Náš známý hrdina Bastian tentokrát nebojuje s pohádkovými bytostmi,ale se skupinou mladých chuligánů na jeho nové škole. Ti si říkají "Syčáci" a zmocní se kouzelné knihy s pohádkovým Nekonečným příběhem. Když odhalí její moc, začnou zlomyslně vnášet zmatek do říše Fantazie i do našeho skutečného světa. V říši Fantazie řekne mladá císařovna Bastienovi, aby znovu získal knihu, protože jinak její země zanikne. Bastien se proto s pomocí zázračného Orinu vrací zpět domů. Nechtíc se ovšem spolu s ním dostane na svět několik obyvatel Fantazie, kteří zjištují, že svět lidí se ve značné míře liší od jejich země. (oficiální text distributora)

Shakaar odpad!

Řekl bych, že nic jen než jen vytěžit peníze z těch co ještě věří že to to bude stejně dobré jako první díl. Ani děj moc toho už nemůže nabídnout. ()

Ceberus

Ale to snad ne! Nekonečný příběh se znovu posunul věkově se svým původním diváctvem a dostal se do pubertálních let. Nebudu zastírat, že některé scénky mě pobavily ("nikdy mě nenapadlo jít s Orinem na nákup"), ale celý film má skutečně jakýsi pubertální nádech, což potvrzuje například kamenožroutská rodinka jako vystřižená z nějakého amerického sitcomu, načež to celé podtrhává neskutečně zhuleně namluvený Falkor. Kdo však nezklamal, byl Jack Black, který si svou záporáckou roli náramně užíval. Dále stojí za zmínku, že na královnu i na Bastienovu nevlastní sestru se dá koukat. *SPOILER* Dokonce jsem jednu dobu jen čekal na kýč, kdy se jejich rodiče rozvedou, aby spolu mohla mladá dvojice začít regulérně chodit - a málem jsem nebyl daleko od pravdy. ()

Wyrdas

Z nějakého důvodu mi poslední a závěrečný díl této trilogie (připravovaný remake nepočítám) přišel velmi divný, svým způsobem až zvráceně divný. Ano, příběh byl sice jiný než u jedničky a dvojky, čili se napravila má výtka pro druhý díl, ale za jakou cenu? Když začnu u postav, tak co se pro Bůh stalo s kamenožrouty? A co Falco? S celkově výběr herců? Bastien, Královna, Bastienův otec (který najednou zapomněl, co prožil ve dvojce)... hrůza. Hudba, která začala hrát, když kamenožrout vyjel na tříkolce? Co to mělo být? Představa reálných lidí v pohádkách mi přijde jako dobrý nápad, ale upřímně nikdy mě moc nenadchnul opak. A to samozřejmě myslím plošně, nejen v Nekonečném příběhu 3. Dlouho jsem chtěl dát dvě hvězdy, ale po znovuzhlédnutí závěrečné scény musím chtě nechtě dát jen jednu. O odpad se rozhodně nejedná, ale film, který bych si chtěl někdy pustit ještě jednou to také není - 29%. ()

Gardenboy

Ani rockový soundtrack tomu nepomôže. Atmosféra nulová, negatívne postavy sú obyčajné karikatúry, z ktorých nejde strach a herci jeden horší ako druhý. Spievajúci kameňožrút a Junior je výsmech a pľuvanec nekonečnému príbehu. Lacné papundeklovo umelohmotné kulisy a Falco(n) ktorý sa ani z ďaleka nepodobá na pôvodného Falca ... a ďalšie a ďalšie faily. Jedna hviezdička za občasný look a rozpohybovanú kameru. ()

Beaten odpad!

Jako malý dítě jsem byl do této série docela zblázněnej, ale viděl jsem kdysi pár záběrů z filmu a ten létající pes už fakt nebyl mýma skoro plnoletýma očima tak kouzelný, jako v očích 5-ti letého dítěte. Takže bohužel, poslal jsem tento film do odpadu. ()

donkocicak

Ono to není podle mě zase až tak zlé, jak to podle zdejších komentářů může vypadat, na druhou stranu je to bezpochyby nejslabší pokračování Nekonečého příběhu. Kouzlo prvního, potažmo i druhého, značně slabšího dílu, vymizelo a je nám servírována moderní podívaná, kdy proti sobě zápasí slušňáček s partou záškoláků. Není to rodinná podívaná, kterou bych často vyhledával nebo doporučoval. Faktem je, že po dlouhých letech jsem si to připomněl rád... Ten Falco se jim tady ale krutě nepovedl ! ()

Alojs

Tohle už nemá s vynikající jedničkou nic společného. Levný tah na branku, nicméně.... obrovská střela vedle a vysypané plexisklo. ()

Don_Salieri

Velká škoda, že tohle pokračování se neneslo v duchu toho čím jednička vedla. Úžasným prostředím, kulisy, mechanický potvůrky, miniatury, kostýmy a i loutky. Tak taky hlavní postavy, které si oblíbite a prožíváte každou minutu s nima. Všechno tohle třetí pokračování postrádá. Malým plusem je herecký výkon herce Jacka Blacka, který zde ve svých 25 letech ukazuje svůj velký komediální talent. Jinak rádoby dospělejší pokračování dostává tímto krokem pořádně přes dr**u. Hlavní herec se sem vůbec nehodí a to stejně jako do pokračování filmu o kosatce. Někdy to má svůj důvod proč film nemá mít pokračování. Tady se to nepovedlo hned dvakrát a to třetí bylo nejhorší z nich. Právem se říka, že jednička byla jedním z nejdražšich filmů v Německu. Proto jsou i pokračování, tak špatná. Chybí tu nejen dobrý režisér, ale i rozpočet. ()

Romanstekl

Za mě *** Film je vtipný, neni nudný, jasně že s prvním dílem se to nedá rovnat, nicméně daleko horší mi připadá druhej díl, kde je Bastien obsazen naprosto strašným hercem a celé to podání je strašné, naproti s tímhle dílem nemám problém, je zde spousta vtipných hlášek. Je třeba odtrhnout se od děje prvního dílu, ostatně jako u všech vícedílných celovečeráků. ()

cheonsacz

Bohužel ani Jack Black ani Jason Richter třetí pokračování nezachránili. Příběh už nemá s původní knihou Michaela Endeho nic společného (narozdíl od svých předchůdců), snad jen jména postav. Nejhorší ze všech tří dílů, ale jako malá jsem to milovala a viděla snad xkrát. Víc než tři hvězdičky si to nezaslouží, ale za úplný odpad to nepovažuji. Přece jen i dneska se na to ráda občas (zejména o Vánocích) kouknu jako na připomínku svého dětství, aniž bych u toho usnula :) Ty tehdejší "hlášky" a Jack Black coby takřka holohlavý padouch, mě dodnes zabíjej nejvíc :D Jinak závěrem pět věcí co mi na filmu vadili nejvíc: 1. Možnost ovládání Fantazie pomocí knihy, 2. Z Falca je najednou Falcon bez jakéhokoli vysvětlení, 3. Fyzická změna Falca, už není tak roztomilý a pohádkový, je z něj prostě už jen plyšový pes (neznamená nutně, že je to špatně), 4. (Opět se to týká Falca) Falco je nazývaný šťastný drak ačkoli v předchozích dílech o tom nebyla ani zmínka, a za 5. Kamenožrout - co to s ním sakra provedli? Taky by mě zajímalo jak ve Fantazii mohli znát Arnolda :)) ()