Rozvedená Mexičanka Flor Morenová se vydá s malou dcerou Cristinou do USA, aby tu začala nový život. Zatímco Cristine začne chodit do školy a velmi rychle se naučí anglicky, Flor je nejistá a dlouho se uzavírá v mexické komunitě. Ví, že nemůže sebe a dceru uzavřít před okolním světem navždy, a tak nakonec přijme práci hospodyně v zámožné rodině Johna Claskyho. Seznamuje se s jeho sobeckou manželkou Deborah, jejími dvěma dětmi Bernice a Georgem a s její matkou, bývalou zpěvačkou Evelyn. Postupně zjišťuje, že Claskyovi mají přes své bohatství horší problémy než ona. I Flor však čeká vážný problém. Na přání Deborah musí strávit s Claskyovými léto, a to znamená vzít s sebou i dceru. Claskyovi si ji okamžitě oblíbí, Deborah jí dokonce začne dávat přednost před vlastními dětmi. Také Cristina je okouzlena životem a bohatstvím Claskyových. Situace začne být vážná, když Deborah vezme Cristinu na nákupy bez povolení Flor a začne jí kupovat drahé dárky. Vše vyvrcholí, když Deborah zajistí pro Cristinu stipendium na velmi drahé soukromé škole, do níž chodí Bernice. Flor se rozhodne dát výpověď. Cestou potká Johna, který se právě dozvěděl, že mu byla manželka nevěrná. (TV Nova)

vendy63

Na tenhle film jsem se těšila,mám ráda Adama Sandlera a zatím mně žádny film ve kterém hrál nezklamal, ovšem v tomhle případě jsem byla trošku zklamaná. Nejspíš to bude tím že jsem happyendový typ a tenhle film byl pojatý tak trošku dramaticky. Každopádně jsem se i bavila a kdyby jen trošku pozměnili konec snad by byly ty hvězdičky i 4. ()

pkungfu

Podle mě docela sympatická komedie, která mě pobavila i citově zapůsobila a na kterou se rád zase někdy podívam (nehledě na to, že mam prostě slabost pro takový filmy, kde se prolíná angličtina a španělština :) ). Jedna z mála věcí, co bych filmu vytkl, byla snad až přespříliš hysterická Tea Leoni a celkově matka, kterou hrála mi byla dost nesympatická už od začátku a čim dál tim víc mi štvala. Naopak Adam Sandler u mě zase stoupl o příčku výš jako herec, svojí docela vážnou roli zvládnul snad i bezchybně. ()

chrispe

Ten film nebyl dokonalý, ale určitě nadprůměrný. Vše vyzdvihovala nádherná Paz Vega, Adam Sandler byl příjemně nesandlerovský vedle své děsivé manželky v podání Théi Leoni...a navíc mi přišlo, že příběh nehraje ani moc na city... a to se mi líbilo. ()

snoodles

Za ten orgasmus hvězda dolů. Jinak takový oddech na večer, u kterého netřeba příliš přemýšlet, ani se soustředit, ani nic. ()

pepa3rd

Sympatický příběh s prvky romantiky, dramatu i jemného humoru, který dokáže dojmout, aniž by svou přeslazeností způsoboval cukrovku. To vše působí o to víc, že jsem to od filmu Adama Sandlera vůbec nečekal. Rok 2004 byl pro něj velmi silný. Po žánrově zcela jiném 50 x a stále poprvé, opět zasloužených 80 % ()

Alice02

Nechápu tak nízké hodnocení! Přišla jsem na ČSFD s tím, že tohle bude mít něco okolo 80% :-D. Je to tak pravdivě natočený film, tak lidský a tak ... smutný a zároveň optimistický! Na Flor jsem mohla oči nechat a i ostatní herci byli tak přirození, jako by děj ve filmu byl jejich denní rutinou. ()

Kingjiri

Spanglish má příjemnou atmosféru, velice uvěřitelný herecký výkony (Adam Sandler a Paz Vega válej, nejvíc však zaujala neznámá Shelbie Bruce perfektnim dětskym výkonem) a vzhledem k tématu minimální míru patosu (btw. závěr velice překvapivej). Ale nějak jsem nepochopil, co nám chtěl snímek vlastně sdělit a jsem z něho možná ještě zmatenější, než z rozhodnutí najmout španělsky mluvící hospodyni, který nikdo nerozumí. A Hans Zimmer se tentokrát vůbec nepředved. Za mě sympaticky netradiční Sandlerovka na jednu projekci. ()

Biopler

Telenovela kde sa dve matky hádajú a z diaľky sa na to díva Sandler. Sandler sa nakoniec zaľúbi a niet divu, lebo Paz Vega je okúzľujúca dáma. Mimo to - strašne slabo napísané dialógy a kopec scén je kostrbatých. Aj samotní herci na mňa pôsobili jednotvárne, bez prekvapenia odverklikovali čo mali. Šablónka prejav. ()

dalziel

Príjemná melodramatická záležitosť s komediaánymi prvkami.Typický Brooks.Také kompletné meníčko od polievky po dezert. ()

sledge

Film uplynie, ale nic vo vas nezanecha. Problem zachovavania latino kultury pristahovalcov do usa tazko oslovi divaka-nasinca. ()

sefino

Půvabný film. První polovina je sice mnohem lepší než druhá, ale i tak si příběh získá vaši pozornost. Jediné, co mi vadilo, bylo černobílé stanovení postav již na začátku příběhu. Jinak senzační oddechovka, která končí jako v životě... ()

VeeDee

Jsem příjemně překvapená! Film o životě, navíc s ne typickým americkým koncem, kdy spolu budou nakonec ti dva šťastně až navěky, který jsem čekala... Vyvolal úsměv na tváři, ale i zamáčknutí slzy a zamyšlení... prostě krásný... ()

danny_21

Už jsem myslel, že se nedočkám, ale konečně jsem viděl Sandlera v jiné než v roli než čistě komediální. A musím uznat, že tp bylo docela příjemné poznání, protože Adámek tu lehce dramatickou roli zvládl poměrně dobře. Ale kdo válí nejvíc je Pez, která svým nevinným krásným zjevem dokázala poslat tuhle ze začátku tvářící se šablonovitou romantickou záležitost přes minové pole průměru. Chemie mezi oběma funguje, trochu se ten konec sice natáhl, přesto dávám 4 hvězdy, určitým sentimentálním způsobem se mi to líbilo - 75 % ()

mazic

všichni okolo viděli jiný film - já viděl nudu na komedii, málo drama a všeobecné nic, které mě málem stálo život.... sandler never more ()

Chamyl

Docela dobrý film, ideální pro romantický večer se skleničkou vína. Paz Vega je krásná, Adam Sandler v pohodě a vůbec všichni do svých rolí dobře zapadají a zvládají je bez výraznějších zakolísání. V rámci zbytečně velkorysé stopáže se ovšem tvůrci tak nějak nedokázali rozhodnout, jestli nás chtějí spíše pobavit nebo spíše rozplakat. A tak se trochu smějeme a citlivější duše možná uroní i jednu až dvě slzy. To by samo o sobě nebylo na škodu, nebýt (zejména v amerických filmech poslední doby) nezbytné morality a poselství pro diváka. Jakoby už nebylo možné podívat se na film, zasmát se u něj, pobrečet si, prohlédnout si slušné herecké výkony i krásu hereček a tím skončit. Každý počin tak musí obsahovat nějaké to polopatické sdělení a to je v tomhle případě trochu navíc. Proto dávám za závěrečných 15 natahovaných minut o jednu hvězdičku méně než by si film jako celek jinak zasloužil. ()

dj_kure

(SPOILER) Vtipné, zábavné, zahřeje u srdce, ale dokáže i řádně nasrat. Kurňa proč to tak špatně dopadlo?! Je pravda, že happy-endů je plný hollywood, ale zrovna tady bych ho přežil. I přes (pro mě) "krásný" konec, jsem se příjemně pobavil. (KONEC SPOILERU) Smál jsem se na telku jako kdyby mě zrovna pustily z Bohnic a ona byla moje ztracená kamarádka. Fakt hodně příjemný film :) ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman