Co se mne týče, film se mi líbil, přiřadil bych jej na místo vedle klasických krimifilmů té doby. Skvělí protagonisté hl.rolí vedení Cupákem, kterému snad jen ten intimní poměr s krásnou hrdinkou příběhu jsem moc nevěřil..!(3.12.2011)

• tuntavala

Branil se, ale zloduchem se prece stal Preucil.(28.10.2013)

• dobytek

Autor oficiálních textů distributora by si měl svoje názory typu "jméno režiséra Vladimíra Čecha naznačuje, že film bude stát za hovno" nechat pro sebe a nebo tak maximálně někde pro kamarády v hospodě. Vladimír Čech natočil několik výbornejch detektivek, ale tahle k nim bohužel nepatří. Film postrádá napětí, je to spíš takový komorní drama. A do toho scény s akcema pohraničníků, který tam pak vypadaj jako pěst na oko. Snad akorát herecká sestava nezklamala. Za zmínku snad ještě stojí výskyt herců s účesem typu přehazovačka. Zejména Přeučil měl luxusní model.(10.7.2011)

Není to tak strašné, jak by se mohlo zdát z ostatních komentářů, Cupákovo charisma bylo schopné utáhnout celý film bez potíží. Když film pojmete jako příběh člověka hledajícího nový život a v něm kousek lásky a pochopení, který je doplněn kriminální zápletkou, bude to minimálně průměr.(17.5.2012)

• snaked

to je utrpení. skvělí herci v takové sračce, kde nemají co hrát...(3.10.2009)

• - Scéna poplachu jednotky pohraniční stráže byla natočena v kasárnách výcvikového praporu v Tisové. Poplach provedla 1. rota, účastníci filmového poplachu jsou pak skuteční vojáci z místního útvaru. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Filmovalo se v Kostelní Bříze. (M.B)