Past

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

Shit

Ač to má výborný herecký zastoupení v hercích Seanovi Connerym a Cathrine Zete-Jonesovy, tak to až tak skvělý neni.No dobře ani to neni tak špatný, ale od Conneryho bych čekal něco lepšího, ale i tak se u toho dá skvěle pobavit, protože to nemá nějaký prostoje, je tam občas i nějaká ta akce a ten systém a příprava krádeže je docela zajímavá, obzvlášť když se tam Catherine smyslně proplétá mezi těma paprskama. ()

Dudek

No já nevím co napsat, přestože zdejší hodnocení je spíše odměřené, patří film Past mezi mé nejoblíbenější filmy. Sexy thriller o dvou zlodějích, kteří se neustále navzájem podrážejí, je skvělou kombinací romantiky, krimi a komedie, která selhává opravdu jen ve výjimečných momentech. Díky dvěma skvělým hercům v hlavních rolích fungují dokonce i ty nejděravější scény. ()

Hal_Moore

Hvězdy Sean Connery a Catherine Zeta-Jonesová v "Crownovském" dobrodružném loupeživém dobrodružství. Snad každý film, kde se objeví Sean Connery má svou kvalitu a ani tento není vyjímkou. Už jen jeho hlas je charismatický sám o sobě. Zeta-Jonesová je tak krásná a přitažlivá jak v Zorrovi. Ačkoli některé jejich společné scény chemii nepostrádají, něco tomu chybí. Snad pořád si budete klást otázky typu kdy je chytnou, nebo kdo je dobrý a kdo špatný. Na obě otázky vám odpoví finále. Společně s postavami se podíváme do různých částí světa, jmenovitě do New Yorku, Skotska a Malajsie. Ta nejlepší část se odehrává v kdysy nejvyšší obytné budově světa. Nemůžu opomenout dva skvělé herce ve vedlejších rolích - Vinga Rhamese a Willa Pattona... Nevím co dodat. Mohlo to být ještě o fous lepší... ()

Brouk

uznávám, že tenhle film není žádný scénáristický skvost, ale jako odpočinkový film s oku lahodící Catherin, krásnými exteriéry a interiéry, šmrncovním Connerym dá zapomenout na chvilku realitě a pobaví. Myslím, že závěrečných pár minut s těžkopádným koncem trochu shodilo jinak nadprůměrný dojem. ()

sportovec

Zázrak se stal skutkem. V době vylomenin akčního filmu vzniklo dílko, které dílčí přednosti akčního novožánru dokázalo spojit s klasickou detektivkou a zachovat tempo a vynalézavost fabule, které jsou stále skutečností života naší současnosti. Oba protagonisté hrají jako o život a z pomyslných nebes jim k tomu žehná mj. herečka, která v minulosti na podobných filmech založila svůj věhlas - Audrey Hepburnová. Příjemných vytržení tohoto druhu by mohlo a mělo být víc. Nezlobil bych se. ()

TeeAge

| Scenár: Ronald Bass, Michael Hertzberg | Hudba: Christopher Young | Produkcia: Sean Connery, Michael Hertzberg, Rhonda Tollefson | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Regency Enterprises | Rozpočet: 66 miliónov $ | Tržby: 212,404,396 $ | 70% Film s miestami poúsmevnými nelogickosťami v deji a technike, no s krásnou Catherine Zeta-Jones, na ktorú pohľad dáva zabudnúť nielen na chybičky, ale aj na ostatných zúčastnených ;) ()

genetique

S odstupom času si tento film nechávam vychutnávať oveľa viac sprístupniť ako kedysi. Connerymu sa na staré kolená ešte zacnelo po svižnejšej roličke a keďže sa jedná o jeden z jeho (zatiaľ) posledných filmov, predsa len začína mať väčšie čaro. Rovnako ako Catherine. Takže presne ako vraví 'POMO', parfém, ktorý vonia možno nie na prvý krát, ale postupne som si naň zvykol. A napínavosť treba spomenúť tiež. 75%. ()

Kaka

Pokud vynecháme fakt, že dějově je Past jaksi silně "polévková" a víceméně čistě oddychová zábava, tak jednu nesmírnou přednost má (i když si toho mnozí nevšimnou). Geniálně vykreslený je vztah mezi Connerym a Zetou-Jones a to především ze strany Conneryho. Intimní scény (deka, proplétání se mezi lasery) jsou to nejlepší a mimika Conneryho je tak dokonalá, že se mu dá v očích krásně přečíst co se mu v dané vteřině honí hlavou (samota - touha překonat ji/zbavit se jí). Osamělého elegána s dobrým srdcem zahrál natolik kvalitně, že neváhám sáhnout k plnému hodnocení. Kvalitní a inteligentní zábava. ()

sud

V podstatě reklama na sexy postavu Catherine Zeta-Jonesové a neutuchající šarm Seana Conneryho. Ale ani to není málo. A abych nekřivdil, napínavé to taky je :-). 65%. ()

Tyler

Docela povedená "lupičská" podívaná.Sean Connery zraje jako víno,Catherine Zeta-Jones opravdu nevypadá špatně,takže to ve spojení se slušným scénářem funguje. ()

castor

Když nás na konci října 2020 opustila legendární 007 a skotský Sir Sean Connery, hned následující den jsem si ho chtěl připomenout/uctít tímhle lupičským thrillerem. Jak dobře víme, šikovná agentka pojišťovny v něm cílí na nepolapitelného zloděje, pro kterého slovo „nemožné“ neexistuje. Ovšem tihle dva se spojí a majitelé galerií se musejí začít třást. Režisér Jon Amiel je místy sympaticky stylový, jindy mohl jít výrazněji na dřeň. Tuhle látku pojal staromódně, přesto vypráví docela svižně a zodpovědně a daří se mu mezi dvojicí hereckých star budovat solidní sex-appeal. Každopádně hlavní hvězdou je právě Connery, samotář, který má šťávu. Catherine vedle něj nicméně sympaticky seká roznožky a tančí na podlaze mezi infračervenými paprsky. Výsledek sice není úplně TOP lupičský film, body mu navíc ubírá závěr, který se s realitou úplně nepotkává. Celkově ale coby oddychová zábava fajn. ()

Xmilden

Je s podivem jak určité filmy, které divák v době svého vzniku jakštakš zvládal za cenu určitého nadhledu, působí po pár letech naprosto nudně. Past není ani zdaleka povedeným heist movie. Sean Connery prakticky dosluhuje a Catherine sice působí sexy, ale taky místy až nesympaticky. Hra na kočku a na myš mohla být určitě promakanější a hlavně natočená ve větším tempu. 55% ()

Shakers

Jeden s mojich obľúbených lupičských filmov. Štýlová akcia, fajn príbeh, romantika kde to iskrí a predovšetkým brilantné herecké obsadenie, kde Connery je ultra sympaťák a zároveň majster svojho remesla a Catherine Zeta-Jones je ako ten najlepší parfém. 85% - 4* ()

lamps

"Průměr", řekli byste laicky poté, co vám kamarád odvypráví děj a vylíčí vrcholné scény. Jó, to by tu ale nesměl být šarmatní zlodějíček Connery, co si na Silvestra dopřává miliardové lupy, nejkrásnější herečka všech dob Catherine Zeta-Jones, která se umí proplétat mezi neviditelnými lazery jako nikdo na světě, a hmatatelný náboj, který doprovází jejich společné scény a vytváří tak silnou intimní atmosféru, že příběhově hluchá místa se stávají stejně příjemnými jako celý zbytek snímku. A ten "romantický" akční závěr je opravdu velmi pěkně a efektně natočený... Takže s průměrem na mě nechoďte, minimálně kvůli té Catherine na to prostě nemohu přistoupit. :-) 80% ()

Indiana

Tohle mě už moc nechytlo, na Conneryovi bylo poznat, že už je přeci trochu moc starej a Catherine Zeta-Jones se mi do toho moc nehodila, docela průser pro mě no. ()

mzss1

Celkem zajímavý thriller, kdy je film místy pojat i jako romantický, což mi docela sedlo. Sean Connery hraje výborně - má charismatickou roli. I Cathrine Zeta-Jones mě zaujala. Příběh je výborný, mohlo být akorát více akce. Občas je film dost nepředvídatelný. Takže je to takový hezký nadprůměr, který se čas od času dá vidět. Mé hodnocení je 67% = *** ()