Neapolský policista Rizzo přezdívaný Velká noha právě úspěšně dořešil případ v Johannesburgu, kde poněkud razantnějším způsobem převychoval překupníky a pašeráky narkotik. Po dobře odvedené práci si chtěl trochu odpočinout, ale místo toho se musí okamžitě pustit do dalšího případu. Tentokrát se vydává po stopách vrahů mladého Araba Omara Hakima a současně únosců, kteří se zmocnili botanika Cerulla. Ten se nechal jen pár dní před únosem slyšet, že objevil brouka, s jehož pomocí bude možno odhalit dosud skryté prameny nafty. Během vyšetřování Rizzo zjistí, že v únosu má prsty známý podvodník přezdívaný Švéd, který se právě chystá do Káhiry. Na takovém výletě Rizzo samozřejmě nesmí chybět _ k velké radosti Švéda, jenž o hromotlukovu přítomnost ani trochu nestojí. Ale ani policista to nemá jednoduché. Cestou se musí vyrovnat nejen s přítomností horlivého kolegy Caputa a černouška Boda, ale také s řadou vražedných útoků, které proti němu a jeho přátelům podnikají muži v hnědých burnusech a červených turbanech. Rizzova cesta plná rvaček, honiček a pěstních soubojů vede až k původci všeho zla, zrádnému Zakarovi, jenž se chce zmocnit profesorova tajemství a pak se zbavit všech svědků... (oficiální text distributora)

honz

Režisér Steno natočil koncem sedmdesátých a počátkem osmdesátých let několik populárních a divácky oblíbených komedií, k těm nejzdařilejším patří určitě Milionový brouk - dobrodružná zápletka, groteskní i napínavé situace na rozpáleném písku v Egyptě a především komisař Rizzo v podání Buda Spencera, který se "probuší" z každé zdánlivě bezvýchodné situace a ještě pořádně zatočí se všemi lotry. ()

zdenny

Ono je to sice v červeném, ale já dávám tři. Je škoda, že csfd neexistovalo v době, kdy jsem ten film viděl jako kluk. Takhle obdržela má nostalgie menší úder. Jedná se především o akční choreografii, která opravdu nebyla na vysoké úrovni. Ano,je to komedie, ano, je stará prakticky čtyři desetiletí, ale i tak. Bud Spencer má lepší bicí scény a, ruku na srdce, kvůli nim jsme se na komedie s ním a Terencem Hillem přece dívali, ne? ()

lykan9

Stejná kvalita a stejné chyby jako v předchozím díle. Kdyby vymazali scény s Caputem a Bodem, tak bych dal za pět. Takhle sice slabé, ale stále čtyři hvězdy. ()

Autogram

Veľmi príjemná spomienka z detstva, keď sa na to chodilo do preplneného kina a sedelo sa takmer aj na schodoch. Súdruhovia film schválili ako akčný ideologicky nezávadný, dokonca bez krvi a tak boli kiná na prasknutie. Fackovanie a lietanie protivníkov je doplnené správne uleteným príbehom so zaujímavým umiestnením v exotike. ()

JohnSmith

Příběhy komisaře Rizza jsou slušný oddychovky. Nejsou to klasický fackovačky a trapárny, ale krimi komedie. Spencer je prostě sám možná i lepší než s Hillem. ()

Smileface

Milionový Brouk je skvělá komedie kterou prostě musí každý vidět.Bud Spencer drtí araby a má skvělé hlášky....Bašta bude příště krokouši :-) ()

velkyvezir

Z filmů, které Bud Spence natošil bez Terence Hilla, patří Brouk k tomu lepšímu. V 80. letech jsem měl ten film rád, teď už přece jen hodnotím střízlivěji a dávám 3*. V každém případě hlavní hudební motiv je hezký. ()

Han22

Čtvrtý a poslední díl série o komisaři Rizzovi konečně našel ten správný recept na dobrodružnou komedii. Exotické prostředí, pár bitek, o humor starající se dvojice Caputo a Bodo, tak akorát spád, praštěný příběh o broukovi co umí vyčuchat naftu a všechno co byste čekali od Egypta. Nechybí plavání v Nilu, krokodýli, beudíni, břišní tanečnice ani vellká bitka v luxusním paláci. Mě se to moc líbilo. ()

klúčik

Bud Spencer opäť zabodoval. Film bol populárny a niektoré hlášky boli celkom úspešné. Nezabudnuteľná scéna s krokodílom, tak ten bol rýchli ako blesk!! Film hodnotím 60%. ()

Davej

Tenhle film potěší asi každého desetiletého kluka. Je tu vražedná kombinace spousty humoru a akce- objevují se zde jak klasické mlátičky, tak- jestli si ještě dobře.pamatuji- i kung-fu. Byl to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, ve kterých se vyskytovali Bud Spencer nebo Terence Hill (při nedávné repríze jsem byl poměrně hodně překvapen, že Hil v MB nehraje). ()

wosho

Pro mě nejlepší film, kde Bud Spencer rozdává facky a rány jako pedofil bonbony před školkou. Vždy se na něj rád podívám, ikdyby jej reprízovaly po tisící!!!! Dokonalá italská komedie ()

DocBrown

Pro me jednoznacne nejlepsi film Spencera bez Hilla. Ani ne tak kvuli Budovi samotnemu, jako kvuli exotickemu prostredi, Caputa s Bodem, potrhlemu profesorovi a tomu skretovi. Zaroven musim vyzdvihnout pekny soundtrack a zajimavy cesky dabing se spousou ceskych hereckych hvezd (nejen Hrusinsky). 75% ()

Shakeus

Není to špatné, když jsem ale byl na prvním stupni základky, byl tento film to největší dobrodružství. Souhlasím s komentáři tady, nejlepší Rizzo-film. ()