Plán 9

• Česko Plán 9 z vesmíru (více)

Carthorias

Ed Wood miloval filmy, a je vidět že měl srdce. S omezeným finančními prostředky a omezenými herci udělal to nejlepší co mohl. Kdyby tehdy točil třeba takový Michael Bay, bez výbuchů a speciálních efektů, to by teprve byly sračky. ()

foundation

Druhý zákusok ktorý som mal tú česť od Wooda vidieť. Rovnaké a pritom iné ako Atómová Nevesta. Niektoré scény a zábery sú naozaj neskutočné, škoda len že úplne iným spôsobom akým to Edík zamýšľal. Opäť prakticky nehodnotiteľný film, ja som si to však znova dokázal pozrieť tak aby som si z toho aj niečo odniesol. Ale aj tak je to v mojom súkromnom divotvornom rebríčku nejaký ten piatok POD Bride of the Monster. Pobavilo ma to ale tej nudy tu bolo predsa len dosť. Eduardo sa chudák ,,snažil,,. Za to poputujú juniorovi ďalšie dve. ()

mi-ib

Budu-li vycházet z toho, že to Ed Wood myslel opravdu vážně, tak musím konstatovat, že to působí velmi fušersky. Sice jsou tam občas (asi 2x) zmíněné dobré myšlenky, ale jinak je většina dialogů k smíchu. A vůbec celá zápletka a děj je k smíchu. Celé tohle "k smíchu" je pak ještě doplněno lacinými kulisami. Kdyby tohle někdo natočil, jako jakýsi poloprofesionální pokus, který o sobě ví, že je mimo, tak jej beru a dám tomu klidně 3*. Beru tenhle snímek, jako pěkné doplnění k filmu Ed Wood, který mě taky nikterak nenadchl. Nebudete-li brát Plán 9 vážně, věřím, že se i zasmějete. ()

Killingjoke

Geniální! K Plánu 9 jsem se dostal díky filmu Tima Burtona Ed Wood. Musel jsem se na vlastní oči přesvědčit, zda byl Wood opravdu nejhorší režisér všech dob a zda je Plán 9 nejhorším „B“ filmem všech dob. A není to jen škodolibým sarkasmem, když na obě tvrzení odpovím, že jsou lživá. Plán 9 má naprosto nevídaný a brilantní střih, kdy se nepoznaně přechází mezi dnem a nocí, oživlé mrtvoly vyvolávající děs zakrytím svého obličeje (důvod je hodně prozaický), geniální mimozemšťany a mimozemské technologie (tady tedy nevím o co lepší je televizní Star Trek, mě to připadá zcela totožné), kteří znají princip „solární“ bomby a v neposlední řadě skupinku amerických hrdinů, vedoucí pateticko-patetické proslovy a smysluplné dialogy, kteréž to morálně vede jeden kapitán kripl od letectva. Jsou zde nezapomenutelné scény ze hřbitova, tvořeného papírovými náhrobky a naprosto boží je vyobrazení pilotování letadla, kdy piloti jen sedí se svěšenýma rukama a hledí do blba (u tohohle jsem dostával záchvaty smíchu, až mi tekly slzy). Třešnička na dortu jsou sofistikovaně vymyšlené létající talíře a ona samotná myšlenka filmu, že mimozemšťani provádějí své plány skrze oživování a ovládání čerstvě pohřbených nebožtíků… A víte co? Když se nad tím tak zamýšlím, prostě to není nejhorší „B“ film ani náhodou. Jen tak z fleku mne napadá kdejaká blbost se Seagalem, Stathamem, americké debilní parodie nebo teen komedie, které můžu označit za mnohem mnohem horší sračky, které bych nedokázal dokoukat ani do půlky. Plán 9 se bere šíleně vážně a tím je všem k smíchu. Ano, není to filmový klenot a je to celkem solidní blbost. Blbost, která mne svou nechtěnou směšností dokonale pobavila. A protože pobavit by mělo být základní funkcí filmu, musím dát plný počet hvězd (abych vykompenzoval přítomné sypače odpadu), jelikož jsem se nad tímto „veleslavným“ počinem bavil tak, že si jej hned zítra klidně můžu pustit znovu a u scény z kokpitu letadla si klidně strhnout bránici… ()

Drom

Říkám ANO mnoha výtkám v komentářích u tohoto snímku: recyklace záběrů, mnoho hloupých dialogů, levné kulisy, střídání dne a noci... všechno to ale není zas tak hrozné, jak by se po jejich přečtení mohlo zdát - jen o ždibec naivnější než Teenagers from Outer Space a viděli jste Robot Monster? To nemluvím o mnohých novodobých "skvostech"... ()

PEZ odpad!

Konečne som si pozrel túto "klasiku". Film častokrát označovaný ako "najhorší na svete". Inu, zlý je veru fest. Najhorší asi nie, ale nemá k tomu ďaleko. Všetko zlé, detsky polopatistické a strašne lacné. Čakal som, že sa viac pobavím, lebo miestami to bolo naozaj tak zlé, že sa divák neubráni smiechu. Ale bohužiaľ časom prevládla nuda. Ono totiž Ed Wood Jr. to asi fakt myslel vážne a preto celý Plan 9 až tak na smiech nie je. Každopádne kolosálny brak. Nestojí to priveľmi za pozretie, leda ako motivácia pre tých, čo chcú, ale sa boja točiť - toto ich môže nakopnúť, lebo len veľmi ťažko natočia niečo horšie. ()

HappyDeath

Dialogy jako ze 4. tridy pomocne skoly, kartone krabice jako kulisy a na kazde ufo jenpotreba min. 2 zebriky :) Me asi fakt trefi :D Jednu hvezdu za pana Lugosiho a vosi pas mrtve zeny. ()

Allan odpad!

Ach Bože! O čem ten film je, technickou stránku atd. nebudu rozebírat. Toho už je zde napsáno dost. Ale velká výstraha pro stejné blbce, jako jsem já: když někdo napíše NEJHORŠÍ film všech dob, tak na tom něco asi bude. Pokud jste film neviděli, nepátrejte po něm, nesnažte se ho vidět jen proto, že je to ...ta kultovní sračka... Není na něm nic kultovního, je to hnusná nuda k nevydržení. Odporný, zbytečný film. Nic si nedokazujte a zapomeňte na něj - ušetříte si 80 vzácných minut života. ()

Joski

Kontroverzné hodnotenie a komentáre jasne hovoria o absolut pecke:-) Ako povedal LIMA: sú len 2spôsoby hodnotenia: 1. rozum, 2. srdce. Ak u vás nezaboduje srdce, nemáte šancu tento film hodnotiť inak ako odpad! Nebyť pre mňa najobľúbenejšieho Tim Burtonovho filmu ED WOOD (A sám vedel prečo ho zrealizoval - čistá srdcovka a filmová lahôdka:-) , určite by som nedocenil "kvality" tvorby najhoršieho režiséra všetkých čias! Jedna vec sa mi na tomto "prípade filmovej tvorby "páči:-) Ed Wood je síce na druhej strane zlatého fondu svetovej kinematografie ale medzi tým je oveľa horšia Hollywoodska priepasť. Ešte zaujímavy Trailer Plan 9 From Outer Space - Now In Color! Po rokoch ho pre filmový festival vykolorovali a hlavne zremastrovali obraz. Filmag na DVD uvádza pôvodnu ČB 4:3 verziu... http://www.youtube.com/watch?v=fjmFLx9bGeI, http://www.youtube.com/watch?v=WKjL9ZqSNxs, ()

m4xp4yn3

Neuvěřitelné. Překrytá tvář maskující nahrazení Lugosiho jiným hercem, obráceně držená pistole, papírové kříže a mnoho dalších unikátností vás bude bavit po celou minutáž tohoto skvostu. ()

jda23

Určite o to alebo o niečo podobné bude v budúcnosti snaha pozrieť si repeté s partiou bláznov z bláznivého kruhu, ale len jedným okom. Najhoršie filmy sú tiež určené na pozeranie a nie do smeti. Ako zážitok prostredníctvom obrazu a zvuku viac ako priemer. Toto je tak zlé natočená vec, že je to až bezchybné. Take it easy. ()

upas

kolísám mezi odpadem a genialitou (5 hvězdiček). sice pár nudných dialogů, ale jinak jsem se skvěle bavil. nechám bez hodnocení. ()

Shaleman

Já jsem se nesmírně bavil. Už jen ta myšlenka, že tohle E. Wood myslel smrtelně vážně je k popukání. Každopádně je to jedna z nejlepších parodií, jakou sem viděl, ani M.Brooks by se za to nestyděl:) - ale pokud to vezmeme vážně, tak ano, je to s****a, ale oplývá přímo tím humorem, co mám tak rád, i když nechtěně vyrobeným. ()