Izmerská říše je již po dlouhý čas na rozhraní dobra a zla. Vládnou zde mágové, elitní skupina kouzelníků, zatímco prostí lidé jsou bezmocní. Izmerská císařovna Savina (Thora Birch) chce rovnost a blahobyt pro všechny, proto má zlý mág Profion (Jeremy Irons) v plánu sesadit ji a nastolit vlastní vládu. Císařovna vlastní žezlo, které ovládá izmerské zlaté draky. Aby Profion mohl převzít vládu, musí nejprve toto žezlo získat a lstí přesvědit radu mágů o tom, že Savina je nezpůsobilá udržet moc. Císařovna ví, že Profion přinese Izmeru ničení a smrt. Musí proto najít legendární tzv. savrillský prut - mýtický prut, který má moc nad rudými draky, mnohem mocnějšími než jsou zlatí. Dva zloději, Ridley (Justin Whalin) a Snails (Marlon Wayans), se neúmyslně stanou nástroji při Savinině hledání. V doprovodu trpaslíka Elwooda (Lee Arenberg) a za pomoci císařovnina nejlepšího stopaře, skřítka Norda, se mladí hrdinové vydávají hledat prut ze Savrillu. Zatímco se v Izmeru Profion připravuje na bitvu s císařovnou, Ridley a jeho přátelé překonávají mnoho překážek - smrtící bludiště zlodějského bratrstva, tajné jeskyně, opuštěné hrady - na každém kroku musí přelstít Profionova hlavního přisluhovače Damodara (Bruce Payne). Vše závisí na toho, kdo prut získá jako první. Čas neúprosně běží, přežití visí na vlásku... (oficiální text distributora)

Vampireman

Celou dobu jsem si říkal, že kdyby ditchli tu černou rogunu a nemuseli kvůli ní plejtvat magickým práškem, tak by z nich mohla bejt, s křivym pohledem, obstojná parta, protože se Damodar místo výcviku svých podřízených radši opájí svou výjimečností a modrou rtěnkou a jde mu jenom o to, aby se zbavil sajrajtu v uších. Jenomže parta prožívá teen emoce a trpaslík zase stereotypně žere mísy kuřat, špiní si rudý vousy a nic nepředvede. Kdyby Porfyrina (nebo se jmenoval Methylpyrrolidon?) nesežral drak, tak dobro nezvítězí, když za něj bojujou takový n00bové. Side Quest: spotněte v tom filmu Macháčka. ()

fmash

Tak tahle dračí dupa je opravdu smutná podívaná a ponaučení, že vybírat filmy podle kvalitních herců se nemusí vyplatit. A prznění oblíbeného žánru taky nepotěší. ()

kombajn odpad!

hovadina, hovadina, hovadina... neskutecne spatne triky, ktere bych neprekousnul ani u pohadky pro deti z dilny ČT. nudni a velmi nesympaticti hrdinove (vcetne poskoka od Supermana - J. Whalina). Bruce Payne se diky tomuto stava alespon u me kralem FAKT HODNE SPATNYCH filmu, i kdyz na "vykon" Ironse nema ani zdaleka. ()

tomtomtoma

Dračí doupě, hru jsem nehrál. Dobrodružně fantazijní filmová podoba osloví především děti. Inspirací bylo povícero, výsledkem je pestrobarevný mišmaš. Nekonečný příběh se propadl do středozemě Pána prstenů. Roznětkou se stává počátek demokratizačních přeměn uspořádání společnosti a o straně dobra nemusíme přemýšlet. Jméno Izmer přináší závan pohádkového orientu a draci splňují standardní představy hrůzostrašné podoby strachu. Herectví se blíží dětinštění a nejmenší ratolesti ho snad s nadšením ocení. Hlavním hrdinou je Ridley Freeborn (Justin Whalin), pohledný, fyzicky zdatný a důvtipný zloděj. Hříčkou osudu je vtažen do vrcholícího střetu dobra se zlem a jeho vrozená ctižádost ho strhává do strastiplné cesty poslání. Hvězdou filmu je hlavní čaroděj Profion (Jeremy Irons), vlivný intrikán, toužící po absolutní moci. Karty jsou rozdány a každá podlost je vítána. Hlavní ženskou postavou je mladá čarodějka Marina Pretensa (Zoe McLellan). Přináší ženský půvab, romantické okouzlení a zodpovědnou povinnost ve jménu záchrany vlasti a známého světa. Komické výstupy poskakujícího šaška jsou doménou Snailse (Marlon Wayans), zženštilého kumpána Ridleye. I pištěním lze přispět ke zdaru věci. Démonickou postavou je Damodar (Bruce Payne), sadistický velitel ozbrojených sil země a všehoschopný Profionův patolízal. Výraznější postavou a esencí ženství je Norda (Kristen Wilson), elfka, nejschopnější císařovnin zvěd a účinná zbraň pro konečný střet. Zajímavější postavou je také Xilus (Richard O'Brien), povýšený král zlodějů, sledující vždy své vlastní zájmy. Z dalších rolí: pomáhající zrzavý trpaslík Elwood Gutworthy (Lee Arenberg), mladá, pokroková a neústupná císařovna Savina (Thora Birch), moudrý čaroděj a císařovnin rádce Vildan Vildir (Edward Jewesbury), či elf-léčitel Halvarth (Tom Baker). Není to úchvatné dílo, přesto by mělo splnit normy svého žánru a uspokojit své fanoušky vypůjčenou fantazií a spravedlivým bojem. Film mě nepřesvědčil, abych se o hru zajímal. ()

Fallen_One

Fantasy mam moc rád a jsem jeho velký fanoušek, prakticky mi nevadí žádné fantasy, snad jen Eragon (filmově i knižně). Při sledování Dračího doupěte jsem si nejdříve říkal, že dám tři hvězdy, protože to zas nebylo tak špatný. Jenže jak film gradoval, ubývala jedna naděje za druhou. Postřehů je mnoho. Tak ten první...celý film se snaží být děsně cool, až nechutně vlezle. Nejvíc za to mohl Snails, který hláškoval a choval se ujetě a debilně jak Chris Tucker v Pátým elementu, ale tam to sedělo. Tady to ničilo celý film. Dále tu máme negerskou elfku - co to je proboha za zprznění téhle fantasy rasy? To mělo být něco jako průkopnictví? Přehrávající záporáci a nechutně nesympatičtí hlavní hrdinové taky přidali svoje. Ten hlavní hrdina snad utekl z nějaké modelingové show, ne? Pokud si Jeremy Irons vybere hrát ve fantasy (Eragon, tahle konina), tak je to skoro záruka nudy. Postavy vůbec nemají větší prostor k jejich poznání a scénář je značně urychlen "musíme tam...*pár vteřin*...už jsme tady, co teď". O dracích moc nemluvim, stejně jako o digitálních a přehnaně monumentálních městech. Ach jo, a to se naše země podílela na natáčení. Tu jednu hvězdu dávám za české interiéry, který tuhle šlamastyku zvedají od odpadu. Dokonce zabraly i Olšanské hřbitovy a tunel v Prokopáku:-D a ještě jedna věc. Proč je tu označen jako herec Jiří Macháček když se ve filmu mihne sotva na jednu vteřinu? Heh... ()

Juto

Mierne zábavná, ale vlažná extravaganza, ktorá sa viac hodí k televízii ako na veľké plátno. 3/10 ()

Hermione

Ale marně jsem tam hledala Macháčka.Asi to byl nějakej maskovanej skřet:-) Jinak taky nechápu, že roli v tomto filmu přijal dokonalý herec Jeremy Irons. ()

tom88

Tu je v plnej kráse vidieť úpadok fantasy, jeho krízu, ktorá skončila až v roku 2001 nástupom Pána prsteňov. Som fanúšikom všetkej fantasy a navyše zbožňujem drakov, takže tento film v mojich očakávaniach nemohol dopadnúť až tak zle, ale čo som uvidel na obrazovke ma dorážalo čím ďalej, tým viac. Čo na filme bolo vlastne dobré, alebo aspoň obstojné? No vyzerá to tak, že nič. Dej je slabý, nezaujímavý, spracovanie tak isto, réžia mizerná, herci podpriemerní a to mám Ironsa pomerne rád, efekty chabé, takmer nulové, hudba nič moc, humor často trápny ( ani Marlon Wayans  z biedy ), kamera podpriemerná, no sem tam asi 3 zábery boli pekné. Aspoň keby sa tvorcovia pohrali viac s drakmi, tí mali fakt slabšiu úroveň ako v Dračej búrke. Vo filme nefunguje takmer nič, no uznávam, že nenáročné menej znalé a mladšie publikum film môže potešiť. Je to vlastne len taká rozprávka. Jednu * dávam len za dobrodružnosť a snahu pobaviť na úrovni čo sa fakt moc nepodarilo, ale snáď jedna hviezdička. 25% ()

stOKYi odpad!

cítil som v tom veľmi nízky rozpočet.. a možno že ešte aj nižší :) Čiže, režisér a celý štáb okolo neho maximálne skrachoval. To už ja by som s toľkými peniazmi natočil lepšie. ()

kocik1 odpad!

Když jsem onehda přemýšlela, čím oživit svou zašlou krásu, napadla mě modrá rtěnka:-)).Díky Jeremymu už vím, že to není dobrý nápad. A co se samotného filmu týče, lze snad dát něčemu, co má od většiny i těch nejmírnějších hodnotitelů max. 1*, jiné hodnocení než odpad a nepřipojit se tak ke stádu? ()

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

15.12.2020

Herec Chris Pine (Král psanec, Wonder Woman) se čerstvě upsal chystané adaptaci slavné stolní RPG Dungeons and Dragons. Film vzniká kolaborací mezi studii Paramount, eOne a hračkářského konglomerátu… (více)

Underworld of the Dead?

Underworld of the Dead?

12.04.2007

Dopřejte neschopnému, ale zato nadšenému tvůrci ždibec úspěchu a zavalí vás tunami dalších pozlacených výkalů. Určitě je znáte velí jim Paul W.S. Anderson. Dalším do party je Courtney Solomon, který… (více)

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu