Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

Aberforth

Lepšie ako jednotka, ale chýbal mi tam nejaký riadny boj ! Najviac sa mi páčila tá časť,ako bola "tá p*ča" pochovaná zaživa a spomínala na svoj výcvik. Jo a další bod pridávam za konečný úder piatimi prstami. ()

venca163

První polovina s černou mambou, Pai Meiovo vousem a zakrslym hrobníkem je vynikající. Při druhý jsem se cítil, jak kdyby Budd plivnul do tváře mně. Micheal Madsen to, mimochodem, zahrál úplně miliónově! (75%) ()

Sheffield

Dvojku žeru možná ještě víc než první díl. Když film vidíte opakovaně a připadá vám pořád lepší a lepší, namísto toho, abyste vnímali každou, byť sebemenší chybičku, tak je to parádní film. Kill Bill 2 má přesně tuhle vlastnost. Režijní a scénaristický um Quentina Tarantina je do posledního detailu zmáknuté řemeslo. Dovolím si říct, že požitek z tohoto filmu může být až gargantuovský. Když to shrnu, tak jsem opravdu rád, že mi na poličce svítí dva žluté přebaly s jasným nápisem "KILL BILL". Stejně jako u prvního dílu se i zde na konci najdu s jednou větou na jazyku: "Oh come on, let's do it again!" ()

Jello Biafra

Nevesta so samurajským mečom v podaní Umy Thurman sa vracia aby dokonala svoje dielo pomsty. Tenoraz sa dozvieme viacej o jej minulosti a v brilantne vyrozprávanom príbehu nám je poodhalený aj jej vzťah k Billovi. Vydarené pokračovanie kultového akčňáku. ()

obivan568

Když jsem to viděl prvně, víc se mi líbila dvojka. Ale teď? Jednička byla skvěle drzá, vtipná, perfektní hudbou podbarvená podívaná, u který jsem nejednou málem hejkal nadšením. Dvojka je zbytečně roztahaná a to nudný kecání o ničem je fakt hrozný. V tomhle exceluje Bill. Ta postava je necharismatickej, nesympatickej, šíleně ukecanej(!) idiot, kterýmu jsem tu smrt přál ze všech nejvíc. To jak hlavní hrdince po setkání s její dcerou líčí "historky" co se dělo než se ukázala, mě doslova lezlo krkem. Ani hudba tu nefunguje jako v jedničce, ani to černobílo se sem tolik nehodí. Asi nejhorší Quentinův film. ()

Chise

O moc lepší než jednička, ve které byl dost ochuzený příběh a šlo hlavně o potoky krve. Víc výpravnější a i celkově zdařilejší. A perfektní hudba. ()

mikulíšek

Film, který, alespoň pro mne, zraje jako víno. S každým shlédnutím si jej dokážu užít mnohem víc (stejně jako Kill Bill) ()

Arius

Oboch killbilov hodnotím štyrmi hviezdami. Ako je u tarantina zvykom bol som svedkom rýchlej a akčnej krvavej nádielky, pričom som sa celý čas nemohol zbaviť pocitu že herci si tu z nás robia srandu. Bolo to s ich strany také uvolnené až to bolo nepresvedčivé, teda z výnimkou Madsena ktorému rola sadla. Ale ináč som vysoko spokojný s levelom ktorého killbill dosiahol. Od gaunerov točí tarantino filmy na jedno kopyto a latka je položená na rovnakej úrovni(ovšem zatiaľ som nevidel Inglourious Basterds). Celkovo velmi sympatická záležitosť s geniálnou hudobnou vložkov s mnohými svetlými stránkami ako pochovávanie,súboj na konci jednoty,výcvik u japonca a pod. Rozhodne by však bola chyba brať to s nejakou vážnosťou. Maximálne uvolnené,QT je v tom doma tak robí čo mu ide a ja môžem konštatovať že mu to vychádza. ()

Angus

Lepší než jednička, ale bohužel to u mě neuspělo na tolik, abych mohl dát plný počet. "May I have a glass of water?" ()

Circumscriptor

V prvej časti ma Tarantino dosť sklamal. Druhá časť je však plná akcie, zábavy a typického Tarantinovho zmyslu pre úchylnosť. Čo viac dodať? ()

Sdoom

Konečně pořádné prokreslení postav, jejich charakterů a motivací. Tarantino se opět vyžívá v dialozích, které jeho fanoušky potěší a odpůrce opět utvrdí v tom, že jsou jeho filmy hrozně užvaněné a o ničem. Ještě, že se řadím do první skupiny, a tak jsem si to mohl užít. :-) Akce oproti jedničce trošku ubylo (vzhledem ke stopáži), což ale není na škodu. Vynahradí to spousta skvělých a nezapomenutelných scén. Pozn. na okraj: to ostatní skvělí režiséři krom Tarantina nevidí potenciál Michaela Madsena, nebo proč ho vidím akorát v jeho filmech? (Blu-ray, orig.) ()

Maynard.

No a keť som pozrel jednotku, tak mi to nedalo a musel som pozrieť aj dvojku. Aby to celé kung-fu dobrodružství bylo uzavřené. Rozhodně neztrácí na síle a na akci. Máto stejný grády jako skvělá jednička.Proto sem rád, že to má i stejně procent, páč většinou 2.pokračování pokulhávají... Více objasněn motiv hrůzných činů, které byly spáchány na Černé Mambě :o). Co mi přišlo tak trochu zbytečný, tak závěr filmu, kdy i přes to, že Billa milovala, tak že ho prostě sejmula. Svědomí by jí to asi nedalo. Potěšila přítomnost "běloobočníka", kterej měl stejnou image jako borci ve skutečných šaolinských filmech. Co bylo děsivý, tak pohřbení zaživa, brr tohle bych fakt nechtěl prožít. Tak jako tak, pomsta byla sladká! ()

SG-1

"Není mi moc dobře a ta kráva už mě začíná srát. Takže než se vykecá, půjdu ven na čerstvej vzduch" -Černá mamba ()

Forsberg11

Dva a polhodinová filmová pastva pre oči, ktorú si môžem púšťať stále dokola, vidieť ju kedykoľvek a nikdy ma neomrzí. Skvelá Uma Thurman ako najlegendárnejšia a najodvážnejšia mstiteľka všetkých čias vo vyšperkovanom, fantasticky vypoinovanom príbehu s dokonalou Tarantinovou réžiou. Jedno z mojich najväčších filmových potešení, ktoré som videl ešte ako dieťa. Totálna Topka! 100 %!! ()

sedm.1

Sice se nejedná o už takový exkluzivní zážitek, který přinesl Quentin se svým prvním dílem, ovšem ono to není vůbec způsobeno úrovní kvality filmu, ale jednak jednička prostě nasadila tak drtivé tempo, že na něj navázat bylo snad až nemožné, ale především je nutno podotknout, že on v podstatě druhý Kill Bill je i krapet odlišným filmem než jeho předchůdce. Zatímco totiž první část byla nekompromisní, nezadržitelnou jízdou ústřední hrdinky za vykonáním své pomsty, ve dvojce došlo k výraznému zpomalení, dozvěděli jsme se více o příčinách jednání a charakterech jednotlivých postav, na což v 1 nebyl jednoduše čas a prostor, a tak se zde nemalou měrou dostalo ke slovu i slovo a emoce, což k samotnému závěru pak jen gradovalo, čímž ovšem zároveň nechci tvrdit, jak už jsem zmiňoval, že tím došlo k jakémukoliv snížení kvality filmu, neboť jak všichni vědí, Tarantino je mistrem svého oboru, a to ať už co se týče dialogů, tak akce, oboje je vždy na maximální úrovni, ale prostě tou živelností a strhujícím tempem byla jednička zábavnější, nikoliv ovšem kvalitnější. Ostatní ale zůstalo naštěstí při starém, takže pokud dojde na akci, divák slintá blahem (souboj v maringotce mezi Umou a Daryl je nezapomenutelný), atmosféra nenapodobitelná, napětí velmi působivé, emoce funkční jak mají být, v závěru přijde i slušný a opravdu nečekaný zvrat, herecké obsazení prostě „tarantinovské“, takže zkrátka opět v hodnocení plná palba a i druhý díl lze označit za opravdu výjimečný filmový zážitek. ()

Melios

Dvojka podľa môjho gusta! 2h a 11min. Tomu filmu len prospelo ,pretože tu Tatantino znovu ukazuje čím je zvláštny: nečakané zvraty ,dobrý príbeh ,originálne akčné scény a gore scény , a hlavne koniec (a mnoho a mnoho viac...) . Kill Bill vol. 2 je presne to ,čo som chcel vidieť od jednotky no dvojka to podala o stokrát lepšie. Film je úpne rovnako delený na kapitoly ,ako vačšina Tarantinoviek ,čo dáva filmu znovu ten správny feeling. Soundtrack úpne rovnako nadupaný ,ako v jednotke (pokiaľ nie aj lepší) ,ktorý skvelo dokresľuje atmosféru vendetty. Origins kapitoly sú vynikajúce a skvelo dotvárajú atmosféru. Scény ako pohreb zaživa ,alebo rekapitulácia svadby , vytrhnutie oka a čierna mamba ,pravé meno "Čiernej Mamby" či jej dcéra ,sú skvelými zvratmi vo filmu a Tarantino konečne ukazuje ,ako to má správne vyzerať. Koniec bol obrovská čerešnička na torte ,vďaka ktorej sa všetko zaklapne na správne miesto. Zároveň je toto prvá Tarantinovka ,kde vidím že film skončil na "cliffhangeri" ,čo je vlastne aj jediná chyba ,ktorú mu môžem ,ale odorieť. Za "Karate kid majstra" dávam filmu 90% a narozdiel od jednotky by som si dvojku aj znova pozrel. ZNOVA ĎAKUJEM TARANTINO! ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)