objeví, trpí. Soundtrack je fantastický, není to sice jako LEGO 2 částečně muzikál, ale množství pro film vytvořených písní by mohly hovořit o svém. 5* ()

cross

Southpark? Ok.. Team America? OK! Hergot, tihle dva, to jsou fakt úchyláci... Ale abych přiznal barvu, já se skvěle pobavil... Team America je prostě trochu jiný než Southpark a je nutno ho tak brát a nečekat od něj zázraky. Určitě šlo napsat mnohem vtipnější scénář, určitě šlo do filmu zařadit mnohem víc realizačních vychytávek, ale na druhou stranu. Už jste někdy viděli loutkové divadlo se souložícími, zvracejícími, střílejícími a po krvavých kusech se rozpadajícími loutkami? Já ne... A myslím, že už taky znovu dlouho neuvidím! Ujetá podívaná, která mě navíc technicky zaujala mnohem víc, než např. "úžasný" Polární Expres.. Máte-li jen trochu smysl pro zvrácený, černý a ujetý humor, tak tohle je podívaná přesně pro vás! ()

jitrnic

Scénu soulože a scénu zvracení můžu vidět několikrát po sobě, znovu a znovu mi přijdou neskutečně vtipné, jenom o stupínek níž jsou desítky dalších gagů, méně vtipné jsou parodické postavičky hollywoodských hvězd (ale velmi povedený je Kim Čong-il), trochu mi občas vadil moc doslovná citace Pearl Harboru a moc se mi nelíbily písně (s výjimkou již zmíněného pěvce Kima). Celkově se mi to hodně líbilo, ovšem s konstatováním, že South Park je ještě mnohem odvážnější a trefnější (a samozřejmě vtipnější). ()

PollyJean

Velice přeceněná záležitost. Hlavně mě pobavila snaha autorů dělat si legraci z jiných filmů a z obvyklých filmových klišé, aby nakonec film jako jedno velké klišé skončil. Nebo že by právě to byl ten vtip? ()

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (více)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (více)