Kevin Chan je úspěšný hongkongský policista. Se svou přítelkyní Mai mají pěkný vztah. Mai si Kevina váží za to, jak profesionální a oddaný je své práci. Při dopravní kontrole Kevin zjistí, že pan Fu, kterého v předchozím dílu „dostal“ do vězení, byl předčasně propuštěn. Prý mu dle lékaře zbývají poslední tři měsíce života… je zřejmé, že se nějaký doktor nechal podplatit. Pan Fu vyhrožuje Kevinovi i jeho přítelkyni. Chce ho prostřednictvím svým zaměstnanců zastrašit a odradit od policejní práce. Když se Kevin popere s lidmi od pana Fu, musí si o incidentu promluvit se svým šéfem. Během toho se s ním Kevin pohádá a rozhodne se odejít od policie. Kevin se s Mai chystá odletět na dovolenou na Bali, když ho v obchodním centru potkají jeho bývalí kolegové a řeknou mu, že tam byla nahlášena bomba. Kolegové chtějí od Kevina pomoct, jsou oproti němu nezkušení. Kevin (tou dobou už mimo službu u policie) zajistí evakuaci osob. Ukáže se, že hrozba umístěnou bombou byla skutečná, po evakuaci dojde k výbuchu, který způsobí značnou škodu, ale nikdo nezemře. Kevinovi nadřízení chtějí, aby se vrátil do práce. On souhlasí. Mai ale z jeho návratu k polici není nadšená, musí na dovolenou na Bali odletět sama a kvůli Kevinovi bez svého pasu. Chce se s Kevinem rozejít, protože cítí, že je pro Kevina nejdůležitější jeho práce. Kevin se pouští do vyšetřování bombového útoku. Mezi tím panu Fu volají vyděrači. Chtějí po něm milion dolarů, nebo dojde k dalšímu výbuchu. Pan Fu má zakázáno kontaktovat policii, ta však odposlouchává jeho telefon a o vydírání se dozvídá. Díky odposlechu se policii podaří zjistit, že jeden z vyděračů telefonoval z telefonní budky na ulici Tai Po. Když se jde policista na místo podívat, vyděrač ho zbije a vezme mu zbraň. Kevin se pouští do operativní práce. V přestrojení se setkává s mužem, který mu může prodat nelegálně vyrobenou bombu. A díky tomuto prodejci se setkává i se skupinou vyděračů... (TV Prima)

Paity

Proč nezopakovat něco co fungovalo. Ale na rozdíl od tady přítomných já si nemyslím, že by to byl takový majstrštyk. Ale třeba se na to musím podívat znovu a přijít co nového film přináší. ()

Wishkah

Vynikající pokračování, které sice oproti prvnímu dílu trochu zvážnělo ale i přesto je to tu akcí nabité. Závěrečná scéna ve skladišti se sice nemůže rovnat počtem protivníků slavné scéně z obchodního domu, ale kvalitou je minimálně stejně skvělá. ()

Rozjimatel

2,5  V zásade platí to, čo pre jednotku. Najskôr strašné prehrávanie všetkých hercov. Jackie je aspoň sympaťák, no tá jeho priateľka je až vzácne drevená. Opäť komická 80-kova hudba, či miestami skôr príšerná čínska paródia na 80-kovú hudbu (napr. úvodná pesnička). Ale pár zlepšení oproti jednotke by sa určite našlo. Je tu konečne aspoň nejaký príbeh, potom zaujímavé ženské komando, ale najmä lepší humor, na ktorom som sa dokonca už pár krát zasmial (skvelý záverečný súboj s hluchonemým bojovníkom). A ešte súboje tu nepôsobili tak samoúčelne a boli nápaditejšie, takže ma až tak nenudili. ()

Brejlil

Občasná hluchá místa nestačí na pět hvězdiček. Ovšem pozor na hongkongského Tónu hluchoněmce, ten když se rozjede... ()

Pedro Morales

Oproti jedničce se dvojka nese ve vážnějším duchu, úvodu a konci prakticky chybí nějaká strhující akční scéná jako v minulém díle, ale celkově je to tentokrát o něco akčnější. Různých soubojových a podobných scén přibylo a jejich choreografie je úžasná, byť jsou občas tyto bitky trochu nešikovně sestříhány. ()

maty39

Druhá Police Story je trochu ve stínu prvního dílu. Možná neprávem. Jackie podstatně zvážněl, přidal důraz na dějovou linku a akční scény dávkuje o něco střídměji. Přidal také na stopáži (viděl jsem dvouhodinovou verzi), takže se lehce mohlo stát, že by film mohl mít pomalejší tempo. Naštěstí se tomu tak nestalo. Film příjemně odsýpá. Jackie musí bojovat ze záporáky z jedničky, kteří mu obstarají většinu zábavy v prvních dvou třetinách filmu. Mezitím se děj soustředí na vyšetřování vyděračů, což vyvrcholí v expolozivním finále. Dvojka Police story má dvě velké akční scény (v parku a závěr), plus několik menších. Nutno říct, že jsou naprosto geniální. Jackie v prvních dvou Police Story vytáhl to nejlepší, co v něm vězí a vytvořil tak nesmrtelnou legendu. ()

Snake.Charmer

Podle mého názoru vtipnější než první díl, ale na druhou stranu trochu umírněnější v akčních scénách. Nářez to je ale pořád a před Jackiem a všemi ostatními zúčastněnými smekám (při sestřihu nevyvedených kaskadérských kousků a různých zranění, který je v závěrečných titulcích, člověka občas zamrazí). Jako nenáročná oddychovka na večer ideální... ()

Wawer

Pro mě je Police Story 2 poměrně citelným ústupem ze slávy. Z jednoduché hurá akce se přesouvá Jackie Chan do příběhu, který má v zásadě dvě na sobě nezávislé detektivní roviny a snaží se i trochu hrát na vážnější notu. To mu už tolik nesedí. Přesto stále forma dává zapomenout na obsah a byť to už není takovej odvaz, pořád je to výjimečná podívaná. Slabší 4* ()

solid

Velice zdařilé pokračování, kde bitky jsou jako vždy velice realisticky zakomponované do prostředí a Jackie využívá všechnu svou ohebnost a obratnost, aby nás pobavil a ohromil. Je to machr, že to všechno zvládnul sám. ()

zipoo

Prvotřídní akce, kde jsem si u spousta kousků řekl "ty vole!". Jackie se tolik nexichtí, což mu v jedničce škodilo, bojové scény jsou promakanější a hlavně humor je kvalitní, inteligentní a je často ukrytý v detailech. Takže druhé Polís Story za 5. PS: V Jackieho filmech se se ženskýma moc nemažou! ()

Sign

Perfektní pokračování dnes již legendární jedničky, akcema chvílemí aji lepší(bitka na hřišti) a finále!!! Jinak sttejné nebo já opravdu nevim jak porovnávat! ()

vincchuppo

OMFG! It´s AMAZING ACTION!!! Jackie je v té nejlepší formě! Nadupaný výkon, který je opravdu dechberoucí! Oproti "jedničce" "dvojka" ztrácí na komičnosti ale nabírá na akci. Nedovedu si představit, s jakým obrovským nasazením tenhle film museli natáčet. Jackie předvádí kousky nad kterými ztratíte dech. "Dvojka" se me líbila ještě více než "jednička". Tenhle film mě doslova nenachal vydechnout! ()

PavelU

Druhý díl této ikonické série, který považuji za nejlepší film samotného režiséra, začíná dost nenápadně. Jackie je převelen k řízení dopravy, načež se rozhodne rezignovat na práci policisty. Poté ale víceméně omylem zachrání nákupní středisko. Celé je to totiž velmi komplikované, minulost se stále vrací, nemají s přítelkyní chvíli klidu. Typické bitky, vyhrožování, vychytané dialogy s nadřízenými. A tím začne to pravé, co druhý Police Story definuje. Promyšlená dějová zápletka, v níž se to hraje hned z několika stran. Nikdo neví, kdo je kdo, co má v plánu a jak to dopadne. Jisté je, že si bude mít hrdina kde hrát, aby se dostatečně vyblbnul a předvedl opět několikero úchvatných kousků. Na rok vzniku fakt luxus, tématicky dobře zapadající, poskytující adekvátní motivaci k práci všech policejních složek. Bojová umění tu umí i něžnější pohlaví, čímž je o argument ke sledování více. Mnou viděna a upřednostněna japonská 122 min. trvající verze. Než si vychutnám úplný začátek, navnadí mě tvůrci krátkým shrnutím, čím si prošel onen detektiv v díle prvním. Je to geniálně sestříhané, doplněné podmanivou melodií. Osmdesátková dekáda měla styl. A je to znát na jejím vzezření zdejší atmosféry, stejně jako výtečné reálie Hongkongu. ()

Likan7

Druhé Police Story je divácky mnohem vděčnější. Jakoby to byl už víc ten Jackie, jakýho znám z jeho Křižovatek smrti a podobných komediích. Občas se tu navíc hraje i na vážnější notu a to je po strastiplný jedničce celkem příjemný. Je to na chlup stejný jako první díl, ale nemůžu si pomoct, tady jsem se bavil o ten chlup více.. ()

Nix

Dvojka má skvělou kombinaci komedie a vážnějších prvků, což ale vůbec není na škodu. Příběh se zase vydařil, dokonce je tu pasáž pátrání, která je skvělá. Zase jsem měl pocit, že se dívám na něco jiného než na ulítlé Jackieho filmy. Co se týče akce, není jí tu tolik, jak bývá člověk zvyklý, ale jako i tak je jí tu tak akorát i zase kaskadérský kousky, ale nechtěl bych být v týmu Jackieho, musí to bolet. Bitky vypadají sakra dynamicky, agresivně, naprosto super. Opravdu kvalitní snímek, rozhodně doporučuji. ()

junxi91

Druhé dobrodružství takřka nepřemožitelného hongkongského policisty jménem Kevin Chan, který musí tentokrát volit mezi svou přítelkyni May a svou kariérou detektiva. Seržant Kevin Chan byl degradován na dálničního policistu poté, co v minulém filmu zničil celé obchodní centrum během zatýkání zločineckého bosse Chu Taa. To se líbí jeho přítelkyni May, který je ráda, že Kevin nemusí řešit nebezpečné případy a má na ní více času. První Kevinův úkol je zastavit kolonu identických náklaďáků, což se nelíbí jejich řidičům. Vše se změní v okamžiku, kdy na ulici Kevin s May potkají Chu Taa a jeho brýlatou pravou ruku jménem John Ko. Chu je nevyléčitelně nemocný a zbývají mu tři měsíce života, ale Kevin prý umře ještě dříve. Díky svému krátkému zbytku života byl propuštěn na svobodu a přísahá, že Kevinovi pěkně zkomplikuje život. John Ko se objeví u Kevinova bytu a snaží se ho zastrašit a vyprovokovat narážkami na jeho přítelkyni. May a její teta se také potkají s Johnem Ko u jejího bytu. Ko má na May blbé kecy a ona jako správná labilní ženská to nevydrží a dá mu facku, a tak dojde k bitce, při které May a teta utrpí zranění. To Kevina vytočí doběla a vlítne do restaurace, kde jsou John Ko a jeho muži a pořádně jim dá do držky. Kevin se pak za své chování stydí a oznámí nadřízeným – Raymondovi Li a Bill Wongovi – že odchází. Má v plánu vyjet si s May na Bali, a vydají se do nákupního centra. Zde se od jiných policistů dozvídá, že v nákupáku je nastražená bomba, ale nejspíš je to poplašná zpráva. Kevin nedovede odolat nutkání přidat se opět k policistům, a tak nařídí, aby byl vyhlášen požární poplach a aby bylo obchodní centrum vyklizeno. Převezme za své rozhodnutí zodpovědnost. Najednou bomba vybuchne a celé centrum se srovnáno se zemí. Za to je Kevin pochválen a je dosazen do vyšetřování případu bombových útoků. Zato May není vůbec nadšená a ztropí Kevinovi na letišti pořádnou scénu před všemi jeho kolegy, a to ještě ve sprchách a na záchodech, kde se policisté sprchují a kde Bill Wonf vykonává velkou potřebu. Kevin se propašuje do kanceláře jedné obchodní společnosti, kde nastraží odposlouchávací zařízení. Dostane se k podezřelému hluchoněmému podivínovi, který je také skvělý bojovník a odborník na výbušniny. Gang bombových útočníků ví o tom, že je sleduje policie, a proto plánuje nastražit bombu do realitní společnosti a na policejní ředitelství zároveň. Gangsteři požadují výkupné 20 milionů dolarů a unesou May, nalákají Kevina do pasti v jednom skladišti a oblečou mu vestu napěchovanou výbušninami, se kterou se musí vydat na policejní stanici a získat peníze. Po vyzvednutí peněz sdělí Kevin gangu, že jsou sledováni, a tak se rozdělí. Kevin je sám, a tak s výkupným zajede do tunelu, kde si svlékne vestu s výbušninami. Následně se vydává zachránit May do skladiště plného výbušnin. Následuje třaskavá závěrečná akce, plná bojových kreací, bouchacích koulí a vybuchujícího skladiště. May se povede zachránit a všichni padouši to schytají - prostě akční komedie jak má být. Jackie Chan je prostě borec, kterému není rovno. Sám si to režíroval, sám navrhoval bojové scény a sám si dělal kaskadéra. Respekt! () (méně) (více)