Rozvedená Mexičanka Flor Morenová se vydá s malou dcerou Cristinou do USA, aby tu začala nový život. Zatímco Cristine začne chodit do školy a velmi rychle se naučí anglicky, Flor je nejistá a dlouho se uzavírá v mexické komunitě. Ví, že nemůže sebe a dceru uzavřít před okolním světem navždy, a tak nakonec přijme práci hospodyně v zámožné rodině Johna Claskyho. Seznamuje se s jeho sobeckou manželkou Deborah, jejími dvěma dětmi Bernice a Georgem a s její matkou, bývalou zpěvačkou Evelyn. Postupně zjišťuje, že Claskyovi mají přes své bohatství horší problémy než ona. I Flor však čeká vážný problém. Na přání Deborah musí strávit s Claskyovými léto, a to znamená vzít s sebou i dceru. Claskyovi si ji okamžitě oblíbí, Deborah jí dokonce začne dávat přednost před vlastními dětmi. Také Cristina je okouzlena životem a bohatstvím Claskyových. Situace začne být vážná, když Deborah vezme Cristinu na nákupy bez povolení Flor a začne jí kupovat drahé dárky. Vše vyvrcholí, když Deborah zajistí pro Cristinu stipendium na velmi drahé soukromé škole, do níž chodí Bernice. Flor se rozhodne dát výpověď. Cestou potká Johna, který se právě dozvěděl, že mu byla manželka nevěrná. (TV Nova)

JaguarN

Jemný, milý a citlivý film. Když jsem viděl tu délku a námět, tak jsem se obával, že to bude víceméně nuda, ale nestalo se. Naopak jsem se většinu filmu výborně bavil. Už dlouho se mi nestalo, aby se mi líbili prakticky všichni hlavní představitelé (a Tea Leoni mě vysloveně překvapila!), řekl bych, že si to natáčení všichni docela užívali. Jen ten konec byl na můj vkus až moc velká „úlitba“ hispánským spoluobčanům :-). Takže solidních 70 %. ()

lada32

Tenhle film Vás zasáhne tak nemilosrdně jako Láska nebeská či jiné laskominy podobného druhu.Paz Vega oslní krásou,Tea Leoni mistrným hereckým projevem,výborně napsaný scénář dá prostor i dětským hercům ukázat co umí.Takhle vypadá bezchybnost.Že bychom se tohoto filmu dočkaly na ČT1 od 20.00,to bychom byli velkými fantasty.To si raději dáme Poštu pro tebe.. ()

marysa

No...Čo k tomu napísať? Určite nie typická Sandlerovská komédia a áno, páčila sa mi, ale celkový dojem mi kazili dve veci, resp. osoby: hysterická Tea Leoni - neviem, ale mne jej výstupy nepripadali vtipné, preto by som ju rozhodne nechválila za jej komediálny talent a po druhé: tie priam dokonalé deti, ktoré absolútne nezodpovedali americkej realite. ()

mine.slayer

Skvělá Cloris Leachman a jinak takový standart ala Adam Sandler, ale jsou i lepší romantické komedie s tímhle komikem, třeba Píseň po nevěstu. ()

Pythonator

Docela silný doják. Rozhodně to není komedie, alespoň jsem si nevšiml. Je to vážné a smutné, že bych se nesmál ani kdyby tam nějaký ten humor byl. Doporučuju všem rýpalům, co nemají rádi Adama Sandlera. Zde jasně dokazuje, že umí hrát i vážně. Téa Leoni je zde nesnesitelně hysterická. Paz Vega je zase tak lákavě přitažlivá, že je romantická scéna, kdy k ničemu nedojde, málo uvěřitelná. Každý racionálně uvažující chlap s heterosexuálním zaměřením z tohoto světa by se na Paz Vega vrhnul a už nikdy by ji nepouštěl. Obzvlášť když má doma náladovou krávu, jakou hrála Téa Leoni. Z toho důvodu se mi nelíbil konec filmu. Je to prostě celé smutné včetně nenaplněného konce, a přesto se na to příjemně dívá, snad právě díky tvářičce Paz Vega. ()

revere

Další z filmů, který je asi určen především Americe. Pan James Brooks si, jako režisér, pozorně vybírá, do čeho se pustí, a často se mu to vyplácí. Spanglish mi přijde podhodnocený. Kupodivu za to nemůže Adam Sandler, který je, alespoň pro mne, často nepřekonatelným problémem již po pár minutách film dosledovat. Myslím si, že Paz Vega, případně její Flor, je ten důvod, proč film působí laciněji, než by mohl. ()

malyLibor

Spíš romantické, než komedie, ale líbilo... až na ten konec. Ten to celé popřel. Proč někdo píše esej, která má ovlivnit přijetí na vysokou školu, když ho ukončí tím, že na tu školu nechce? Inu, trochu mimo mé chápání. Ale první hodina a půl byla fakt skvělá. Poslední půlhodina tam neměla být. ()

Zackk

dle názvu a jména hlavního herce jsem očekával obyčejnou sandlerovskou komedii, ale dobrou zápletku, skvělé herecké výkony a milostný trojúhelník který neočekávaně nebyl černobílý jsem vskutku nečekal. velice povedené, a k dokonalosti tomu chybí už jen ten debilní nevyřešený konec, to vskutku zvorali. vsadím se že vyústění bylo natočené, ale režisér se rozhodl ho tam nedávat - veliká chyba. rodina je uprostřed krize, a nevíme jestli se rozejdou nebo udobří, to prostě zmotali. ale i tak velice povedené ()

KraLuban

Takové příjemné romantické nic, na jedno kouknutí, ale asi nic víc. Hvězdy za herecké výkony - úžasnou Paz Vegu, mého oblíbence Sandlera a věčně hysterickou Téu Leoni. ()

Jiesaj

Když jsem začala tento film sledovat, na začátku jsem si říkala: "To zase bude o matce a dceři, které přijdou do cizího domu hledat práci a zázemí, matka se zakouká do pána domu a vše skončí happyendem." Omyl. Vše bylo (naštěstí) úplně jinak. Přišlo poučení, přišlo dojetí i chvíle radosti, že jsem se zase jednou s předčasným hodnocením filmu spletla. Pro chvíle do nepohody a pozvednutí nálady doporučuji. ()

Finkey

Po dlouhé době zase film, který mě překvapoval od začátku do konce. Navíc se mi líbily herecké výkony některých postav i herců pro mě méně oblíbených jako Cloris Leachman nebo velmi dobře zahraná roztěkaná matka v podání Téa Leoni, u "milostné" scény jsem zůstal sedět s pusou otevřenou. ()

wairau

Jak sleduju zdejší hodnocení, je mi jasné že půjdu proti proudu. Bohužel, ač Adam Sandler patří mezi mé oblíbené herce, Paz Vega je opravdu nádherná a Téa Leoni i na prahu čtyřicítky vypadá úžasně a rychle běhá :-) , přesto mě příběh dvou hysterických a bláznivých ženských a rozpolceného muže uprostřed nedokázal zaujmout tak, jak jsem očekával po přečtení obsahu. Nakonec moje sympatie z celé rodiny patří hlavně matce. ()

sun.eagle

Nedokázal jsem udržet pozornost a od půlky jsem to vlastně ani nevnímal a dělal pořádek doma. Navíc tam je Sandler kterého když vidím tak se mi chce zvracet. Vlastně ani nevím proč jsemse na to chtěl dívat, snad pro to že nic horšího nedávali. ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman