Polibek draka

• USA Kiss of the Dragon (více)

Elitní pekingský policista Liu Juan (Jet Li) je vyslán do Paříže splnit úkol tak tajný, že ani on sám doopravdy neví, co se pod jeho slupkou skrývá. Jisté je jen jedno: bude to pekelně nebezpečné. Jak totiž vzápětí vyjde najevo, Juanovým nepřítelem je zkorumpovaný a mocný inspektor Richard (Tchéky Karyo), který při likvidací nepohodlných svědků neváhá ani vteřinu. Nejdůležitější figurou v jeho nebezpečné hře se právě stala americká prostitutka Jessica (Bridget Fonda), která ví příliš mnoho. Juan se rozhodne ochránit ji i její malou dceru a pouští se do nelítostného boje, ve kterém proti obrovské přesile nebude váhat nasadit všechny své znalosti smrtících bojových umění. (oficiální text distributora)

snupko13

Nejako automaticky čakáte,kam Jet Li príde, vymláti prakticky všetko a to sa deje takisto aj tu. A myslím, že to mu sedí, chvíľkovú neistotu, počas niekoľko minutového vyčkávania v ústraní vynahradí razantným riešením, keď sa otvorene prebojuje až k samotnému bossovi, aj keď som sa pousmial, prečo predtým pred nimi utekal. :) Ale to nestojí za reč, ak máte radi filmy one vs. all, tak sa určite nesklamete. ()

ostroz

Můj první film na DVD. Nesčetněkrát jsem ho proto také skoukávala. Jeho děj si proto pamatuji dodnes, dobro vs. zlo. Velmi pěkné pokoukání a i přesto, že jsem Polibek draka viděla asi stokrát :-) ()

flouny8

Scénář na hovno, druhá milostná dějová linie se štětkou a její dcerou taky na hovno a spousta sračkoidních keců. Jinak by to byl dobrý akčňák. ()

Alekks80

U tohodle filmu mám dilema. Akce je nápaditá a dobře a přehledně natočená, záporák je charismatickej a tempo je svižný (žádný štráchy s představováním a uváděním do děje, jde se rovnou na to) a jak už to u francouzských kriminálek bývá, je to docela drsný. Jenže scénář je pěkně ubohej. Besson si s tim teda vůbec nedal práci, hlavně policajti se chovaj jak v militarizovaným pásmu a vůbec celkově jsou pohnutky a chování některých postav dost nepochopitelný. Dialogy jsou rovněž dost vachrlatý. Škoda, že si nad tim scénaristi neposeděli ještě jednu dvě noci, pak by to byly silný a nadšený čtyři hvězdy. Takhle je to něco mezi. ()

Dixie_Cara

Hrozně hloupý film... Chápu že u tohoto žánru bývá kvalitní scénář na druhé koleji, ale tohle je opravdu moc. Fonda byla navíc naprosto nesnesitelná a náladu mi nevylepšil ani Jet Li, ačkoliv jeho ruce a nohy létaly vzduchem jako nikdy. ()

Sa.sa

Jet Li je opravdu frajer a zatraceně dobrý...! Ta finta s jehličkami stojí za to...! Jinak film plný rvaček, soubojů, přestřelek a pronásledování... Ten zaporák je hustý a to že je policista o to zajímavější...Mimochodem člověk by ani neřekl, že ten film je starý 20 let :))) ()

MartinNewman

Co dodat. Parádní Bessonovka z přelomu tisíciletí která se na nic nehraje se skvělým Jetem Li kterého mám mega rád. Jet je fajn akční hrdina co se umí i usmát a styl boje má prostě luxusní. Všichni tu hrají tak jak se má a sluší na akčňárnu z Francie. Tchéky Karyo je nadstandardně dobrý zmrd a obklopil se nadstandardně nechutnýma ksichtama. Bavil jsem se skvěle, drobnosti lze odpustit. Plné čtyři. ()

ado7

Výborný záporák Tchéky Karyo, nemilosrdný Jet Li a 2ja dosť trápny blonďatí týpci. Scéna ked Jet Li vymláti celú telocvičňu karatistov je taká obohratá a nedomyslená až strach. Ale je to jeden z lepších JetLiho filmov z posledných rokov ()

hombre_71

Výborná odpočinková "akčka". Scénář nic moc, ale Jet Li válí. Záporák Tchéky Karyo nemá chybu. Naprosto geniální je ta rána kulečníkovou koulí : ) ()

padlar

Závěrečných cca 20 minut v policejní stanici je super akce. Ostatní akční scény jsou již slabší. A scény / dialogy mezi akčními scénami jsou slabší ještě více. Takže ve finále jsem byl z filmu spíše zklamaný. ()

michalek.k

Tento film mne zkrátka baví. Má dementní děj, dementní dialogy a hereckých výkonech nemluvě. Blbé je i gangsterské chování policajtů je legrační (samopal jako ideální donucovací prostředek pro centrum Paříže). Přesto je to jeden z nejzábavnějších akčních filmů. Padouch je pořádný parchant a jeho bolestivá smrt s komentářem hlavního hrdny je velkou satifakcí. A dá se na to kouknout i podruhé. ()

whass

Dmentní scénař je sice ta horší stránka filmu ale... to vše rychle spraví JET LI- který vám názorně předvede jak se to vlastně dělá.Od začátku do konce )jako u každého takového filmu) víte jak to skončí,ale když do toho všeho nastoupí JET LI tak je to hned hodně dobrý akční film. ()

Toja34

Chvílemi jsem měla sice pocit, že se dívám na komiks, Karyo a jeho banda byli dost šílení, ale neusnula jsem a to se počítá. V rámci žánru pěkný ()

ouf

Tadyhlenz mi Jet seděl strašně . Jeho pracky dostaly prostor a zkušený protivníky , třebaz Cyril Raffaelli . Scénář velmi vyschlej ale u těhlenz filmů to povětšinou tak bejvá. Rychlost-proud-špičková práce těla , nic víc jsem nechtěl . ()