Plán 9

• Česko Plán 9 z vesmíru (více)

jane1106 odpad!

Mám pocit, že Plán 9 nelze ohodnotit jinak než maximem nebo naopak odpadem. Je to neskonale špatné, o tom žádná, a tak už záleží jen na vás, zda se u této neumělé filmařiny královsky pobavíte či nikoli. V tomto ohledu však snímek u mě nečekaně selhal - ano, člověk se zasměje, avšak na druhou stranu jsem se neubránila nudě u neskutečně zdlouhavých a retardovaných pasáží. Navíc se mi ani nedařilo udržet pozornost na přitroublé dialogy, takže jsem často ztrácela nit. Tím pádem mi toto slavné dílo k srdci nepřirostlo a musím ho zařadit na úplné dno (kam koneckonců stejně patří:)). ()

honza_1365

Nejhorší film v dějinách? Ohromná zábava? Já se teda nebavil. Pár úsměvných momentů tam bylo (především scény v letadle), ale ne dost na to, aby to vyvážilo tu dlouhou nudu. Blbý to bylo, ale ne dost na to, abych hodnotil odpadem. Horší filmy určitě jsou a není jich málo. A pokud by okolo Plánu 9 nevznikl takový kult a já od něj nečekal tolik, tak bych si si za měsíc ani nepamatoval, že jsem se na to díval... ()

Isabell11

Tenhle film jako sám o sobě nestál za moc, už jen prostředí studia bylo velmi levné a okaté, nicméně co tomuhle filmu nemůžu upřít je, že mě vážně rozesmál všemi efekty a stylem :) ()

vtelenie odpad!

no je to samozrejme odpad, ale napriek mojmu zvyku original dvd pod 3hviezdy bud vyhodit alebo odniest do zalozne, toto dvd si necham ako artefakt doby. takato picovina sa uz dnes snad ani nemoze dostat do distribucie a naviac je to az take zle ze az som sa celkom prijemne bavil. ()

Camac

Musím přiznat, že to má jistý půvab a rozhodně nelituji, že jsem to viděl. Zas o tolik horší než některé "Áčkové" věci to není. ()

KosiR_ksr

Plan 9 je dobré vidět, pokud se chcete pobavit prvotřídním scenáristickým paskvilem a přívalem bláznivých filmových kiksů aneb "toho si divák v zaujetí děje nevšimne" (nyní jsme naplno ocenil tuto hlášku ze skvělého filmu Tima Burtona Ed Wood, kde Edwarda D. Wooda ztvárnil Johny Depp). Díky atmosféře malého "letního kina" na Flédě, točenému pivu a jakési slabosti pro Ed Wooda (od zhlédnutí zmiňovaného Burtonova snímku) byl pro mne Plan 9 příjemným filmovým povyražením (ačkoliv jde z filmařského hlediska o totální brak). ()

zdeny99

Znázornění hřbitova je velice amatérské, létající talíře jsou navíc ještě pitomně primitivní. Přesto je to v těchto absudnostech takové kouzelné, uvolněné a mírně parodické. Film se netváří nikterak vážně, ale ani jako žádná hovadina. A tak to také dopadlo. O tomto filmu se všude mluví, že je to ten nejhorší film, nepochopený film, nedoceněný film ba dokonce, že má být zapsán mezi největší skvosty kinematografie. Mně připadá jako průměrný. Nic ohromného a zároveň nic strašného na filmu jsem nenašel. Snad jen první záběr na ufo, kde byly vidět i špagáty, mne v tu chvíli zatrnulo, že to bude opravdu zřejmě taková hovadina, ale nakonec se to nestalo. Je to film, který nebudu vychvalovat ani zavrhovat. Já se každopádně bavil, ačkoliv natočené je to až moc amatérsky, ale nuda to není. [2722. hodnocení, 469. komentář, 51%, 14. nejrozporuplnější film] ()

#47

Další Edův geniální počin......neni co dodat, tohle dílko je tak neuvěřitelně špatné, až se nechce ani věřit že to samotný Ed Wood myslel vážně....zvláštní efekty (opravdu velmi zvláštní) jsou opravdu k popukání......herecké (ochotnické) výkony taktéž.....a scény s Belou Lugosim + scény odněkud z války v Koreji zcela nepřirozeně a příšerně zasazené do filmu.....no kdo neuvidí neuvěří..........no jo, Ed byl prostě neskutečnej šmírák, ale já ho mám prostě rád :-). ()

troxor

Měl jsem odpad, po dlouhém uvažování měním. To je tak dokonalá prezentace všech stupidit a patologických rysů americké kinematografie, navíc jistojistě smrtelně vážně myšlená, záležitost tak strašlivě špatná, že ji to činí - a to je nejhorší - jistým způsobem nepřekonatelně dokonalou. ()

sandis odpad!

Nevěřil jsem tomu, ale je to opravdu po všech stránkách špatný. Příšerné dialogy, otřesné kulisy, tragická režie, pokud se vůbec marným pokusům o to, udržet herce před kamerou, dá říkat režie. Ona je vůbec otázka, jestli se těm polenům, co stojí před kamerou a občas něco nesmyslného řeknou nebo udělají, dá říkat herci. Strašný scénář, ubohé "efekty". Létající talíře jako disky kol se tedy opravdu! opravdu povedly. Zpracováním film působí tak o 50 let starší. Ty hrobečky jak na psím hřbitově a krypta jak papírová kadibudka. Jediné, co tomu něco přidává je snad jen hudba, u které bych čekal, že bude falešně a nebo že bude nesmyslně pískat, jako když skřípe křída o tabuli. :) zfetovaný Béla mluví z cesty a film zachraňuje od úplné nuly snad jen hvězdná Vempajra, která díky tomu, že má prsa a vaginu, přidává desetiny u mužské populace... :) Neskutečná nuda. Pan Wood si svůj titul právem zaslouží... 0.23/10 ()

HyneX

Tenhle film se těžko hodnotí.... většina lidí ho buď miluje, nebo nesnáší..... Já jsem se na něj po shlédnutí Eda Wooda prostě chtěl podívat... Je to samozřejmě strašná blbost a myslím si, že kdyby nebyl okolo režiséra Wooda takový kult, nikdo by o tomhle snímku nic nevěděl. Díky tomu, že jsem věděl, co je to za film, jsem byl schopný to dokoukat, ale kdyby mě před to někdo jen tak posadil, tak bych to asi po deseti minutách znechuceně vypnul. ()

S.Dedalus odpad!

Opravdu neuvěřitelně špatný film, až jsem se chvílemi popadal za břicho, což je určitě ten jediný důvod, proč si vůbec nějaký Woodův film pustit. ()

gombarix

Nudná patetická hovadina. Trochu zábavné jsou akorát "triky", svérázná práce se světlem a absurdní scény s Lugosim (resp. "Lugosim" s rukou před ksichtem). Jinak oproti jiným "nejhorším filmům" toto není ani aspoň směšné svou blbostí (a že já dokážu v tomto ohledu ocenit kdeco), je to zkrátka nuda, a natočená tak špatně, až to bolí. ()

bery71

Edward D. Wood Jr. byl první magor z videopůjčovny. Měl sice odvahu, nápady, snahu a trpělivost. Neměl, ale bohužel prostředky, herce, štěstí a ani um či talent. Naštěstí pro něj. I toho si lidé všímají. A za tu srandu, kterou si dnes užijete to stálo. ()

Vakomlok

Překvapivě to nebylo tak hrozné, jak jsem čekal. Nejvíc vtipná věc na Plan 9 from Outer Space je ovšem hlas komentátora/vypravěče snažící se navodit děsivou atmosféru, což se mu zoufale nedaří. ()