Kevin Chan je policista, který chce společně se svými kolegy dostat před soud mafiána Toma Ku, který obchoduje s drogami. Během policejní akce s názve Hon na kance se Kevinovi podaří Kua a jeho kumpány chytit s kufrem plným peněz, ale nemá žádné důkazy na to, že skutečně obchodují s drogami. Svědčit by proti Kuovi mohla Salina, jeho milenka a spolupracovnice. Kevin a jeho nadřízení se snaží Salinu jako hlavní svědkyni donutit, aby vypovídala před soudem. Aby ji ochránili před drogovým gangem, zařídí jí policejní ochranu. Salina ale uteče a potom ji zajmou Kuovi mafiáni. Kevin proti Kuovi vypovídá před soudem, ale jeho výpověď nevede k odsouzení Kua, a ten je z vazby propuštěn. Kevin se snaží najít Salinu, aby ji ochránil a zároveň donutil vypovídat. Seržant Mao, který je podplacený Kuovými mafiány, na Kevina vymyslí léčku. Řekne Kuovi, kde Salinu vězní. Mafiáni potřebují, aby Salina zmizela nebo zemřela a chtějí to nastražit tak, aby Salinu zastřelil Kevin. Když Kevin dorazí do vily k Haulunu, kde má být Salina, popere se s mafiány a Salina během bitky uteče. Mafiáni Kevinovi vezmou služební zbraň a zastřelí s ní seržanta Maa. Když se po přestřelce Kevin vrátí do práce, jeho nadřízení ho obviní z vraždy Maa jen kvůli tomu, že byl zastřelen Kevinovou služební zbraní. (TV Prima)

Mrkvič

Stupidní film pro desetileté děti. Film, který jsem měl z dětství mezi tím lepším, kde se Jackie Chan objevil. Vtipy jsou trapný, celý příběh opravdu retardovaný, mizerní herci a tak zbývají jen ty akční kousky nadšených kasadérů. ()

Jizni Tlapa

Na úvod upozorňuji,že jsem Jackieho fanda. Šílená slabota a obzvlášť s příhlednutím k Jackieho režisérské taktovce. Akce je tradičně dotažená a když jdo ni Chan jde, diváka to prostě uchvacuje. K čemu to ale je, když jí je tak málo a veškery zbytek ( soundtrack, příběh, scénář)je takřka odpadní/trapný. Hodně nadhodnocené a rozhodně to slabší z JCH tvorby ()

haj

Po řadě komediálních kung-fu filmů Jackie značně přitvrdil, hlavně co se týče akce a kaskadérských kousků a natočil jeden ze svých nejlepších a nejslavnějších filmů, o čemž svědčí i výčet cen a nominací, množství zraněných kaskadérů a filmů, které se jím inspirovaly. I sám Jackie ho považuje za svůj nejoblíbenější akční film, který doposud natočil. Je nabitý typickou hongkongskou akcí, kterou budeme marně hledat v dnešních hollywoodských, ale bohužel i hongkongských filmech. Akce je samozřejmě doplněna menším množstvím humoru a dále skvělým obsazením vedlejších rolí, hlavně Maggie Cheung, která se objevila ještě v několika dalších Jackieho filmech (kromě dvou pokračování Police Story ještě Project A II a Twin Dragons). ()

JohnSmith

Chan se sice nevyhnul klasickému taškaření a šaškování, ale akce je vynikající a je to i celkem vtipné. Nesmím zapomenout, že snímek je 30 let starý a tak může pro dnešního diváka vypadat okoukaně, ale ve své době to musela být megapecka, kterou se nechali inspirovat třeba Bay nebo Končalovskij. ()

Pedross800

VHSková nostalgie klukovských let :-) nebudu řešit příběh, ale když to člověk srovná s dneškem a veškerou tou digitální a počítačovou animací a vyspravováním akčních scén, tak musí smeknout před tím, co Jackie a spol dokázali "NAŽIVO" a opravdově.........RESPECT i po těch letech! ()

ZkuKol

Jackie to teda Holywoodu kurevsky nandal, skvělá honkongská nonstop akce, ve které ani moc nepřekáží typicky asijsky potrhlý humor. ()

ArdathBay

Je fascinující, co Jackie Chan všechno dokáže bez lan a kaskadérů (bohužel za cenu velkých zranění a jedno skoro fatální). Jeho humor je také zajímavý. Sklářům v Hong Kongu musela po filmu pěkně kvést pšenka :). Děj je jednoduchý, ale pokud přistoupíte na Chanova pravidla, budete se královsky bavit. ()

Sdoom

Parádní akční nářez pěkně naostro bez nějakých průhledných digitálních triků, které dneska můžeme vidět snad v každém akčním filmu. Souboje jsou naprosto věrohodný a zúčastněné to asi muselo párkrát dost zabolet (pokud všechno to sklo bylo fakt pravé). Navíc scénky jsou originální i vtipné (autobus, telefony, závěr v obchoďáku). Jen ten scénář a dialogy jsou takové jednodušší, ale to skvělou zábavu nemůže pokazit. Bavil jsem se jako u málokterého filmu. Až si to někdy pustim znova a budu se bavit stejně skvěle, přidám i pátou hvězdičku. :-) Edit 11.3.2023: Viděno po 12 letech, konečně restaurované ve 4k a v originálu a kouká se na to zas o něco lépe. A to i když pominu kvalitu obrazu, tohle prostě nestárne! (4k UHD blu-ray, orig.) ()

upson

Jako komedie to celkem funguje. Člověk si až po letech uvědomí, že Jackie Chan je čínský Paolo Villaggio, který umí karate. ()

hefoo

Police story - jeden z Jackieho najlepších filmov! Nadupané akčné sćeny su Jackieho špelialitkou, nemáju chybu tak isto ako choreografia akčných scén, ako napísal kitano, Jackie je šialnenec, samovrah a maniak dokopy! Jeho filmy musím povedať sú jedinečné! Tak isto aj to, že nikdy nepotreboval dubléra, všetko si robí sám a je to aj vidno! Nemám žiadne výhrady, sériu Police Story považujem za zrejme najlepšiu ako som videl! Filmy, ktoré natočil v Hong-Kongu, najme tie 80,90 roky, su všetko bomby! doporučujem každému, kto chce vedieť ako má vyzerať akčný film. Hodnotenie: 100% ()

KoRner

Ako píše Djkoma (to je ten chlapík, čo napísal, že Jackie je priemerný bojovník :-D) tiež som nemal to šťastie vidieť to v 6 rokoch na pirátskej videokazete, ale užil som si to parádne. Vypisovať, že Jackie je určite z gumy nemá zmysel. Zmysel má napísať, že koľko filmárov akčných filmov musel tento film inšpirovať keď ja osobne som tam videl Bad Boys 2 a Tango & Cash. Choreografia je bezchybná, Jackie tu nie je majster sveta a keď bojuje proti presile, dostane často riadne do tela. ()

Cracker

Vždy som z filmu zachytil len kúsky a nič som z neho nemal tak som sa konečne odhodlal to skuknúť. A musím povedať že je to jeden z Jackieho najlepších! Chana treba pochváliť hlavne preto že si na svoje plecia zobral nie len hranie ale aj réžiu a takisto aj bojové choreografie. Z pohľadu diváka má film všetko preto aby vám dokázal vylepšiť deň, či už sú to Jackieho vtípky, akrobacia s telefónmi, náhaňačka v slumoch ( a že číňania nedokážu vyrobiť kvalitné veci, v tomto prípade autá) alebo perfektná bojová sekvencia v obchoďáku. Veľká poklona patrí aj kaskadérom ktorí si toho pri natáčaní tiež veľa užili. Film má jednoducho všetko a je mi jedno čo tvrdia ostatní, jedna z najlepších akčných komédii vôbec. ()

Zagros

Filmů s Jackie Chanem moc nakoukáno nemám, proto jsem si jeden ze známějších doplnil. Jen se mi opět potvrdilo, že mi hongkongské filmy zkrátka nesedí. Jednoduchý příběh bych i akční komedii odpustil, ale ta jeho naivita a naivita všech postav je na mě příliš. Navíc jejich druh humoru jde absolutně mimo mě, zasmál jsem se jen jednou. No a i té akce bylo vcelku málo. Předpokládám, že vysoké hodnocení jde minimálně zčásti na vrub nostalgie a ta u mě bohužel také nefunguje, protože jsem ty filmy jako malý neviděl a hvězdy navíc díky tomu nebudou. Můžu jen ocenit neuvěřitelné pohybové dovednosti samotného Jackieho Chana a jeho odvahu všechno natočit sám bez kaskadérů. Za to mu rád udělím poklonu a dvě hvězdy k tomu. Na další filmy s ním se už ale nemám potřebu dívat. ()

borec999

Akčné scény spojené s deštrukciou sú praktické (žiadne CGI) a dnes už toľko škody pri natáčaní ako páni z Hongkongu zrejme nikto neurobí (vrcholom je úvodná scéna prejazdu áut cez dedinu s papundeklovými domami). Jackie je tu absolútne gumový a predvádza svoje typické akčné scény (ktoré ma bavia a ktoré sú choreografiou nenapodobniteľné) okorenené zrejme o jeden z jeho najodvážnejších a najnebezpečnejších kaskadérskych kúskov (záverečné zlaňovanie v obchodnom centre po svetlách), pri ktorom zastavuje rozum ako sa mohol dať na také niečo nahovoriť. Príbeh tuctový, herci klasicky nič moc. Pokusy o vtip vyznejú skôr rozpačito a trápne, a to najmä v úvodnej prvej polovici. V druhej polovici nastalo však zlepšenie: pridalo sa na akcii, aj vážnejšom tóne filmu (Jackieho hnev keď ho neprávoplatne obvinia), ubralo sa vtipov a odvtedy som bol už spokojný.  Klasické 4* a 75%. PS: vek na filme poznať a obzvlášť na tom, že niektoré scény sú účelovo zrýchlené (ako keď si na youtube pustíte rýchlosť prehrávania 1,5-2x), prečo tomu tak je však fakt nerozumiem. ()

Devadesát Dva

Jestliže se bavíme o akci a choreografii bojových scén, sám Jackie tohle považuje za svůj nejlepší film. Nevím už kolik let zpátky jsem to rozkoukal, ale nějak jsem tehdy neměl náladu. Náhodou jsem pak pustil závěrečný fight na youtube a absolutně mě rozsekávaly ty střihy a over the top akce. Holt nikdo neumí točit takovou physical-comedy jako prime time Jackie Chan a s takovou porcí poctivé hongkongské akční školy (a to tady ještě teprve hledal to "aplikujte předmět z dosahu proti oponentovi v nejvtipnější možné míře"). Takže nakonec dnes, 14.3.24, je ten den, kdy jsem si tenhle gem konečně pustil a o akci samozřejmě bylo řečeno mnoho, ale to, jak je tenhle film vtipný s Chanovým gooffy policistou v hlavní roli (čestný, schopný, ale taky správně přitroublý, jako jsou ti nejlepší hrdinové) a jeho sub-zápletkami, kdy se snaží dělat dojmy na dámy a hrát chytrolína, aby si sám sypal popel na hlavu, v druhé polovině se film více soustředí na to, aby prokázal svoje nevinu vůči záporákům. Scénář není nic revolučního, ale místy je to doopravdy sranda. Taky celková ta amerikanizace filmu (výraziva, narážky, soud), je zajímavá a dává tomuhle jinak tradičně hongkongskému filmu funky spin. Je skvěle natočený, sic už z trochu jiné éry a prospělo by mu, kdyby netrávil tolik času bezúčelným šaškováním ohledně zápletky a klidně byl i kratší, ale pokud dojde na akci, ten film je geniální. Závěrečná bitka v obchoďáku je legendární. Nemůžete neocenit zápal pro věc (Jackie Chan dokonce sám nazpíval znělku, nemluvě o jeho ikonických stuntech, jeden z nejlegendárnějších momentů je právě v tomhle filmu, kdy po pádu přes zábradlí a propadnutí skleněnou vitrínou musel být hospitalizován, spálil si ruce atd.). Větší míra zranění byla v tomhle filmu nasnadě (např. použitým druhem skla, které má být realističtější v záběrech). Dá se říct bez nadsázky, že Chan pro svoje umění doopravdy trpí. ()

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu