Past

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

HateBreeder

Opravdu hezky pribeh o starem lec elegantnim lupici ktery vyskoli mladou, krasnou a v oboru talentovanou pracovnici pojistovny. Vykony obou protagonistu sou dobre, no ten Conneryho mirne prevysuje, jak je zvykem. Co me ale na filmu nejvice dostalo je prostredi kde se odehrava. Uchvatna atmosfera Petronas Towers dodava filmu lesk. Film mi neprijde jako nejak vyjimecny, ale me se z nejakeho duvodu libil. Je to mozna herectvim starnouciho ale nikoliv stareho Conneryho, nebo to mozna bude krasou Catherine Zety-Jonesove, ci obema dohromady + zvlastnim nabojem filmu. No rozhodne doporucuji videt, at si kazdy udela vlastni nazor. 75% ()

BoPo

Ústredná dvojica, a ich vzájomná chémia, dokázala film dostať o triedu vyššie, než by si v skutočnosti zaslúžil. Vlastne netreba, ale pritom treba dodať, že Catherine Zeta-Jones v tom čase patrila medzi to absolútne najkrajšie, čo sa pred kamerou mihalo. ()

Agatha

Tak tenhle film jsem viděl asi 40x a ještě mě neomrzel, můžu ho vidět pořád (už ne v tak pravidelných intervalech jako před 20 lety) a myslím, že ani zub času mu neubral na přitažlivosti. Nevím čím to přesně je, ale tenhle kousek má v sobě "to něco" těžko pojmenovatelného. Nikdy nechci aby skončil a vždycky tam najdu nějakou maličkost, která mi dřív unikla. Největší zásluhu na tom asi mají Sean Connery a Catherine Zeta-Jones, kteří k sobě tak skvěle pasují a výborně se doplňují, že to je snad na zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Nevybavuju si jinou filmou dvojici s věkovým rozdílem 40 let, jež by jako parťáci a potažmo milenci nepůsobili trapně nebo přinejmenším podivně. Tihle dva ne, pasují dokonale. Možná si natáčení prostě jen užili a ještě si při tom dobře rozumněli, každopádně na výsledku je to hodně znát. Nemůžu prostě nic vytknout - snad jen hodnocení tady! Ale chápu - musí se nad tím trochu přemýšlet, což je pro český národ čím dál obtížnější...Bavila mě hudba, výprava, zvuk. I český dabing ještě stihl starou školu - radost poslouchat (myslím ten s Danou Černou v hlavní roli, ne s Mahulenou Bočanovou) - baví mě víc než originál, což se stává málokdy! Film je od začátku až do konce napínavý, vtipný a má skvěle se střídající tempo. Obzvlášť závěrečná akce v malajském Kuala Lumpur v den milénia je parádní. Opravdu skvělý zážitek a rozhodně TOP film mého srdce. ()

moviesfan

Kladně hodnotím zajímavý akční příběh a oba herce v hlavní roli. Catherine mi přijde přirozenější (pokud to jde) než většina hereček. Scénář pokulhává a mám pocit, že u jsem to někde viděl. I tak dobrý. Hodnocení: 70% ()

JohnCZ

Výborné akční krimi s charismatickým Connerym, který opět dokazuje, že je to pan herec. Catherine Zeta-Jones ho skvěle doplňuje. Scénář je sice lehce nelogický, ale mě to nevadilo, protože to byla příjemná a napínavá podívaná. Snad jen ten konec nemusel být tak přeslazený... ()

Marek1991

Má to toľko vecí, čo na filmoch nemám rád. Rozťahaný dej s hluchými miestami medzi veľkými akciami, balans na hrane smrti, ale samozrejme so šťastným koncom, situácie kde má hlavná postava vždy náhradné plány, vždy niečo inovatívne vymyslí, aby ich nechytili, supermoderné počítače, elektroniku ako z Bondoviek, len vtipne vyzerajúcu, skrátka hlúposti a do toho romantický príbeh a navyše získanie peňazí zločinom a postrádanie morálnosti. Avšak tento film som si zamiloval, dá sa pochopiť aj ako jednanie postáv, ktorí majú úplne iné hodnoty, sú géniovia vo svojom obore a vždy si vedia poradiť, navyše v histórii aj v skutočnosti takých bolo dosť, nielen tých, čo kradli umenie alebo aj peniaze, ale aj všelijakých iných špecialistov. Z filmu ide pôvab, elegancia, romantika, vášeň až do takej miery, že som sa divil, čo to je za nádhernú ženu Catherine Zeta-Jones, že som si ju doteraz výrazne nevšimol. Michaelovi Douglasovi je čo závidieť. Scéna s lasermi mi vždy pripomenie, ako keď som bol malý chlapec som do miestností ponaťahoval klbká a nedalo sa nimi normálne chodiť a tu sa medzi nimi preplieta tak krásna herečka, to je lahôdka. Film som si užil, dokonca sa tu hodilo aj to trápne klišé s vlakmi a zmiznutím, lebo vyznelo pekne, akurát na to premiestnenie s Seanom Connerym. Fajnšmerkovská delikatesa z končiacich 90. rokov aj s vtedy, tak pre niektorých desivou a pre iných peknou, či zábavnou tématikou prichádzajúceho milénia. Dodám len, že prekrásna hudba. ()

corpsy

Efektný thriller, kde to samozrejme najviac sekne telu Katky Zeta-Jonesovej. Taký mierny nadpriemer, kde vás teda neprekvapí ( takmer ) nič. Sean Connery je totižto stále ten sympoš v rokoch. ()

nervoznideda

stačí jen sledovat ty 2 hvězdy a jsem spokojen je to zážitek deda:-) i když mezi nimi bylo 40 let byla to nádhera :-) ti černý poldové byli vždycky hajzlové :-) podoba aféře Thomase Crowna :-) ta gymnastika OK :-) a dědek 69 je sekáč :-) ()

fannah

Oddechový thriller s vynikajícím Seanem Connerym v hlavní roli. Je to perfektní film na neděli odpoledne, navíc děj se odehrává na mé oblíbené budově, bance v Kuala Lumpur... ()

NinonL

Byla jsem zvědavá na Catherine jak si poradí se světelným prostor proplétajícím alarmem. Poradila si bravurně. Jinak průměrná krimoška. ()

Z0oMb3E

Príjemne oddychový akčňák na nedeľu po obede. Priemerný scenár, ktorý nedáva vždy veľký zmysel. No dvojica Connery a Zetta-Jones je veľmi dobrý marketingový ťah, ktorý však dobre funguje aj na obrazovke. V tomto filme sú vlastne dve lúpeže v prvej kradnú stotiny a v druhej miliardy. Nemám síce veľký prehľad, ale v tomto filme je asi ukradnutý najväčší obnos v histórii kinematografie (môžem sa mýliť). Film má viac menej aj výchovný efekt a to, že neoplatí sa vykrádať banky a vynášať peniaze v taškách, ale stačí premiestniť pár čísel z banky do banky. ()

Orlau32

Dost dobrý, ale nejhezčí z celého filmu je pohled na noční Kuala Lumpur ze dvou nejvyšších věží světa. V reálu samozřejmě nesmysl na entou. ()

blackrain

Efektní loupež ve velkém stylu. Hra kočky s myší. Kdo je kočka a kdo myš? Pořád jsem si říkala, kdy je chytnou. Mám slabost pro Conneryho. Zraje jako to nejlepší červené víno. ()

gogos

70-ti letý skot skáče po mrakodrapech v půlkilometrové výšce, balí o 40 let mladší kočku a jen tak mimochodem udělá odlehčenou verzi loupeže století a oblafne FBI... Choreo akčních scéni nic moc, občas se zadaří nějaký odlehčený vtípek. Past je průměrným akčním dobrodružstvím, které nenadchne ani neurazí... ()

slunicko2

Příjemná zlodějská story. Nikoliv dokonalá, ale přesto příjemná, nenudící podívaná plná nejrůznějších překvapení. Časem na kapku přepálené scénáristické fórky pozapomenu a podívám se rád znovu. Sean Connery má šmrnc a přitažlivost Catheriny Zeta - Jonesové cítím i já. Kdyby tam byli i nějací mladí pěkní kluci, byl bych úplně spokojen. Výborný film po těžkém pracovním dnu, kdy chcete jen vypnout a nechat se vést kostrbatým, ale přesto svůdným dějem. ()

suicide

Překvapivě dobrý film. Sean Connery jako vždy v roli dokonalého gantlemana (ostatně jakou jinou roli by mohl hrát) a Catherine Zeta-Jones v roli.. no krásky,, i když ne zrovna bondgirl. LAe z Conneryho mám takový dojem, že kdysi točil akční filmy, v nichž dělal akci sám, teď zestárnul, tak si našel lidi, co budou akční za něj a on se na ně bude dívat - a pokud jde o pěknou ženskou, jedině dobře, Ale já byl spokojený - a to i s koncem. ()

Rakosnicek77

Thriller plný děr ve scénáři, plný předvídatelných dějových klišé, přesto vcelku dobře koukatelný, zejména díky dvojici hlavních hrdinů. Klasická zlodějská podívaná. ()