Muži v černém 2

• USA Men in Black II (více)

Od událostí prvního dílu uplynulo už několik let, kdy K a J, agenti tajné neoficiální organizace MiB, dohlížející na utajené mimozemské imigranty na Zemi, odvrátili velkou intergalaktickou katastrofu. Tehdy se čerstvě zaškolený agent J v organizaci dobře zavedl, zatímco jeho starší, zkušený kolega K se vrátil k pohodlnému civilnímu životu a pracuje na poště. Během rutinního vyšetřování však J odhalí spiknutí řízené zlou kytothianskou stvůrou Serleenou, vystupující v podobě sexy modelky luxusního spodního prádla. Obsadí budovu organizace MiB a jako rukojmí si vezme její zaměstnance. J nezbývá než požádat jediného muže, který mu s řešením situace může pomoci - zpohodlnělého K. Vyzbrojí se v tajné zbrojnici a proniknou do centrály. Čeká je rozhodující boj o záchranu lidstva i Zarthanů… (TV Nova)

novoten

Přestože byl první díl o třídu konzistentnější, nedělá mu pokračování žádnou hrozivou ostudu. Frank si připíše pár povedených hlášek, skříňka na nádraží položí do kolen a nebýt finálního pointování, bylo by MIIB ještě mnohem snesitelnější. Díky vražednému tempu ale zůstane na jazyku bez pachuti. ()

tron

„Nespomínate si na mňa? Kedysi sme spolu robili." - "V pohrebnom ústave som nikdy nerobil." Napriek ohromnému množstvu veľmi zlých trikov od ILM (už v čase uvedenia do kín mi také pripadali) je to pre mňa osobne lepšie (dokonca oveľa lepšie), ako nudná jednotka. Dvojka už nemá jeho "prekvapivý" scenár, takže nás nezdržuje so zoznamovaním s postavami, ani s motívom mimozemšťanov žijúcich na Zemi a ide rovno na vec. Tvorcovia majú podstatne viac výborných dialógov a hlášok ako minule („Neboj si, si tu v bezpečí, len sa prosím ťa snaž nezaspať.“). Vracajú sa obľúbené staré známe postavy (šéf Zed, kšeftár Mr. Monk), ku ktorým pribudli nové (Michael Jackson a miláčik publika - extrémne nadržaný buldog Frank s pokazeným chrupom a obrovskými semenníkmi). Plus úžasné sitkomové scénky, ktoré odsýpajú jedna radosť (zbrojný arzenál, mini pizza, národ zo skrinky) a ktoré sa do „sci-fi za 200 miliónov dolárov" tak parádne nehodia, až takmer vytvárajú nový filmový žáner (niečo, ako keby Kubrick zmutoval s Johnom Cleeseom). Obľúbené postavy dostali výraznejší priestor (nadržané Červy) a medzi K a J je AŽ TERAZ vynikajúca chémia. ()

B!shop

Slabsi nez prvni dil, hlavne z toho duvodu, ze mi prislo, ze to je prakticky to samy co prvni dil. Nicmene stary postavy jsou furt stejne zabavny a tady navic potesi vymletej Knoxville a sexy Dawson. Takze celkove opet docela zabavna, trikove slusna a taky diky delce nenudici sci-fi zabava. ()

Boss321

Tak bohužel, tohle mě absolutně nechytlo. Přislo mi to jako slátanec několika akčních scén z nichž se mi dvě třetiny vůbec nelíbili. Tenhle připitomělý scénář nemohl zachránit ani Smith s Jonesem. Nebýt několika povedených fórků, akčních scén a úžasného psa, tak bych film poslal do odpadu, protože tohle se fakt Barrymu Sonnenfeldovi nepovedlo. Zkrátka další z řady zbytečných pokračování, bez kterých by se kinematografie klidně obešla....... ()

Jossie

No jednička to už není , ale přesto je to pořád skvělý film. Scéna , kdy J a K otevřou skříňku na nádraží nemá chybu a pohled Wiila Smithe , který vrhne na Tommyho Lee Jonese , když se zapne automatický řidič mě rozesměje pokaždé naprosto spolehlivě. Oba dva díly MIB jsou moje léky na špatnou náladu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Skoro všichni zaměstnanci pošt jsou mimozemšťani." Já to tušil, hlavně ten obrýlený babochlap za přepážkou to už nějakou dobu ani moc neskrývá, takže jim jdu hned zkontrolovat povolení k pobytu na Zemi. Vezmu si na to s sebou agenta Franka, který hraje, že je pes, ale mimozemské nelegály umí kousat s velkou grácií. Vzal bych si i agenta J a poštmistra K, ale ti musí zase řešit nějakou intergalaktickou katastrofu v pohřebáckém sídle MiB. Mě při tomto řešení pobavily fórky s červem v metru, třídičkou pošty, neuralizováním parťáků i nafukovacím řidičem auta, takže moje jediná výhrada směřuje k tomu, že 88 minut - titulky = dost málo času na zábavu. ()

igi B.

Ač nikterak objevný odvar >jedničky< , stále však dobře vypointované a místy (obzvláště pak za pomoci starých i nových emzáků) i docela zábavné dílko, v rámci žánru typicky hollywodsky rutinní průměr v tom nejlepším smyslu slova... ()

Skejpr

Imho úžasně zábavná taškařice, která by klidně snesla o půl hodiny delší stopáž. Co do humoru mnohem vyrovnanější než první díl, u kterého mi až nepříjemně často tvrdnul úsměv na tváři. P.S.: Po letech musím zvednout hodnocení na plný počet. Muži v černém 2 jsou brilantně pointovaní, plní vizuálních nápadů a skrz na skrz prolezlí parádním 80's feelingem. Věk jim na zábavnosti nijak neubírá a naopak se pomaličku stávají nadčasovou trvalkou. Hi... Kevin? It's funny, you don't look like.. Kevin.. ()

Shit

O něco málo slabší než první díl, ale pořád skvěle zábvný. . Dvojka Will Smith Tommy Lee Jones znovu perfektní a k nim zábavně pasující mluvící pes, ale tak trošku mi vadila Lara Flynn Boyle, podle mě se na záporáka moc nehodila, i když se po většinu filmu moc příjemě netvářila, ale stejně by to chtělo něco nadupanějšího. Znova slabší 4* ()

gudaulin

Muži v černém měli nápad a švih. Dvojka se snaží jet v podobném stylu, ale to, co v ní funguje, je pouhým vykrádáním či kopírováním jedničky. "Vtípků" je sice přehršel, ale řada z nich vůbec nefunguje a jiné jsou příliš laciné. Film nedrží pohromadě a v paměti zůstane jen několik podařených scén. Celkový dojem 40 %. ()

Segrestor

Stejně tak jako mě bavila jednička, tak i dvojka. Nemá smysl hledat mouchy na druhém díle. Vždycky jsou slabší, než první. Zde se námět srandovní sci-fi ze světa, kde jsou mimozemšťani tak četnou entitou jako třeba Romové, jen se to prostě neví, trochu víc rozvíjí a víc zabředne do historie speciálního sektoru, který má onu entitu pod palcem. Já myslím, že srandovních sci-fi není nikdy dost a třetího dílu Uprchlíka, kde by nějaký Číňan unesl raketoplán Challanger a letěl by s ním třeba na měsíc na Měsíc, se asi nikdy nedočkáme, nebylo by tedy na škodu tomuto filmu trochu víc fandit. ()

Gilmour93

Uškrceni krkem druhé hlavy J.Knoxvilla budete svědky parazitní činnosti Sonnenfelda na svém vlastním komerčně úspěšném MiB 1. Po závěrečných titulcích použijte neuralizér. Na sebe.. ()

Baldachýn

Neoriginalita Mužů v černém 2 je v komediálním žánru až trapná. Není v nich jediný nový gag, ať už slovní, nebo obrazový. Ani žádná zajímavá nová postava. I buldok Frank, jehož coververze písně "Já půjdu dál" bude nejspíš to, co vám po filmu nejvíc utkví v hlavě, je náš starý známý. A největší inovace - kratičké vystoupení Michaela Jacksona - by si rozhodně zasloužila nominaci na "trapný vtip roku". (Reflex) ()

genetique

Pomerne dosť veľké sklamanie oproti prvému dielu, takže výnimka nepotvrdila pravidlo. Ten prvý bol totiž omnoho nápaditejší, svižnejší, akčnejší ale hlavne vtipnejší! Tvorcovia tu len zduplikovali pôvodné vtipné hlášky a ksichty mimozemšťanov a to sa im vypomstilo. Dvakrát sranda už nie je sranda. Škoda. 45%. ()

Ainy

Neumím říct proč se na tyhle filmy pokaždé tak těším. Cítím, že to není něco tak úplně extra, ale přesto tyhle vesmírné sci-fi komedie žeru a cením si té originální akční vtipnosti. Chtěla bych vyzkoušet jak vodní atrakci v deneuralizéru, podívat se za poštovní přepážku do třídičky došlých zásilek, mít mluvícího psa, zahrát si Twister s hmyzáky a vědět co mě při pohledu na vesmírnou oblohu tak přitahuje. To je ale fakt ... miluji pohled na noční nebe plné hvězd, cítím nekonečno, tíhu, tajemno a posvátnou úctu k tomu všemu. Takže bych vlastně mohla očekávat návštěvu kolegů agentů z MIB. ()

3DD!3

Vždyť to téměř nemá děj. Nebýt legračních scén, vynikající dvojce Jones & Smith, Franka a červounů stálo by to za starou belu. Po trikové stránce jsou samozřejmě MIIB perfektní (na to už Spielberg dohlédl), ale děravý scénář žádné triky nemůžou zachránit. Přitom po perfektním prvním díle měli MiB takový potenciál. Jsem zklamaný. Tak trochu doufám, že někdo vymyslí geniální scénář a všechno napraví v MIIIB. Jenže to by někdo nějákou trojku musel chtít. ()

Le_Chuck

Jedničku som nevidel a toto je celkom svieža komédia, ktorá má jednú scénku pri ktorej som myslel že ma od smiechu roztrhe. Celkove, ale iba mierny nadpriemer. ()

Manuál na záchranu světa

Manuál na záchranu světa

21.12.2008

Nabízí nám ho studio Metro-Goldwyn-Mayer, kterému BenDavid Grabinski prodal scénář nazvaný The How-To Guide for Saving the World. Pro námět akční sci-fi komedie se nadchl Barry Sonnenfeld, kterého… (více)