Izmerská říše je již po dlouhý čas na rozhraní dobra a zla. Vládnou zde mágové, elitní skupina kouzelníků, zatímco prostí lidé jsou bezmocní. Izmerská císařovna Savina (Thora Birch) chce rovnost a blahobyt pro všechny, proto má zlý mág Profion (Jeremy Irons) v plánu sesadit ji a nastolit vlastní vládu. Císařovna vlastní žezlo, které ovládá izmerské zlaté draky. Aby Profion mohl převzít vládu, musí nejprve toto žezlo získat a lstí přesvědit radu mágů o tom, že Savina je nezpůsobilá udržet moc. Císařovna ví, že Profion přinese Izmeru ničení a smrt. Musí proto najít legendární tzv. savrillský prut - mýtický prut, který má moc nad rudými draky, mnohem mocnějšími než jsou zlatí. Dva zloději, Ridley (Justin Whalin) a Snails (Marlon Wayans), se neúmyslně stanou nástroji při Savinině hledání. V doprovodu trpaslíka Elwooda (Lee Arenberg) a za pomoci císařovnina nejlepšího stopaře, skřítka Norda, se mladí hrdinové vydávají hledat prut ze Savrillu. Zatímco se v Izmeru Profion připravuje na bitvu s císařovnou, Ridley a jeho přátelé překonávají mnoho překážek - smrtící bludiště zlodějského bratrstva, tajné jeskyně, opuštěné hrady - na každém kroku musí přelstít Profionova hlavního přisluhovače Damodara (Bruce Payne). Vše závisí na toho, kdo prut získá jako první. Čas neúprosně běží, přežití visí na vlásku... (oficiální text distributora)

sysyphus

... ani pán Irons svojou velkou charizmou (ktorú mal počas vačšiny tohoto filmu bud vypnutú alebo nefunkčnú) nezachránil tento tragický pokus o pretiahnutie námetu stolovej hry Dungeons and Dragons do sveta filmu. Na druhej strane však nutno uznat, že tvorcovia pretahovali predlohu velmi dlho a dokladne ... :P ()

Dr.Bishop odpad!

I bylo jednoho pošmourného rána, jako stvořeného ke trénování ohnivých kouzel, jsa přemožen zvědavostí a chutí na nějaké kvalitní fantasy, jež by obohatilo náročné cvičení fireballu provázející ono stále pošmournější dopoledne. Náhodou nešťastnou spáliv dvě ze tří svých morčat, kterážto zapomněl jsem vrátit zpět do jejich terárií, i přišlo mi na mysl, že pravá chvíle jest pro stisknutí tlačitka play na dřímajícím přehrávači. Jakkoliv byl smutek můj ze ztráty morčat veliký, dění na obrazovce potlačilo zcela zádumčivost a černé myšlenky na mé vypasené, na uhel spálené hlodavce a rozpoutalo bouři tam, kde břich a střeva nacházejí se. I v kolenou poklesnul jsem, jako vředo-zácpovým uřknutím zasažen, marně snaživ se zastavit příval potravy nestrávené, řinoucí se z útrob ústy ven. Hodinu trvalo to utrpení, než konečně doplazil jsem se k přehrávači a prudkým stisknutím ukončil přehrávání té děsivé kletby. Dobrodruzi, nepouštějte tento disk proklatý ve svých přehrávačích, jen série uřknutí bolestivých vás čeká, nejodpornější a nejohavnější muka stihnou nešťastníka, jenž v bláhovosti a nevědomosti stiskne play...Fantasy jako já nečekej, nešťastníče, jen muka a torturu strašlivou.......Čestné místo v septiku nejhorších filmů. 0% ()

route60 odpad!

Slabé jak stokrát vyvařený čaj a Jeremy Ironside se opravdu nudil, další z filmu který byl právem zapomenut. ()

Domas88

Ty jo zajímavá blbost, na to jak to vypadá kdyby se malinko dotáhl scénář(inteligence filmu i herců) tak by to nebylo úplně zlé, ale takhle to je fakt dost špatné, takový film na odpoledne na tv nova krása.. ()

Pajislav

Tohle si rozhodně odpad nezaslouží! Sympatičtí herci, kteří hrají co mají, pěkné kostýmy, celkem vtipné. Dobře, triky nic moc a s D&D to moc společného nemá, ale něco tam je ;). ()

blondboss

Recenzie síce neklamali, ale hodnotím to v rámci žánru ako síce prúser, ale nie až taký intergalaktický, aký som videl u iných podobných snímkov. Béčkový vizuál, béčkoví herci a céčkové vizuálne efekty z tohto filmu spravili prepadák a tak trošku poškodili povesť originálneho seriálu. Každopádne ale sa na to dalo pozrieť a niektoré sekvencie boli celkom podarené. Je mi len ťažké uveriť, že sa to reálne vysielalo aj v kinách. 35 % ()

halo

Z filmu jde citit opravdova snaha udelat film jako zabavne rodinne fantasy, lec autorum chybi cit a talent, tak vykradli snad vsechna klise, ktera nasli. Herecke vykony jsou opravdu velmi smesne, ktere by spise nez do tohoto filmu patrily do nejake teenagerske komedie. ()

izinka

Nuda s nic moc efektama, strasnejma trikama a hereckejma vykonama, kterou nezachrani ani Jeremy Irons. I kdyz nechapu, proc v takovy hovadine vubec hraje. ()

cubiczech

Ach ten scenar... a ty efekty..... kdy uz se lide pouci ze penize by se mely davat jen za dobre odvedenou praci.. hned by bylo hercu mene. ()

Andre.w odpad!

Čerenj elf:)))) Už je za todle si film zaslouží odpad. Hlavní hrdina Justina Whalin vypadá jak totální balík s inteligencí 3 z 18 možných. Nejhorší reklama hrám Dungeons and Dragons. RPG fandům a geekům to přijde stopro příšerný. ()

Holusacek

Musel jsem se skutečně překonat abych se dodíval až do konce,ale jen jsem chtěl vědět jak hluboko tvůrci klesnou.Toto už snad ani zprvu nemá logiku,jak se toto veledílo mohlo dostat do kin?co to bylo za strašlivé představitele?co to bylo za příšerný děj?Celkově příšerná pohádka pro děti,kterou ještě kazil ujetý Marlon Wayans,po padesáté minutě jsem musel hluboce poděkovat herci Payneovi,že ho konečně oddělal.-prudce slabé a trhlé výkony herců,ohraný pohádkový děj,předem jasný konec,trapné,ve vážnějších momentech jsem se smál +když se nad tím zamyslím,tak to byla celkem povedeně hloupá komedie,scénka plnění labirintu,točeno v česku!!! ++-=25% připadalo mi,že si budto režisér dělá srandu za světa,nebo tento film vymyslel jak byl malý ve své paměti a vytáhl ho po dvaceti nebo kolikáti letech,tak mi to připadalo.(prudce mi vadil pohled té čarodějky s vykolenýma očima,jako by ji snad měly vypadnout,podplatil bych Paynea ve filmu aby oddělal i ji :D).Ke vší slávě byla dvojka o něco lepší. ()

Mozenrat odpad!

Jestli to měla být parodie na fantasy, tak se se velmi nepovedla. V případě že film byl míněn jako vážná fantasy, pak mi ohodnocenáí "odpad" příjde ještě jako příliš dobré. Příšerní herci kteří slovo "hrát" slyšeli asi jen v souvislosti s člověče nezlob se. Úděsné kostýmy u kterých vše kovové je rozhodně z plastu z plastu z plastu - autentičtější by vyrobil i slepý výrobce kostýmů na maškarní bál po dvou lahvích vodky. Už vím, asi byl film míněn jako horor .. protože každý, komu Dungeons a dragons něco říká, bude mít po jeho shlédnutí dlouho noční můry. ()

MorraEddie odpad!

Viděno jednou a už se nebude nikdy opakovat. Film můžeme brát jako ukázku toho jak se nemají točit dobrodružné fantasy filmy. ()

Lefiath

Velmi mizerný film po všech stránkách. S dabingem snesitelnější. Je úplně jedno, zda jste někdy Dračí doupě hráli nebo ne, tohle s tím nemá nic společného. To, že jsou tu elfové, trapaslíci, mágové a draci (občas, sporadicky) je asi jediná spojující věc. Ten, kdo film cení na 3 hvězdičky a výše buď nemá žádné standardy (resp. je mu fuk, co se prohání na obrazovce) a kouká na cokoliv, co mu přijde pod ruku, nebo je šílenec. Ve zvrhlém smyslu dobrá zábava, zvlášť Ironsovo pitvoření a mrtvolné "neherectví" princezny. Ale ten film byl myšlený vážně. ()

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

15.12.2020

Herec Chris Pine (Král psanec, Wonder Woman) se čerstvě upsal chystané adaptaci slavné stolní RPG Dungeons and Dragons. Film vzniká kolaborací mezi studii Paramount, eOne a hračkářského konglomerátu… (více)

Underworld of the Dead?

Underworld of the Dead?

12.04.2007

Dopřejte neschopnému, ale zato nadšenému tvůrci ždibec úspěchu a zavalí vás tunami dalších pozlacených výkalů. Určitě je znáte velí jim Paul W.S. Anderson. Dalším do party je Courtney Solomon, který… (více)

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu