Píše se rok 1947 a čtyřicetiletý anglický profesor Humbert Humbert přijíždí do USA učit na univerzitě. Když si pronajímá pokoj v domě Charlotte Hazeové, spatří v zahradě majitelčinu dvanáctiletou dceru Lolitu. Zjišťuje, že potkal svou osudovou lásku a je ochoten udělat vše proto, aby byl Lolitě stále nablízku.Využije lásky Lolitiny matky, a přestože ji nesnáší, ožení se s ní. Vztah Lolity a Humberta se naplno rozvine - Humbert Lolitě zatají smrt matky a odstartuje s ní divokou cestu Spojenými státy. Po celý čas jsou sledováni. Po dvou letech Lolita Humberta nečekaně opouští... Příběh graduje. Hluboká žárlivost a pocit viny z nevhodné lásky začnou Humberta měnit v psychicky labilní trosku... (oficiální text distributora)

swed

Kubrickova "Lolita" patří mezi moje oblíbené filmy, proto mě zajímalo, jak si se stejnou předlohou poradí Adrian Lyne. Hned na začátek musím vyzvednout perfektní herce a hudební doprovod, který měl pod taktovkou legendární Ennio Moricone. Vlastně i samotná režie je překvapivě vyzrálá a snadno vtáhne diváka do dění. Scénář se od své starší verze v lecčems liší - především je odvážnější a hned v úvodu odkrývá z čeho vlastně plyne profesorova posedlost mladou Lolitou. Další změny (tentokrát už nepříjemnější) mě zaskočily rozložením prostoru děje. Vztah Humpert - Lolita - její matka, jedna z důležitých částí prvního filmu, zabírá slabou půlhodinku a zbytek snímku se posléze začne tak trochu točit v kruhu. I navzdory tomu si troufám napsat, že Lyneův film je důstojným remakem, který mi nabídl mnohem víc, než jsem od něj očekával. 8/10 ()

halogenka

Tenhle film se Lyneovi povedl, což se mu stává jen málokdy, ať už co se týče obsazení (Melanie Griffith tu opravdu stojí za to, o Ironsovi ani nemluvě), kamery, hudby... ()

kajas

Spoilery! Film můžu porovnat i s knihou. Kdybych hodnotila pouze zdařilost adaptace, musela bych dát plný počet hvězdiček, opravdu velmi věrné předloze. Bohužel měl pro mě film stejné nedostatky jako kniha. Velký problém jsem měla se samotnou Lolitou, která je na plátně snad ještě větší spratek, nepřišla mi ani nijak smyslná (škoda, že roli odmítla Natalie Portman). Její útěk od Humberta jsem nepochopila ani tady, ani v knize. Proč Humbert jejího "únosce" nezastřelil jednou ranou, šlo také mimo mě. Co musím vyzdvihnout, je skvělý výkon Jeremyho a krásná hudba. "...až na to přijde moje drahá máti, s tebou se rozvede a mě uškrtí." ()

Aleee89

Novou Lolitu jsem viděla dříve než starou a maximálně mě zaujala. Mluví se tu o tématu, které je kontroverzní, a mi se líbí, že se něčeho takového tvůrci nebojí. Musela jsem po zhlédnutí filmu přemýšlet, a to mám ráda. Herci dobří, děj dobrý. ()

Anglie

Za tenhle snímek se nemusí stydět nikdo ze zúčastněných. Na nadprůměr pozvedá dílo Irons, jenž prokazuje, že role citlivých mužů mu opravdu jdou. ()

Fanucci

Viděl jsem nedávno Kubrickův originál a ten se mi nelíbil. Několikrát jsem ho v duchu porovnával s novější Lolitou a nakonec jsem si uvědomil, že jediné, co bych z originálu vložil do Lyneho Lolity, by byl Peter Sellers a jeho skvělý výkon. Jinak nic:-) Nová Lolita je opravdu vynikající. Má nádhernou kameru, úžasné detaily a hlavně větší erotický náboj. Chápu, že to je dáno dobou a rokem vydání. Lyne měl zkrátka v tomto směru větší tvůrčí svobodu než Kubrick. Ale rozdíl je to OBROVSKÝ a navíc ho umocňuje fakt, že jeho Lolita je barevný film. A pak jsou tu herecké výkony. Představitelka Kubrickovy Lolity je skvělá, ale Swain je prostě lepší. Jeremy Irons podává rovněž fantastický výkon a od začátku na mne působil přesvědčivě. To Humbert v Kubrickově Lolitě je naopak strašně nevěrohodný a místy připomíná více robota než muže posedlého mladou holkou... ()

rastlinka

Mám pocit, že z knihy dýcha trošičku iná atmosféra, ale vôbec to nevadí, a ani to nechcem porovnávať, pretože tento film je naozaj dobrý. Na Jeremyho Ironsa (ako na herca) mám svojim spôsobom slabosť, pretože ma vždy dokáže niečím prekvapiť a najmä presvedčiť o tom, že on je ten, kto by mal hrať danú rolu. Neviem si ani len predstaviť, že by mal v tomto filme hrať hlavnú úlohu niekto iný. Takýto štýl mu pasuje a mala som pocit, akoby ho mladá Dominique Swain naozaj ovládala :) ()

stuntmanMIKE

Skvely film kde vidno co dokaze laska robit s chlapom, ktory je ochotny prehliadat kvoli nej aj miestami neznesitelnu pubertiacku :)... vynikajuci Irons aj "Lolita" Swain... silnou strankou filmu je aj hudba od Morriconeho... tak preco 4 hviezdy a nie 5 ? Osobne by som film okresal o cca 20 minut... hlavne tie sceny cestovania v aute mi prisli zdlhave... inak super 80% ()

GILLWANDER

Osobne nie som tak unesený ako iný užívatelia podo mnou. Lolita nie je zlý film, no podmaniť si diváka za cenu nezmyselného vzťahu staršieho muža a mladučkej dievčiny a ponúkať popri tom pikantné scény, ktoré nie sú ani tak pikantné ako by bolo treba, je riskantné. Hlavnú úlohu celého filmu zaisťuje výborný výkon Ironsa, bez ktorého by film spadol ako dom bez základov. Drží film pokpe a uisťuje nás, že to vďaka nemu dobre dopadne. Dej je už druhoradý, občas sa vlečie, občas uteká. Na štyri hviezdy, ktoré by znamenali, že sa jedná o dobrý až výborný film s dobrým dejom to žiaľ nie je. Zo začiatku lákavý romantický film no po čase len dojazd do prázdneho konca. Priemer. 65% ()

OG_Swifty

Modernejsi zfilmovani Nabokova nejznamejsiho romanu Lolita je slabym odvarem toho puvodniho z roku 1962. Je o neco malo provokativnejsi a ma pomerne svezi (dobovy) soundtrack, ktery me vazne bavil. Co me ale nebavilo byla skutecnost, ze se Lyne rozhodl Lolitu pojmout seriozne. Kde bodoval cerny humor v kombinaci s herectvim Shelley Winters, Petera Sellerse a Jamese Masona, zustava v tehle verzi velka nicim nevyplnena dira... Navic jiz se zminenym herectvim je velky problem, ze herce (Griffith, Langella, Swain) ani neni zabava sledovat. Jeremy Irons je celkem schopny vypravec, herecky taky nebyl nejhorsi, ale oproti originalu se jednalo proste o ochotnicky predstaveni. Film / kniha samozrejme nadcasovy, ale v porovnani s Kubrickovou verzi se jedna v tomto pripade jen o slaby odvar. ()

janek85

No, rozhodl jsem se napsat komentář až po delší době. Film mě teda hodně moc oslovil. Lolitu hraje opravdu hezká herečka. Okouzlila mě natolik, že se mi o tom filmu zdálo. Opravdu skvěle to zahrála. Co se týče Ironse, tak můžu říct na jeho osobu jen to nejlepší, on se přímo do té role hodil. On sám o sobě vypadá tak úchylně, že se tam vážně hodí. Film na mě hodně moc způsobil a ještě teď na něj vzpomínám. ()

Lord.Jim

Film podle předlohy Nabokova nemůže nikdy konkurovat knize už jenom z prostého faktu, že si nikdo nelajzne (ani nemůže) obsadit do role Lolity dvanáctiletou holku. Navíc kniha je plná i jiných zákoutí a tak strašně vtipná a současně smutná, že to do jednoho filmu prostě nacpat nejde. ()

BoredSeal

Když jsem se nenudil z nepříliš funkční erotiky, pociťoval po většinu doby nevolnost, protože ten kontext otčíma pedofila jsem prostě nedokázal odizolovat. Autor předlohy si očividně stvořil pedofilní ráj, když odstranil hlavnímu hrdinovi veškeré překážky bránící vykolejené romanci, snad až na stáří. Jeremy Irons je samozřejmě herecká jistota a závěr s Langellou pobavil. Představitelka Lolity moc v roli zkaženého náladového spratka moc nezabrala. ()

Martin741

Jeremy irons, ten zaporak z Die Hard 3 sa rozhodol hrat v kadejakej zumpe a vykale, dokazom budiz tento film. A reziser Adrian Lyne nepredviedol na reziserskej stolicke dohromady nic. Preto ze to v kinach komplet zhorelo davam drsny rozsudok 20 % ()

SallyZen

Před dvěma dny jsem viděl Kubrickovu Lolitu, takže můžu alespoň čerstvě porovnat tyto dva snímky točené na motivy stejné knihy. Starší Lolitka má skvělé obsazení, krásný vizuál, perfekto zpracovaný děj. Byl jsem překvapivě pobaven a potěšen. Novější Lolitka v čele s Jeremym a Dominique je určitě o dost slabší dílo. Za prvé něco podobného, až téměř stejného tu bylo. Charaktery postav nejsou tak vyčleněné a silné. Jejich emoce se tolik neprojevují a na hercích pořádně ani nejsou znát. A tohle je film o emocích a dilematech. Ani ten Langella nepředčil Sellerse a tím pádem se všechny aspekty stávají horšími. Snímek dějove hrozně rychle plynul a prostě si ty scény nevychutnáte jako u Kubricka. Proto asi dávám podprůměrné hodnocení. 40% ()

Garson

Uklidňující venkov,omračující se rozvíjející děj stejně jako u filmů MILENEC nebo BLÁZNOVSTVÍ.Profesor Humbert(Jeremy Irons) přijíždí na venkov kde se ubytuje v domě Charlotty(Melanie Griffith),ale víc než paní domu ho zaujme její dcera Lolita(Dominique Swain).S matkou dívky se ožení jen aby byl její dceři nablízku.Po nějaké době si profesor napíše své touhy do deníku,který ale matka dívky najde,přečte si ho a manželskou zradu neunese.Ze zoufalství se rozběhne do ulic kde jí přejede auto a je po ní.Chlípnému Humbertovi tak zmizela jediná překážka která by mu bránila rozvinout svůj vztah k mladé dívce.Vydá se za ní na internát a odveze si jí a spolu pak cestují po USA kde při cestách zažívají bouřlivé období.Je zajímavé že si lolitky vybírají především pánové z vyšších společenských kruhů jako třeba v České republice sochař Opočenský nebo hudebník Kulínský kteří si také za své choutky poseděli pár let za katrem.Proč je to láká?Zřejmě proto že chtějí nějakou osobu s kterou se jim bude dobře "spolupracovat",která jim bude naslouchat s otcovským obdivem a takovou která bude tvárná jako vosk.Koketování lolitky a starého mládence vede vždycky k zamyšlení zda a jak to bude přijatelné ve společnosti.Lolita od svého Humberta uteče za pomoci jiného "dramaturga" životů mladých děvčat.Po několika letech když Humbert obdrží dopis od Lolity navštíví jí v novém domě kde žije se svým manželem.Přemlouvá jí aby se vydala na cestu s ním a obnovila starý vztah což Lolita odmítne.Velmi zklamaný jí dá pár tisíc dolarů a vydá se za tím zlořádem který jí tenkrát od něj odvezl a způsobil mu tak jeho dlouhé odloučení od Lolity.Pomstí se a zmateného muže za to citové strádání a za prznění jiných děvčat zastřelí.Závěr je na deset hvězd,takto končívají zvláštní životní případy. ()

Rocky88

Abych řekl pravdu, čekal jsem o trochu víc. Ústřední dvojice sice dostatečně hlídá kvalitu a zajímavost filmu, to samé se ale bohužel nedá už říct o Lyneovi. Spoustu scén neskutečně natáhl co se týče stopáže, a tak divákovi zajistil nefalšovanou nudu. Pokud jde o "souložící" scény, tak ty mohl dle mého názoru trochu více "zlechtivit", jelikož mi připadali nezajímavé. Na druhou stranu je námět více než zajímavý, a tak sem tam tu nudu i přebije. Zasloužených 65%. ()

Bankovní loupež á la Lyne

Bankovní loupež á la Lyne