Izmerská říše je již po dlouhý čas na rozhraní dobra a zla. Vládnou zde mágové, elitní skupina kouzelníků, zatímco prostí lidé jsou bezmocní. Izmerská císařovna Savina (Thora Birch) chce rovnost a blahobyt pro všechny, proto má zlý mág Profion (Jeremy Irons) v plánu sesadit ji a nastolit vlastní vládu. Císařovna vlastní žezlo, které ovládá izmerské zlaté draky. Aby Profion mohl převzít vládu, musí nejprve toto žezlo získat a lstí přesvědit radu mágů o tom, že Savina je nezpůsobilá udržet moc. Císařovna ví, že Profion přinese Izmeru ničení a smrt. Musí proto najít legendární tzv. savrillský prut - mýtický prut, který má moc nad rudými draky, mnohem mocnějšími než jsou zlatí. Dva zloději, Ridley (Justin Whalin) a Snails (Marlon Wayans), se neúmyslně stanou nástroji při Savinině hledání. V doprovodu trpaslíka Elwooda (Lee Arenberg) a za pomoci císařovnina nejlepšího stopaře, skřítka Norda, se mladí hrdinové vydávají hledat prut ze Savrillu. Zatímco se v Izmeru Profion připravuje na bitvu s císařovnou, Ridley a jeho přátelé překonávají mnoho překážek - smrtící bludiště zlodějského bratrstva, tajné jeskyně, opuštěné hrady - na každém kroku musí přelstít Profionova hlavního přisluhovače Damodara (Bruce Payne). Vše závisí na toho, kdo prut získá jako první. Čas neúprosně běží, přežití visí na vlásku... (oficiální text distributora)

Paity odpad!

Jako vyznavači Dračího doupět (té deskové hry) to pro mě v podstatě byla jako povinná četba. Moje zklamání v tomto ohledu pak bylo skutečně veliké. ()

Alaitos odpad!

I ve srovnani se starsimi fantasy filmy vypada D&D jako filmovy odpad a neuveritelny omyl. Nesympaticke hlavni postavy a naprosto prkenny Irons. Thora Birch byla v roli cisarovny alespon trochu verohodna, ale jedna role film nezachrani. ()

derryl

Jak pokazit kultovní hru? Zdá se, že v případě tohoto "filmu" to platí na 100 % Kultovní hra Dračí doupě, kterou hrají na celém světě miliony lidí, byla slibným základem, avšak realizace se poněkud zvrtla. Film bez scénáře, s chabou režií, příšernými hereckými výkony a podivnou výpravou, to vše stačí k tomu, aby pohřbil kult a znechutil návštěvu kina. Ještě jednou a naposledy se ptám: "Proč se někdo snaží točit film, když neví, jak uchopit kultovní látku???" ()

Radim

Původní nápad není až tak moc špatný. Materiál by ale do ruky musel dostat ne tak neschopný režisér, mnohem lepší scénárista a muselo by se do toho nalít mnohem více peněz. Zvlášť trapně vyznívá film vedle Pána prstenů, se kterým má společné některé prvky (elfy, trpaslíky, elfí město, čaroděje). Když k tomu připočtu neuvěřitelné přehrávání, povrchnost, příšerné dilaogy a "herecké" výkony, musím konstatovat, že to je největší krávovina poslední doby. Za to, že jsem film neodstřelil úplně, může celkem slušná hudba. ()

Mo.

I před tímhle filmem byl (a vždycky bude) problém vysvětlit nezasvěcenému jedinci, co to vlastně jsou ty "hry na hrdiny" a v čem spočívá tajemství jejich masové oblíbenosti. Ale pokud se někdo, kdo nezná herní předlohu, podívá na tuhle zrůdnost, získá pravděpodobně doživotní averzi vůči sousloví Dungeons & Dragons (v tom horším případě i vůči zkratce RPG). Nebo se v něm jednoduše usídlí pocit, že žánr fantasy je definován především vysokým množstvím klišovitosti, jednoduchosti a stupidního humoru. [--] "A co ty, jdeš s námi?" - "Copak mám na výběr?!" ()

Prochy38

A teď mi někdo řekněte, jestli to měl být vtip, nebo to opravdu někdo myslel vážně.... Taková výprava, tolik prachů, efekty fakt jako už na úrovni, velké jméno, dost slušných hereckých jmen, ale taková chujovina! Škoda, strašná škoda, touto komedií, ne-li parodií zašlapat takovou sílu.... Fakt škoda. * dávám akorát za krásku K. Wilson a za jediný herecký výkon, a to J. Ironse! ()

Matros

Toto je rána pod pás pro všechny milovníky ,,dračáku", který stále považuji za geniální. Ke zfilmování Dungeons & Dragons nikdy nemělo dojít, protože zfilmovat nejde! Je tu tolik kravin, že nemá cenu je vypisovat. Takže jedna hvězda za...... asi za název ??? ()

mosnak odpad!

Jedna z největších sraček co jsem kdy viděl! Kdo neviděl o nic nepřišel. Každopádně pokuď se chcete vyzvracet,tak doporučuji - 0% ()

kritiklon odpad!

Tohle bylo hodně zlý. Místy jsem nevěděl zda je to fantasy a nebo jen parodie na něj. Chvílema to bylo až neúnosně trapné, ubohé a maximálně amatérské ztvárnění žánru poztrádající jeho základní principy a parametry. Velmi špatný výběr herců s příšernými výkony. A efekty, to co drtivou většinu filmů drží nad hladinou odpadu či podprůměrnosti, zde bohužel nefunguje. Pro mě odpad na 15% snad jen za roli sexy elfky! ()

Nightbreed

Haha s touto kravinou si asi Jeremy odstartoval karieru na kretenskych filmoch s drakmi.Horsie by to natocil hadam len veteran Uwe Boll ktori nam vjac krat ukazal ako dokaze preniest hru na filmove platno! ()

IsaacNewton

Odpad dát nemůže snad nikdo, kdo je věrný opravdovému Dračímu doupěti, to by byl hřích, to by bylo hrozné! Ale není snad už příšerné a nechutné to, co tvůrci udělali? Takové pošpinění žánru Fantasy! Často mi lidé říkají, Jak se Ti může fantasy líbit? Já je v tu chvíli nedokážu pochopit, vždyť fantasy, to jsou pohádky, to jsou dobrodružné příběhy, kde vystupují fantasy tvorové, to jsou úžasné příběhy plné napětí, lásky, přátelství, odvahy a vytrvalosti... O co jsou nějaké romantické komedie lepší? Který z těchto žánrů řeší závažnější věci... Pak ale přijdou lidé, nevím, zda to celé táhne v tomto případě C. Solomon, kteří dokazují, že fantasy může být něco tak nechutného, že by se z toho i drakovi zvedl žaludek. Jestli mí známí viděli filmy takového ráže, úplně je chápu, souhlasím s místními komentáři, kolik známe dobrých fantasy filmů? Tak 6, max 10? Je to škoda, strašná škoda, opravdu. Dalším naprostým šokem je chudinka Jeremy Irons, asi má fantasy opravdu rád, když hraje hned ve dvou dračích filmech. ale tady narazil na špatný film, ve kterém hraje opravdu špatně. Film Českými herci nabitý, možná by bylo lepší, kdyby naši Češi hráli v hlavních rolích, třeba byl to zahráli lépe, než ty americké maškary. No úplná hrůza, já se dostat do takového fantasy světa, asi zařvu, omdlím a nevstanu, dokud neskončí titulky...:-) ()

grerar

Já vím, že to snad ani za dvě hvězdy nestojí, ale já jsem se zase vrátil ke stolu, na kterým je hromada čtverečkovanýho papíru, deseti a šestistěnné kostky, přehršel tužek a gum a okolo sedí skupinka kluků, a dohadujou se, jestli vyrazit na ty skřety, nebo ne (a pán jeskyně se tajnůstkářsky usmívá, a za tichého mumlání pod vousy připravuje kostky na vrh)... prostě mi to připomnělo DRD, a tak ze sentimentu 2* ()

Všežrout

Ryzí neumětelství přetavené do své nejzábavnější formy. Nelze neocenit film, u kterého jsem se bavil takřka od začátku do konce. Film s tak špatně vybranými herci, "profesionálními" triky a "dechberoucími" souboji. Toto je ten pravý film, když potřebujete vypnout a jen a jen se bavit. ()

Jeremiah

Možná, že děti do 7 let budou nadšeny, ale pro mě to byla ztráta času. Ty 2* dávám za krásu Thory Birch a draků. ()

Vilg

To máte tak. Když jsem byl mladý a blbý, žral jsem kdejaká svinstva a na přehrávání a efekty jak z amigy ohledy nebral :-) ()

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

15.12.2020

Herec Chris Pine (Král psanec, Wonder Woman) se čerstvě upsal chystané adaptaci slavné stolní RPG Dungeons and Dragons. Film vzniká kolaborací mezi studii Paramount, eOne a hračkářského konglomerátu… (více)

Underworld of the Dead?

Underworld of the Dead?

12.04.2007

Dopřejte neschopnému, ale zato nadšenému tvůrci ždibec úspěchu a zavalí vás tunami dalších pozlacených výkalů. Určitě je znáte velí jim Paul W.S. Anderson. Dalším do party je Courtney Solomon, který… (více)

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu