Past

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

k212

Sean Connery nemusí ani hrát, aby měl charisma, stačí pohled. Jinak naprosto normální a průměrná variace na téma zloděj a policajti, respektive zlodějka a lupič v osidlech policie. Některé ze zlodějských metod ovšem originální jsou (viz poslepu přes lasery nebo podák ve větrací šachtě). Jinak docela zábavné. ()

kingik

Jonu Amielovi se podařilo do filmu obsadit Seana Conneryho a Catherine Zeta-Jonesovou, přihodil pár nápadů při loupeži, truchu ekvilibristiky a ladných pohybů a myslel si, že je to bomba film, ale je to průměr. Connery je omšelý kocour a svodům Jonesové se dvakrát odolat nedá, a tak milostná linie je zde nevyhnutelná. To ostatní šlo stranou. Nakonec film tak trochu nudí, ale u Amiela se ani nedivím. On nudí skoro vždy. ()

Snorlax

Minimálně v hlavách filmových scenáristů dokonalá loupež existuje. V hlavách castingových specialistů zase existuje dokonalý pár. V tomhle filmu nám tvůrci naservírovali obojí. Connery na prahu sedmdesátky působí extrémně charismaticky i přitažlivě. Zeta-Jonesová coby prakticky jediná zástupkyně něžného pohlaví je na tom vyjma věku naprosto stejně. Akční scény jsou logické a uvěřitelné. Romantická linka není nikterak přepálená, takže nejen že neruší, ale spíše zpestřuje film. ()

Legas

Postarší zloděj versus mladá prdelka Zeta Jones. Místy hezky erotické, jinak zlodějská rutina na nudný sobotní večer. ()

Anderton

Amielov najlepší film. Najlepší casting, aký mohol zohnať, s ústrednou dvojkou by ste hneď chceli natočiť nového senior Bonda. Parádne lokality, dokonale využitá vtedajšia najvyššia budova sveta a príjemne zamotaný scenár s fajn natočenými vykrádačkami. Asi jediný film, kde je príchod roku 2000 patrične využitý. TV klasika, ktorú hocikedy môžem vidieť znovu. ()

nascendi

Priemerná kriminálka výbore zahraná dvoma príťažlivými hercami. Čo viac dodať? Inak tam nebolo nič viac, čo by som už v iných obdobných filmoch nevidel. ()

nash.

Elegantní oddychovka co si neklade žádné velké cíle, ale má švih, špetku humoru, nadhled, atraktivní loupeživé scény, několik momentů, které se probouraly na seznam klasiky, a dvojici mezi níž funguje chemie dokonalým způsobem. A nejenže je to poslední role Seana Conneryho, ve které si svým šarmem zcela podmanil nejen atraktivní partnerku, ale také celý film a publikum, ale Catherine Zeta-Jones tu navíc předvede asi nejsmyslnější překonávaní laserových nástrah v historii lupičských filmů. Co víc si v deštivý podvečer přát. ()

Rocky62

Entrapment patří mezi devadesátkové Hollywood spektákly, pro které mám slabost i přes jejich neduhy. V tomto případě je kladů stejně jako záporů. Mezi největší plusy patří vcelku uvěřitelná chemie mezi hlavním duem, velmi výmluvné Conneryho mimiky vůči Kátě Jonesové a samozřejmě patrně legendární trénink mezi "lasery", při kterém se nejednomu chlapovi splaší kobyla. Mínusem je naopak poněkud děravější scénář, pár hluchých míst a nelogické scény( rádoby neviditelný únik z hotelového pokoje, přeskakování mezi vlaky). Čirá popkornová zábava, která neoslní ani neurazí. ()

klerik

Solídny príspevok do žánru, kde to medzi ústrednou dvojicou fakt iskrí (btw údajne druhá "nejnechutnejšia" dvojica po Stone/Pesci z Kasína :)) Žiadne zázraky sa na plátne nedejú, ale herci tak šikovne presviedčajú diváka o svojej pravde, že je z toho príjemná techno-ochcávačská zábava. Film má skrátka ten správny moderný feeling a nebyť blbého českého sloganu, asi by som si ho vychutnal lepšie... ()

SeBig

Tenhle film jsem měl rád jako malej a teď jsem si udělal repete a nenudil jsem se. Mezi Catherin a Seanem je dobrá chemie, bavil mě mega ten výcvik, Connery sympaťák..sice se tam toho tolik neděje, ale určitě to není špatný. ()

Arsenal83

Pre mňa dosť dobrý. zábavný thriller. Dnes už spomienka na Conneryho, väčšieho elegána v rokoch si nepamätám. Hrozne mu tá brada pristala, dával to na Hemingwaya. Ale ešte viac to pristalo Catherine, v tom čase jedna z top krások, a v tom latexe to je už pamätná scénka. Dnes už nie je ani svojím tieňom, skôr reklamou na nepodarený botox, ale treba jej v tomto filme uznať silný herecký výkon - ona dokázala zahrať chytrú! To malo byť minimálne na oscara. ()

Yardak

S Catherine Zeta-Jones bych šel taky hnedka krást. No a kdyby mi u toho radil nejlepší James Bond, tak to je přece už jasná věc! ()

heyda

Nejdřív je nutné zmínit, že na Catherine Zeta-Jones já ulítávám. To je prostě top kráska mezi herečkami. Dále Sean Connery je mi strašně sympatickej snad ve všech filmech. No a když se k tomu přidá zajímavý příběh, který na konci mile potěší, tak se i přes slabší scénář a kameru dostávám na 4 hvězdičky. ()

Roman.Ticka

Ani po třetím shlédnutí a s dostatečným odstupem, mi tahle thiefstory názor nezměnila. Catherine je víc hezká než hraje, Sean je tady naprosto nevyužitý a jeho poněkud senilní úsměv na druhé straně peronu, mi přišel viditelně umělý a na pokraji sil až celkového zhroucení. Ještě, že si ti dva spolu nic nezačali, byl by to doraz a naprosté fiasko! ()

honajz

Moc bych tomuhle filmu přál, aby fungoval - Sean je patřičně charismatický, kamera kouzlí, triky povedené. Kazí to Kateřina zlé pověsti, jíž tu gymnastiku prostě nevěřím a její ladný zadeček při prolézání laserovými pruhy mi přišel osobně poněkud větší, než by měl na tuhle postavu být. S logikou si tady také nechci lámat hlavu včetně všech šťastných náhod, ale přece jen mi nesedělo, že by Maca nechali všechny ty tajné služby a pojišťovny jen tak sedět samotného na nádraží (Kde mimochodem kupodivu nejsou ani po oznámení: "Pusť sem všechny lidi." žádní jiní cestující.) Také nechápu, proč ze zlodějů umění (specifický obor) se v závěru oba přešaltrovali na zloděje peněz z účtů? Nějak mi nedávala smysl ta náhlá změna specializace. Navíc děj je řiďounký a kromě pár lokací a večírků nemá moc co nabídnout. A je to škoda, promyslet to víc do hloubky, mohl by to být hodně dobrý heist film. ()

eraserhead666

Byly doby, kdy jsem měl příběhy o zlodějích hodně rád. Jen mi dneska mnohé přijdou zbytečně překombinované. Třeba jako tenhle. Jako kouká se na to hezky, jen u toho člověk musí vypnout mozek, je to zajímavě obsazené (Rhames, Connery, Patton), ale Zeta-Jones na mě nikdy nefungovala. Stejná zívačka jako Megan Fox. 2.5* ()

codeas

Krásna Catherina a moudrý Sean. Tato rozdílná věková dvojka dokáže společne spojit síly a ukrást Vám nos meži očima... ()