V jedné čistírně peří na náměstí malého městečka objevili, jak se zbavit zlých snů z polštářů i peřin. O její provoz se starají babička, děda, maminka, tatínek a jejich dvě rozpustilé děti. Dědeček totiž vynalezl speciální mechanismus na čištění peří, díky němuž se z běžné čistírny peřin stane kouzelný obchod, který ovlivňuje životy obyvatel celého městečka. Rozruch do idylické atmosféry vnese jeho záhadné zmizení a také vykladačka snů, která se nastěhuje do protějšího domu. Dělá všechno pro to, aby se zase lidem začaly zdát zlé sny, protože s těmi pěknými k ní pro radu nikdo nechodí. Pomsta na sebe nenechá dlouho čekat a celá rodina v čistírně i sousedé budou muset o své sny bojovat nejen v našem světě, ale i v tom kouzelném, který se v peřinách ukrývá. Začíná dobrodružství, o jakém se nikomu ani nesnilo... (TV Nova)

Krimliman odpad!

Až do této chvíle jsem měl filmy F. A. Brabce docela rád (hl. díky Kytici), ale z tohodle se mi vážně chtělo zvracet. Už nikdy víc ! A zamyšlení na závěr: Nikdy nenechejte vybírat holku film do školy ! ()

dsaiko odpad!

Buď je film nějaká skrytá intelektuální parodie na něco mně neznámého, nebo je to odpad první kategorie. O hodně vypovídá kvalita veršů "A co třeba Simona - nutil mě nosit kimona.", "Když se štípnu do zadku, přečtu vám to pozpátku." atd. Jedno z mála racionálních vysvětlení filmu by bylo, že scénárista v deliriu tremens roztlhl peřinu a jeho momentální naivní pocity mu přišly natolik zajímavé, že z nich stvořil film. Promarněný herecký a výtvarný potenciál. ()

Silvie_F

Kýčovité? Neslučitelné barvy? Já říkám krásné vizuální umělecké snové dílo. Trochu na způsob Imaginária od Terryho Gilliama. Vlastně jsem dost udivená, že česká pohádka může být tak roztomilá. Písničky jsou sice trošku málo oduševnělé, ale pokud to beru jako dětský příběh, pak ok. A co se týče nápadu? Proč ne? Ztratit se v peřině? Fórek! A Dara, ač normálně umělá, se do tohodle umělého filmu naprosto hodí! ()

ArNEtis odpad!

Vydržim toho hodně, ale opravdu. Tohle jsem ani nedokoukala. Je mi líto Rodena, Vilhelmový apod. že se do takovehle blobosti vubec nechali zatáhnout, protože jim to na jméně určitě nepřidá. ()

lobo87

Český muzikál s hviezdnym obsadením (Bílá, Roden, Balzerová, Polívka, Mádl....), ktorý však dokáže uspokojiť viac deti ako dospelého diváka. Vizuálne a farebne to bolo veľmi pekne prepracované, piesne sa dali vypočuť (nie počúvať),takže celkom spokojnosť... 45% ()

Emilii

Je to milý!!!!! Písničky jsou chytlavý a je to legrace, že by tomu rozuměli jenom malé děti???????? Ale no tak, neberte furt všechno tak vážně!!!!!! A mrkněte, a mějte tak trochu radost.......!!!!!! ()

maniacxl odpad!

Zajímala by mě jen jedna věc....Kolik asi koksu tvůrci vyšňupali,než tohle vymysleli.To je fakt moc už toto!!!!!Bílou,Rodena,Vašuta,Vilhelmovou,Polívku,tak to už vůůbec nechápu!!!!!!!!!!!!!!čísta nula,jak ještě nikdy. ()

rasto87

Film je v podstate o ničom. Myslím, že Bolek už iba dožíva a vyprchá aj jeho humor ktorý bol perfektný. Nebyť príjemného hlasu Lucky Bílej, možno by som tomu nedal ani tu jednu hviezdičku. ()

stolista

Nedávám jednu*, protože by se MEGAFILM mohl některým lidem(dětem)líbit. Já osobně jsem vydržel cca 20minut a když jsem zjistil, že to mám vydržet u TV další 1,5hod... Zklamal mě Karel Roden, který vzal roli.. Má to zapotřebí? ()

Lewaso

Muzikál, jehož písně proletí ušima a nezachytí se ani za jeden mozkový závit, je zbytečný. Děj, který mohl toto dílo zachránit, mi nemohl nepřipomenout kreslený večerníček. Obrazová stránka věci je monstrózní. Hra barev a tvarů vlastně dominuje a přebíjí všechno ostatní. Takže pokud vypnete zvuk a ponoříte se do barev, možná budete spokojenější. ()

Vasyl odpad!

Nemám rád muzikály, nemám rád filmy s děckama a nemám rád český sračky poslední doby a českou popmusic. Jo, tohle by dokonalej all-star všech těchto vlastností pane Brabec. Ještě že ta Darinka tam byla tak málo. Bleh. To nemohla zachránit ani usměvavá Nikol (není to nějaká moje favoritka, ale seklo jí to neskutečně), ani krásný lýtka tanečnic. Vypadá to, že Frantovi Tondovi definitivně jeblo. ()

tsatsiki

Mě se tato pohádka líbí. On to je spíš Muzikál, ale pro mě to je pohádka. Sympatické výkony herců, hlavně komického Rodena a jedna z mála rolí Filipa Kratochvíla, syna Lucie Bílé. 70% ()

chrchel

Nikdy znova. NIKDY. Viděl jsem to u přítelkyně, když to sledovala její malá sestra. Jednu hvězdičku za to, že jsem se občas musel smát, jak trapný to bylo. ()

ZHODNOTITEL

Muzikály u nás prostě nefrčí. A nebo to bude tím, že se málokdy povedou? Tohle mělo sice hezké masky, kostýmy, architekturu, ale příběh nuda. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková