Rozvedená Mexičanka Flor Morenová se vydá s malou dcerou Cristinou do USA, aby tu začala nový život. Zatímco Cristine začne chodit do školy a velmi rychle se naučí anglicky, Flor je nejistá a dlouho se uzavírá v mexické komunitě. Ví, že nemůže sebe a dceru uzavřít před okolním světem navždy, a tak nakonec přijme práci hospodyně v zámožné rodině Johna Claskyho. Seznamuje se s jeho sobeckou manželkou Deborah, jejími dvěma dětmi Bernice a Georgem a s její matkou, bývalou zpěvačkou Evelyn. Postupně zjišťuje, že Claskyovi mají přes své bohatství horší problémy než ona. I Flor však čeká vážný problém. Na přání Deborah musí strávit s Claskyovými léto, a to znamená vzít s sebou i dceru. Claskyovi si ji okamžitě oblíbí, Deborah jí dokonce začne dávat přednost před vlastními dětmi. Také Cristina je okouzlena životem a bohatstvím Claskyových. Situace začne být vážná, když Deborah vezme Cristinu na nákupy bez povolení Flor a začne jí kupovat drahé dárky. Vše vyvrcholí, když Deborah zajistí pro Cristinu stipendium na velmi drahé soukromé škole, do níž chodí Bernice. Flor se rozhodne dát výpověď. Cestou potká Johna, který se právě dozvěděl, že mu byla manželka nevěrná. (TV Nova)

adelina8

Čekala jsem klasickou Sandlerovinu, ale byla jsem příjemně překvapená. Oceňuji, že film nesklouzl do klasického schematu romantické komedie, i když popravdě ten happy end bych si fakt moc přála...:) ()

Grafito odpad!

Za prvé.. Paz Vega je jedna z nejnádhernějších ženských, který kdy chodily po tomhle světě.. za druhé.. režisér a scénárista filmu James L. Brooks má patrně nevyřešený vztah ke své hispánské hospodyni, případně se nedokázal vyrovnat s nevěrou své ženy.. otázka je proč to neřekl svému psychoanalytikovi a místo toho o tom natočil dvouhodinový (!!!) neskutečně nudný film bez hlavy a paty..zápletka o svobodné mexické matce s malou dcerou, která najde práci u rodiny šéfkuchaře v LA není nic nad čím by člověk skákal radostí, ale budiž.. alespoň trochu slušný film by se z toho natočit dal.. chyba lávky.. všechny postavy ve Spanglish jsou zoufale ploché.. jednorozměrné.. nakousnuté vedlejší zápletky.. cokoli zajímavého.. zůstává jen planě viset ve vzduchu bez jakéhokoli využití (úspěch restaurace, dceřina obezita atd. koneckonců i ústřední milostné téma).. vrcholem všeho je pak ploskohlavý Adam Sandler, o němž je dostatečně známo, že hrát opravdu neumí, ale co se dá prominout ve fekálních a jiných béčkových a céčkových komediích, jichž je dotyčný opičák králem (a kde nedostatek hereckého umu může být leckdy ku prospěchu věci), to nejde prominout u tohohle poměrně vážně míměnýho snímku.. ani se nechce věřit, že se James L. Brooks podílel na něčem tak inteligentním, nápaditém a zábavném jako jsou Simpsonovi nebo Lepší už to nebude.. ty 2 hodiny filmu jsou opravdu téměř k nepřečkání.. ()

Rehooo

Adam Sandler mě opět nezklamal zdatně mu však konkurovala Paz Vega. Skvělý film se skvělou hudbou a skvělým dějem. Jsem spokojen, od filmu jsem dostal přesně to co jsem si od něj sliboval. Zábavný film který stojí na španělsko-anglické bariéře a postupně se ji snaží odstraňovat. ()

Yarwen

Romantický snímek zaobírající se rodinnými vztahy v dobře situované americké rodině, do níž vstoupí španělská služebná se svou dcerou. Těžko uvěřitelné, nereálné - někdo se tu rozplýval nad závěrečnou větou, kterou pronese matka ke své dceři: "Rozmysli si, zda chceš být skutečně jiná, než tvá matka." A proč by neměla být? Každý jsme originál. Je to naivní, bez pointy, nezábavné. ()

Judas

Nemůžu si pomoc, ale velmi mi sedí styl a inteligentní humor J. L. Brookse, ale tento film na mě dýchá jakousi naivitou, že matka, která miluje svou dceru obětuje její ,,štěstí", které je u nás v civilizovanějším světě definováno trošičku jinak než v Mexiku a chce si za každou cenu ponechat výchovu své dcery, což je pochopitelné. Oproti As good as it gets tu herci nepředvádí nic světoborného, pouze tedy Adam Sandler, je tradičně ve skvělé formě, Téa Leoni ta je opravdu příšerná. A Paz Vega jako hlavní hrdinka nemusí vůbec nic hrát a stačí se pouze nechápavě dívat. ()

FilmWave

Americká romantika v tom nejpozitivnějším smyslu slova. Skvělý Adam Sandler v trochu netypické roli. Zahřeje u srdce. ()

merigieren

Slovenština má jednu výhodu, ještě neoposlouchané hlasy, i tak bych si měl sehnat anglickou verzi. Už u 10 položek mě Paz celkem okouzlila, hlavně hlasem, tady jí bylo slyšet ve španělských promluvách. Děj docela ubíhá, taková ta debata na schodech je povedená, Souboj o dceru bych nerad rozebíral. ()

atmen

Sledování dvou odlišných kultúr a tradic - americké a mexické. Kdo má navrch? Nechci soudit. Snímku vévodí skvělé obsazení (u mě vede Paz Vega), ale nebýt něj, tak by snímek dozajista vyšuměl do světa zapomění. Nejkrásnější scénou ve filmu je společně strávený večer už zmíněné P. Vegy a A. Sandlera, když se on dozví, že byl podváděn svou ženou a ona dává výpověď jako hospodyně v jeho rodině. Oba si moc přejí být spolu, ale oběma je jisté, že to není správná cesta a že by ublížili svým blízkým a tak si hrájí s náznaky a ze slovy a konec všeho přichází v momentě, kdy padnou ta dvě kouzelná slova - miluji tě - a následuje rozloučení bez naplnění. Tohle utkví v hlavě napořád... ()

*Colorado

Zbytečně dlouhé. A čemu asi nikdy neporozumim, proč si manželky ve filmech najímají krásné služebné :) Jinak bylo fajn, že se v závěru nenechali scénáristé a pan režisér unést k jinému konci, tenhle byl přijatelně dobrý. ()

Luk Skywalker

Mě tento film, tak neoslnil, jak některé uživatele z mé topky, ale je to dobrý romantický film (na rozdíl od většiny současné produkce romantických snímků, které naštěstí nemusím sledovat) a konec je jak ze života. ()

animario

Komediální prvky by se daly spočítat na prstech jedný ruky, z části je to romantický, největším dílem drama (ale skromný a držený na uzdě tak akorát). Velice upřímný, opravdový, ničím se nepodbízející ani citově vydírající ,byť malých dojemných scén je tam požehnaně. Paz Vega je okouzlující, Sandler tam pasuje, hysterka Téa Leoni mě s*ala, ale taková měla její nevyrovnaná role být. Malej velkej film, na kterej musí přijít čas a nálada. Mně se to trefilo do obého. ()

Ydrosten odpad!

Nudný a prázdný film o ničem. Opětovné hádky mi začínají v amerických filmech vadit natolik, že udělím odpad pokaždé, když se někdo z někým hádá. Takže odpad. ()

Rathalos

Reziser James L.Brooks opat boduje,navaril dalsi sympaticky,mily,pohodovy a krasny film z bezneho zivota o ludskych vztahoch,kde herecky dominuje krasna Paz Vega a Adam Sandler,ktoremu postava,ktoru hral,sadla dokonale,no a rozmyslam,ci sa mi nieco nepacilo,ale je to bez vycitok ci chyb...:-) ()

kohut

paskvil, ktory nema jasno v tom, ci chce byt komediou alebo spolocenskou dramou. Vo chvilach, ked by to uz bolo zabavne sa zrazu objavi nejaka tazka tema a skor, nez sa tato tema rozvinie do niecoho, co by sa dalo povazovat za postoj alebo myslienku, tak sa zase udeje nieco smiesne (pozor, nie vtipne. smiesne) . A nech mi niekto vysvetli, co znamena oramcovanie filmu pisanim eseje k prijimackam na skolu, na ktoru vlastne dotycna ani nechce ist... ()

Cruchot

Velmi příjemná komedie, kterou na **** u mě vytahuje především báječná Paz Vega. Adam Sandler jako by naopak místy něvěděl, co hrát a Téa Leoni místy až moc přehrává, třebaže v některých scénách velmi příjemně překvapuje. Trefou do černého je určitě obsazení dětských rolí, zvláště v případě Shelbie Bruce jako Flořiny dcery. Režisér Brooks si natáčení vyloženě užíval a ze spousty natočeného materiálu měl evidentně problém se po sestřihu vejít do dvou hodin. Film utekl velice rychle, ale některé scény přece jen byly až příliš zdlouhavé. Rozhodně se nejedná o komedii, u které byste se od začátku do konce váleli smíchy. Je to určitě film úsměvný, ale také hodně melodramatický, melancholický, moralizující i přemýšlivý. Každopádně oddechovka, u niž jsem se po celé dvě hodiny slušně bavil. Brooks nezklamal ani tentokrát, třebaže samozřejmě takovému Lepší už to nebude tento film nesáhá ani po kotníky. ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman