Izmerská říše je již po dlouhý čas na rozhraní dobra a zla. Vládnou zde mágové, elitní skupina kouzelníků, zatímco prostí lidé jsou bezmocní. Izmerská císařovna Savina (Thora Birch) chce rovnost a blahobyt pro všechny, proto má zlý mág Profion (Jeremy Irons) v plánu sesadit ji a nastolit vlastní vládu. Císařovna vlastní žezlo, které ovládá izmerské zlaté draky. Aby Profion mohl převzít vládu, musí nejprve toto žezlo získat a lstí přesvědit radu mágů o tom, že Savina je nezpůsobilá udržet moc. Císařovna ví, že Profion přinese Izmeru ničení a smrt. Musí proto najít legendární tzv. savrillský prut - mýtický prut, který má moc nad rudými draky, mnohem mocnějšími než jsou zlatí. Dva zloději, Ridley (Justin Whalin) a Snails (Marlon Wayans), se neúmyslně stanou nástroji při Savinině hledání. V doprovodu trpaslíka Elwooda (Lee Arenberg) a za pomoci císařovnina nejlepšího stopaře, skřítka Norda, se mladí hrdinové vydávají hledat prut ze Savrillu. Zatímco se v Izmeru Profion připravuje na bitvu s císařovnou, Ridley a jeho přátelé překonávají mnoho překážek - smrtící bludiště zlodějského bratrstva, tajné jeskyně, opuštěné hrady - na každém kroku musí přelstít Profionova hlavního přisluhovače Damodara (Bruce Payne). Vše závisí na toho, kdo prut získá jako první. Čas neúprosně běží, přežití visí na vlásku... (oficiální text distributora)

zdeny99

Začátek byl skvostný, především ten drak, který je na rok 2000 velice digitálně povedený. Bohužel tento solidní nástup vydržel jen pět minut. A to do chvíle, kdy Irons draka nedopatřením zabil pod bránou, tak šlo všechno do háje. Stala se z toho maškaráda laciných kostýmů a masek, které se snažili vykouzlit nějaký ten děj. Děj mě vůbec nezaujal a vzhledem k tomu, co předváděli hlavní postavy, tak mne nezaujaly ani hlavní postavy. Irons v roli mága Profiona ještě šel, ale ten zbytek byla katastrofa. Především ti dva zlodějíčky, Justin Whalin, který se svým účesem a slaďoučkým usměvem se hodí spíše do nějakýho boybandu typu Backstreet Boys a především ten černoch Marlon Wayans. Ten ať si zůstane u svých pubertálních filmů jako SCARY MOVIE či NĚKDO TO RÁD BLOND a nesere se do fantazy. Jestli se něco dá pochválit, tak je to bohatá výprava. Národní divadlo, Kostnice či hrad Rabí zaujmou, ale také to má své pro a proti. Kostnice do fantazy je parádní originální místo, které se sem svojí atmosférou opravdu hodí. Rabí je krásná zřícenina. Ovšem Národní divadlo jako nějaký sněm mágů, tak to fakt ne! [6724. hodnocení, 272. komentář, 29%, 521. nejhorší film] ()

Tequila

Přes idiotský scénář, mizerné efekty a nepochopitelný závěr jsem se slušně bavil a to zejména díky faktu, že se film nesnaží svou demenci nijak maskovat a tak trochu shazuje sám sebe, k čemuž vydatně přispívá hlavně neuvěřitelným způsobem (a s evidentní chutí) přehrávající Jeremy Irons. ()

Raziel_cz

Lidi by si už konečně měli uvědomit, že Dungeon and Dragons není Dračí doupě! I když kvalita tohohle filmu přibližně odpovídá české zhovadilosti inspirovaným právě suprovým systémem D&D. ()

marshaall odpad!

Dinosaury, draky a ine nasteroidovane plazy - to ja mozem. Ale nintendo drakov - to je hotovy pruser :) ...Ich animacie su o niekolko urovni nizsie, ako som ocakaval. Zapletka prihlupla, herecky vykony na zaplakanie - spolu to vyzeralo ako C-ckovy film z Bollywoodu. ()

char_t

Při hraní DD či D&D se často s kvalitním a originálním příběhem nesetkáte. Ale většinou to nevadí - jde přeci o to, aby skupinka přátel společně poseděla, pokecala, změnila se na chvíli v elfy, trpaslíky a mágy, zahrála si podle pravidel, případně zablbla pravidlům navzdory. Když podobně hloupý a klišoidní příběh natočíte, celkem logicky na nic z toho spoléhat nemůžete - a to tak nějak tvůrcům tohohle kousku nedošlo... Oni se možná dobře pobavili, ale diváky z toho mohli vynechat. ()

MickeyStuma

Dobrodružné fantasy, na kterém se z velké části podíleli i čeští tvůrci. Už od prvního pohledu je jasně vidět, že to není nic převratného. Nízký rozpočet je velice znát nejen na výpravě. Pro Čechy jsou místní lokace velmi rozpoznatelné a tak trochu potěší, jenomže to takovou tou svou obyčejností prostě sráží na kolena. I scény točené ve studiu jsou znát. Fantasy žánr převálcovala pohádkovost a to i s velmi lacinými byť pixelovými efekty. FLASCH BARRANDOV SPECIAL FX sice ve své době nevybočoval ze standardu počítačem vytvořených triků, ale na takovýto film je to prostě málo. Závěrečné scény soubojů s draky se již vytvářeli v Americe a ten rozdíl je znát. Myšlenka to nebyla špatná, ale když je nízký rozpočet, ohromující dílo zkrátka nikdy nevznikne. Film celkově vypadá po vizuální stránce tedy spíše jako fantasy pohádka točená televizním studiem než čistokrevní fantasy. Ale je fakt, že ve světové kinematografii vznikla i daleko horší díla. Takže jako ryze televizní film na víkendové odpoledne tento počin zcela postačí. ()

Besyn odpad!

Když to srovnám s Pánem prstenů,tak je to odpad po všech stránkách a výsměch mému oblíbenému žánru.Amatérské od začátku do konce. ()

plagjoklas odpad!

Ja mám fantasy rád, mám rád aj RPG hry a na tento film som sa úprimne teail, ale to co sa odohravalo predo mnou na obrazovke bol vysmech ako uz zanru fantasy tak aj RPG hram. Elfovia vobec neboli vykresleny ako vyssie bytosti (to perfektne urobil jackson v PP), hrdinovia nesympaticky, a aj ked tu bola citit snaha o prenesenie nejakych RPG zakonov do filmu (zlodejska hrdost, zlodejske kasty) dopadlo to katastrofalne. A coho sa najviac bojim je ze som niekde cital ze sa planuje pokracovanie a asi to radsej ani nechcem vidiet. ()

Torgal odpad!

Bože, tento film má najhoršie triky aké boli kedy premietané v kine. Okrem toho má aj mizerné herecké výkony všetkých zúčastnených, lacné kostými a kulisy a imbecilný scenár, ktorý mi naozaj pripomínal podpriemerné dobrodružstvo z Dungeons & Dragons. 2-/10 ()

Skleni

Mne sa to páčilo. Stupídny nízko rozpočtový film, ktorý sa už nikdy neodvážim pozrieť ešte raz. No zato ma pobavil (či už príbehovo alebo ironicky) a strávil som pri jeho pozretí krásnych 100 minút, po ktorých som vlastne zabudol na film aj na všetko ostatné a šiel...robiť hocičo iné než pozerať telku. Nemienim hodnotiť tento film po hocijakej inej stránke lebo tá že som vlastne zabudol na všetko pri ňom mi... vlastne spôsobila, že som zabudol aj na to čo chcem napísať. asi toto to bude: 50% ()

Kaucuk odpad!

Hnusnej příběh, hnusná animace, hnusný (ne)herci, jejich hnusný postavy, jejich hnusný plastový zbraně, hnusný kouzla, hnusný efekty, hnusná kamera, hnusný draci, hnusný kulisy, hnusný masky....Jeremy Jeremy! Cos to jen udělal! ano, vím....šlápl jsi vedle... ()

Carthorias

Hodnoceno čistě za ironickou kvalitu, aneb jeden z těch filmů, který je tak špatný, až je dobrý. K plnému vychutnání absurdnosti a nádherného přehrávání Jeremyho Ironse je zapotřebí vidět originální verzi, dabing tomu hodně ubírá na epičnosti. Ať to tvůrci zamýšleli nebo ne, smál jsem se skoro celý film. ()

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

15.12.2020

Herec Chris Pine (Král psanec, Wonder Woman) se čerstvě upsal chystané adaptaci slavné stolní RPG Dungeons and Dragons. Film vzniká kolaborací mezi studii Paramount, eOne a hračkářského konglomerátu… (více)

Underworld of the Dead?

Underworld of the Dead?

12.04.2007

Dopřejte neschopnému, ale zato nadšenému tvůrci ždibec úspěchu a zavalí vás tunami dalších pozlacených výkalů. Určitě je znáte velí jim Paul W.S. Anderson. Dalším do party je Courtney Solomon, který… (více)

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu