Náš známý hrdina Bastian tentokrát nebojuje s pohádkovými bytostmi,ale se skupinou mladých chuligánů na jeho nové škole. Ti si říkají "Syčáci" a zmocní se kouzelné knihy s pohádkovým Nekonečným příběhem. Když odhalí její moc, začnou zlomyslně vnášet zmatek do říše Fantazie i do našeho skutečného světa. V říši Fantazie řekne mladá císařovna Bastienovi, aby znovu získal knihu, protože jinak její země zanikne. Bastien se proto s pomocí zázračného Orinu vrací zpět domů. Nechtíc se ovšem spolu s ním dostane na svět několik obyvatel Fantazie, kteří zjištují, že svět lidí se ve značné míře liší od jejich země. (oficiální text distributora)

Marek1991

Škaredší Falco oproti minulosti, krásnejšia princezná, ktorá mi pripomínala Andreu Verešovú, trápna banda, ktorej pohnútky boli dosť hlúpe a trocha aj nepochopiteľné a hlavne takmer nekonečná hektika a strach o to, čo sa stane a ako dopadne. To v príliš veľa akčných nezaujímavých scenách a hlavne dĺžka diela a slabá herecká uveriteľnosť predvádzaných situácií, prílišná expresívna zvýraznenosť niektorých momentov, nevhodne skombinovaných ma presvedčili, že tomuto sa skôr treba vyhnúť. ()

corpsy

No čo? No čučal som sam jak vyoraný. Možno ak by som si nalial niečo do krku alebo do žily ( pravdepodobne to spravili aj scenáristi pri písaní ), tak by bol účinok zreteľnejší. A možno si s nami pri sledovaní zahrávali samotní Grázli ( Nasties resp. Syčáci či Zlouni, ale veď je to jedno ), a celkový look je ich verziou príbehu. Je zaujímavé túto teóriu rozvinúť a predstaviť si, ako by asi vyzerali verzie homosexuálne ladených obyvateľov, obyvateľov skorumpovaných alebo cholerikov. To by boli Story! ()

sidzej odpad!

Jedno z najhorších pokračovaní v dejinách. Niekedy človek vážne neverí, že je možné tak hrozne zhovädiť sériu. Ničota vyhrala nad všetkým. Aj nad týmto filmom. Proste nemám slov. Totálna katastrofa ktorá našťastie prinútila tvorcov zabrzdiť a nepúšťať sa do ďalšieho pokračovania. A my diváci vám za to budeme veľmi vďační. ()

Tayen odpad!

Když jsem viděla tenhle díl, skoro jsem se rozbrečela. Orin, symbol fantazie v rukou puberťačky? Moudrá císařovna a chce nakupovat? A co to provedli s Falcem, tím kouzelným psem, kterého jsem v dětství milovala? To, co začlo jako pohádka, skončilo jako braková komerční komedie pro američany. ()

PKD odpad!

Tohle je zločin proti lidskosti a dobrému vkusu.Je to taková úděsná sračka,že si ani nezaslouží,aby se nad ní někdo rozčiloval. ()

blackrain odpad!

Říká se do třetice všeho dobrého a zlého. Tady platí to zlého. Nekonečný příběh měl skončit prvním dílem a ne trojkou. Některá pokračování by neměla radši ani vznikat. Nekonečný příběh si nezaslouží, aby byl takhle zašlapán do země, ale tady se to dokonale povedlo. Pokus o vytřískání peněz z fenoménu nevyšel. ()

Bat55 odpad!

Jednotka bola nádhernou rozprávkou nielen pre deti.Dvojka bola výrazne slabšia,ale stále obstojná.Trojka je najhorší zo všetkých dielov,je to veľmi smutné zakončenie tejto filmovej série. ()

Tony.cs

Jako komedie pro děti je to docela fajn. Ale tohle má být Nekonečný příběh. Bezduché vykrádání postav počínaje Starcem z Putující hory. Kniha postavená na hlavu. Žádný tvor z Fantázie se nemůže dostat do říše lidí, proměnil by se totiž v lež. Tak praví původní příběh. Tohle je velký omyl. ()

kaylin

Tohle je opravdu špatné. Ten příběh je sám o sobě ubohý, ale tady už nikdo nepochopil to, jaké bylo kouzlo prvního filmu. Je to taškařice s pohádkovými kulisami, která se odehrává v současném světě. To, že poznáte mladého Jacka Blacka, není žádná výhra. Ale to není celý křečovitý film, který se neskutečně naivně snaží vzbudit emoce. ()

stration odpad!

Přejet kamenožroutovým válcem. Slyšet v pohádce, že má někdo svaly jako Schwarzenegger, to je vrchol drzosti a nevkusu. Nicota, niž než nicota! ()

CageDepp

Hovadina to je dobrá, ale odsoudit to odpadem se mi nějak nechce. Škoda, že nevzniklo čtvrtý pokračování to by byla záležitost. ()

dom156

Dle hodnocení jsem čekal příšernost a nakonec zas taková katastrofa to nebyla. Určitě znám i horší filmy. Samozřejmě jednička je top, ale zde se například po dějové stránce film povedl. Není to taková příšernost jako ve dvojce. Naopak dabing je zde úplně katastrofální, primárně dabing ségry Bastiana je tak šílenej, že jsem málem tloukl hlavou o zeď. Také výběr herců až na výjimky se nijak zvlášť nepovedl. A k tomu Falco, který vypadá jako kdyby na něj přišla doba hippies. ()