Neapolský policista Rizzo přezdívaný Velká noha právě úspěšně dořešil případ v Johannesburgu, kde poněkud razantnějším způsobem převychoval překupníky a pašeráky narkotik. Po dobře odvedené práci si chtěl trochu odpočinout, ale místo toho se musí okamžitě pustit do dalšího případu. Tentokrát se vydává po stopách vrahů mladého Araba Omara Hakima a současně únosců, kteří se zmocnili botanika Cerulla. Ten se nechal jen pár dní před únosem slyšet, že objevil brouka, s jehož pomocí bude možno odhalit dosud skryté prameny nafty. Během vyšetřování Rizzo zjistí, že v únosu má prsty známý podvodník přezdívaný Švéd, který se právě chystá do Káhiry. Na takovém výletě Rizzo samozřejmě nesmí chybět _ k velké radosti Švéda, jenž o hromotlukovu přítomnost ani trochu nestojí. Ale ani policista to nemá jednoduché. Cestou se musí vyrovnat nejen s přítomností horlivého kolegy Caputa a černouška Boda, ale také s řadou vražedných útoků, které proti němu a jeho přátelům podnikají muži v hnědých burnusech a červených turbanech. Rizzova cesta plná rvaček, honiček a pěstních soubojů vede až k původci všeho zla, zrádnému Zakarovi, jenž se chce zmocnit profesorova tajemství a pak se zbavit všech svědků... (oficiální text distributora)

Terva

Na počátku si Rizzo kupuje karton cigaret, ikdyž v předcházejícím příběhu " Policajt v Africe" nekouřil. Ani tady však není vidět, že by měl v ruce cigáro. CITÁT - Pane komisaři, to jsme rádi, že vás vidíme...... Tento příběh je pojmenován Milionový brouk, ale ve skutečnosti se to mělo jmenovat Policajt v Egyptě. Je tedy jasné, kam se komisař Rizzo vydává v tomto příběhu. Scény Bodo s Caputem mi vůbec nesedly a připadají mi i celkem trapné. Moc jsem se jim nezasmál. Naopak, musím říci, že ten malej černoch mi tam strašně vadil. Po hodině sledování jsem zjistil, že se celkem nudím. Jen dvě bitky za šedesát minut? To tedy moc není. Žádná akce, moc mluvení a spousty chyb. Například dveře bytu profesora jsou v jedné chvilce červené později zase bílé, mříž, kterou Rizzo vyndá ze zdi má šest bodů, ale z venku jsou vidět jen čtyři díry....atd. CITÁT - Alláh život dává, Alláh život bere....... Ale mě tohle vážně nebralo. Ještě horší než Policajt v Africe. ()

Padme_Anakin

Vrátila jsem se k tomuto snímku po mnoha letech a musím napsat, že už to na mě tak dobře nefunguje.. Bud Spencer je samozřejmě sympaťák a má ohromné charisma, nicméně ono to samo o sobě jaksi nestačí.. V rámci žánru krimi-komedie-oddechovka hodnotím třemi pěknými hvězdami, příběh o vyšetřování v Egyptě je místy zábavný, některé bitky povedené, no a víc mě to holt nechytlo.. ()

corpsy

Komisár Rizzo patrí asi medzi najlepšie postavy Buda Spencera. A to po zásluhe. Vynikajúce päsťovky vo vtipnom príbehu. ()

Historik

Když jsem byl ještě dítě, vím, že to často dávali v televizi, a dávají to pořád a já se na to pořád občas rád kouknu. Ohraná, ale pořád solidní zábava. ()

Pierre

Tempo možná od minula trochu upadlo, ale exotické prostředí je tady nejsilnější ze všech dílů a konečně se přestali řešit drogy. Naopak, brouk, co dokáže najít naftu mi přijde celkem originální. Krom Buda mě opět bavil Caputo, celkem i Bodo (akorát by nemusel bejt tak namachrovej) a taky ten skřet s koberci (škoda, že neměl víc prostoru.) Je mi celkem líto, že už nevznikl nějaký další díl. P.S. Nechápu distribuční název. Mnohem lepší by bylo ,,Policajt v Egyptě´´ ()

PogoJoe

U mě jednoznačně jeden z nejlepších filmů s Budem Spencerem, i po letech (jako malý jsem ho viděl hodněkrát a bavil jsem se u něj i teď. Skvělá hudba, výborné postavy, gagy, hlášky. Má to takovou bezva atmosféru, kterou podtrhuje povedený dabing. ()

Colonist

Nevím, proč je předchozí díl "Policajt v Africe" oproti tomuto tak kritizován. Podle mě jsou oba tyto díly zhruba na stejné úrovni. Rizzo tu zase chrlí jednu hlášku za druhou, Caputo je stále stejný trouba a Bodo ve filmu nepřekáží. Velkým plusem je samozřejmě také ten geniální dabing Rudolfa Hrušínského. Bitky jsou vyvedené a jako vždy okořeněny humorem. Tenhle film možná dnes už není na úplných 5 hvězdiček, ale provázel mě mým dětstvím, takže je dát musím. I dneska se na něj rád podívám. A nestydím se za to! ()

dyfur

filmová klasika s B.Spencerom - videl som i v kine a na DVD našťastie dabing ostal pôvodný p.R.Hrušinský st i najmladší - vyborná komédia na poobedie ()

lekr

Bud Spencer rozdává vtipy a rány přesně tak jak je u něj zvykem..k tomu trocha jeho ironického humoru, logický a odlehčený příběh a máme tu Spencerovku jak vyšitou..přesně takhle to Bude má vypadat..... ()

Martin741

Milionovy Brouk uz nebola kvalita typu Policajt drabem. Scenar je sice jednoduchy, a je tu aj kopa fackovaciek. Spencerovi vsak chyba partak Hill a je tu kopa hlucheho miesta a dementnych scen. 69 % ()

tomtomtoma

Asi nejvtipnější z filmů o policejním inspektorovi Rizzovi (Bud Spencer), kterého únos vědce a vražda tlumočníka zavede do Egypta. A opět jsou krásně ukázány tamnější reálie. Na cestě ho doprovází znovu už policejní inspektor Caputo (Enzo Cannavale), který se zde rád převléká do nejrůznějších převleků, aby zmátl protivníky. A malý černoušek Bodo (Baldwyn Dakile), který přece nemůže Rizza nechat samotného s Caputem. Nakonec se mu podaří zachránit nejen bláznivého vědce Cerulla (Leopoldo Trieste), který uděla významný objev cenný v ropném průmyslu. Ale také ropného magnáta Barnse (Robert Loggia) s jeho půvabnou mladičkou neteří Connie (Cinzia Monreale). Protivníkem mu je místní bohatý člověk Elver Zakar (Adel Adham), kterému slouží prohnaný Švéd (Karl-Otto Alberty). Vtipná zábava plná rvaček (nejpůsobivější je opět ta závěrečná v Zakarově paláci) s krásnýma záběrama z Egypta. ()

Pajky3

Nikdy mě nijak nebavila souhra Buda a Terrence, takže samotný Bud určitě nebyl mym cílem. Ale když to běželo v televizi, tak se to dalo. Tenhle film prostě těží z toho lepšího co spolu slavná dvojka udělala a je k tomu přidáno trochu exotična v podobě Egypta. ()

mortak

Už mi není dvanáct let - dnes už vidím, že jde o průměrný díl stále stejné Spencerovy filmografie. Je vlastně jedno, co si z ní pustíte. ()

otík

Jedno z nejpovedenějších dobrodružství tentokrát osamoceného Buda Spencera. Dobrá hudba podmalovává zajímavý děj a bláznivé fackovací scény, kterých je dostatek a jsou i dobře natočené. Enzo Cannavale v roli Caputa není nijak trapný, ale skutečně vtipný a společně s Clouseaovský hlasem a převleky bájného komisaře i trochu připomíná. Ale hlavní pozornost na sebe strhává ohromitý Bud Spencer, který byl v těchto létech asi v nejlepší formě a kraluje každému záběru s ním. Svižná, vtipná a příjemná komedie. Co více si přát? ()

lennyd

Velká noha, jak je přezdívaný neapolský detektiv Rizzo (Bud Spencer) dostává od mladého Araba Omara Hakina informace k novému případu. Profesor Cerullo, který je na stopě největšího objevu dvacátého století je unesen, a je jen na Rizzovi (a samozřejmě jeho věrnému Caputovi (Enzo Cannavale) a malém Bodovi (Baldwyn Dakile)) aby profesora před nenasytností naftových magnátů zachránili, i když je jejich pátrání dovede opět do Afriky ... Já tak nějak nevím - prostě mám Buda Spencera zafixovaného ve dvojce s Terencem Hillem jako ústřední dvojici nejedné komedie, a tyto detektivky mi moc nesedí. Enzo Cannavale jako komediální vložka nesahá Hillovi ani po kotníky, a sám malý Bodo to nezachrání. Jo a ještě jsem si říkal, jak to ten Spencer dělá, že po jakémkoliv souboji (v poušti, při skoku do studny, a tak) má vždy krásnou bílou vyžehlenou košili :) ()