Team America: Světovej policajt

• USA Team America: World Police (více)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiální text distributora)

ne0

Krvácející a blijící loutky. K tomu Matt Damon a všichni mají AIDS. Co víc si člověk může přát? ()

Cejny

Povedené loutkové divadlo, které se snaží dělat si srandu z Ameriky. Docela mě to i pobavilo, i když to bylo místy hodně stupidní. ()

sedm.1

Parker/Stone je párečeek neskutečných cvoků, kteří se vážně ničeho a nikoho nebojí, kteří si dali za cíl překonávat co nejvíce tabu, dělají si prdel ze všech a ze všeho, prostě to jsou dvá klucí, který musí mít každý rád :-). A jelikož jejich nejprosnulejší počin South Park uchovávám i já ve své svátosti, Team America jsem od začátku považoval za další nenapodobitelný a nezapomenutelný nářez. Jenže ejhle, je mi to až trapné, ale já se vážně moc nebavil. Jistě, monolog o píčách, čurácích a prdelích se okamžitě zapsal do mého srdce a ihned jsem tuto scénu zařadil do nejlegendárnějších momentů filmové historie, bohužel ale takovýchto geniálních myšlenek se tu objevilo skutečně jen minimum, a tak se nestalo nic jiného, než že jsem se chvílemi jednoduše nudil. Poslední třetina filmu sice nakonec měla pořádně velký koule, ale jako celek to fakt na mě zas až tolik nezabralo. Jinak loutky byly dost povedené, jak při sexu, tak i v akci působily dost zábavně, takže v tomto směru ok. Team America je ale především parodií a jak to u tohoto žánru bývá zvykem, zápletka je tu až na posledním místě a zde to platilo dvojnásob, což ovšem také moc zrovna nepomohlo. Já se zkrátka u tohoto díla pánů Parker/Stone prostě trochu nudil, zábavných a hodně vypečených hlášek je tu sice pořád nadprůměrně dost, ovšem jako celek nic moc a o nějaké kultovnosti si to může alespoň u mě nechat skutečně jenom zdát. ()

kenkaku

Přemýšlím a vzpomínám... film jsem totiž viděl tak před šesti lety (v době kdy byl South Park v kurzu a já chtěl vidět další počin dvojky Park-Stone) a tak musím sázet na své osvědčené instinkty (místo na paměť protože si z celého filmu pamatuju jen že je to loutkový a že tam byla soulož). Tedy... film nemám na rozdíl od Pekla na Zemi ve své filmotéce (takže nemohl mít tak úplně super). Na 5 hvězd to teda nebude. Nikdy jsem viděl jen jednou (že by dvě hvězdy?!), ale při myšlence se na něj podívat znovu mi není nevolno... to bude víc než dvě hvězdy. Proč jsem ho ale tedy víc než jednou neviděl? Mám to! "Normální film co neurazí ani nenadchne" (citace z mého profilu pro 3 hvězdičky), takže mi to za to prostě nestálo se po něm shánět a v telce ho ještě nedávali. ()

Firebug

Pro fanoušky South Parku, milující politickou nekorektnost, satiru a nějakej ten fakálnější fór je nerozhází, je tohle prostě a jednoduše FUCK YEAH! Scénář je zvostra přepálenou parodií béčkových akčňáků z devadesátek se všemi klišé zvraty, na které si lze vzpomenout. Vizuální zpracovaní společně s prkenností loutkářů dává snímku úplně nový rozměr a je zdrojem mnoha vtipných situací. Dech beroucí explozivní scény, nadsazený gore, dokonalá choreografie pěstních soubojů! :-) Snímek na kterém jde vidět, s jakou nesmírnou láskou byl vytvářen! Škoda že se satirický podtón snímku ke konci dostává do konfliktu s tím béčkovým scénářem... Čistých 5* to není, ale FUCK IT. ()

coscarelli

Korejsky dvadsiaty komentar: Team America je pre mna najrepsi babkovy firm, co som kedy vider. Rozum som nechar v chradnicke, a oddar som sa ParkerovskoStoneovskoBradyovskym napadom, popraskar branicu a bor som nadmieru spokojny. Pobavir som sa na uprnych 100% . Skvere akcne sekvencie,verkorepa vyprava, uzasny soundtrack, par vurgarnosti, eroticka scena, skvere hrasky, a Méét Dejmn :D ... Fuck yeah! ()

herr_carter

"Jestli to zkazíš, urvu ti koule a nacpu ti je do prdele, aby sis je při první příležitosti posral"...Film, který údajně tolik tenkrát šokoval celou Ameriku, mě osobně zase tolik nepřekvapil. Ale chápu, že hrdí Američané asi takový film nečekali, film, kde se otevřeně střílí ze známých herců (nebo střílí do známých herců), kde nezasáhlo ani 1 % cenzury v dosti otevřeně interpretovaných záležitostech zbraní hromadného ničení a vůbec obecně USA vs. terorismus vs. Korea. Tvůrci se vůbec nebáli vzít si na paškál ošemetné tehdy dosti aktuální téma a natočili to celé bez jakýchkoliv vedlejších významů - prostě na tvrdo. Než množství vulgarismů mě překvapila právě spíše odvaha poslat proti sobě komunistickou Koreu, Spojené státy a okořenit to teroristy (byť jsou to pouze loutky)..................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Arkanoid

Riadne veľká, dobre mierená facka svetovému policajtovi USA. Ale odniesli si to aj herci, za všetkých sa vyjadruje Matt Damon: Matt Damon. ()

srbak

Ak máte záujem vidieť vrchol ľudskej stupídnosti v bábkovej hre, tak ste s Team America na správnom mieste. Jedným slovom by sa to celé dalo vystihnúť - neopísateľné. A pretože tak tomu ozaj je, viac vám k tomu asi nepoviem. Škoda len, že neviem, či niečo také mám odporúčať, alebo o tom radšej mlčať. ()

Red Meat

Zřejmě jsem jeden z mála, kdo nemá rád South Park (ať už seriál či celovečerní film), ale tohle mě fakt dostalo. Záchvat smíchu jsem měl sice jenom 2x (sex a zvracení), ale dobře jsem se bavil během sledování celého filmu. ()

Lučo

Som si isty, ze keby tento scenar (po mensich upravach :-)dostal taky Michael Bay, k tomu 200 milionov USD a 5 holywoodskych hviezd, vznikol by blby, hnusne patriotisticky Blockbaster, ktoremu by som dal tak 1 hviezdicku. Ale kedze to robili autori South Parku, a je brutalna parodia na vysie spomenuty typ filmov, tak davam 4... ()

Wotan

Čekal jsem že se budu smát, ale bohužel tento film humor postrádá. Párkrát se sice zasmějete, ale jinak je film jako celek nuda. ()

Kanibal

Vcelku zklamání - ze satiry je takové to obyčejné rýpání, sem tam přistane zajímavější moment (spolek hollywoodských levicových herců-intelektuálů v čele s oblíbencem Alecem Boldwinem)... spíš jsem si všímal hluchých míst, kdy si říkáte "a to jako proč?". Ale přes to všechno jsou okamžiky kdy se náramně bavíte a za originalitu je tam taky hvězdička navíc. ()

bruceman7

Nejenže jsem se u téhle srandy, která si nebere servítky vůbec z ničeho, bavil od začátku do konce, ale navíc jsem si rozšířil i filozofické obzory, například že existují tři typy lidí ... 80% ()

rozbris

A už to vidím Matt Stone a Trey Parker ti dva dělají i South Park a protože South Park je dobrý musí být i tohle dobrý, no ne?:-) Takhle si dělat prdel z velkých mocností jako je Amerika a Rusko - velmi povedené, já jsem se teda bavil a i docela nasmál. ()

Spike23

Tak tohle je film u kterého jsem dostal skoro dvacetiminutový záchvat smíchu. Perfektně zpracované loutky, luxusní hlášky, skvělý soundtrack a nejlepší nezapomenutelná blicí scéna ze všech filmů. ()

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (více)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (více)