Soundtrack Jerry Goldsmith: 1. Honor to Us All [3:03] ,2. Reflection [2:27] ,3. I'll Make a Man Out of You [3:21] ,4. A Girl Worth Fighting For [2:26] ,5. True to Your Heart [4:16] ,6. Suite from Mulan (score) [7:06] ,7. Attack at the Wall (score) [4:59] ,8. Mulan's Decision (score) [3:23] ,9. Blossoms (score) [6:27] ,10. The Huns Attack (score) [4:30] ,11. The Burned-out Village (score) [5:53] ,12. Reflection [3:36],(19.5.2011)

Rozprávky kde sú hlavné postavy ľudia mi až tak moc nehovoria a myslím, že nič lepšie ako Pocahontas nebude. Ale inak pekná rozprávka no nie úžasná.(13.1.2013)

Příjemně mě potěšilo, že s jednou jedinou obligatorní výjimkou, která v kontextu dává naprosto nulový smysl, a je tudíž snadné vůbec ji nebrat v potaz, se tvůrci vyhnuli velice oblíbenému rysu současných filmů o ženách v mužském prostředí, který nenávidím víc než cokoli jiného, protože ve válečných příbězích je extrémně urážlivý a kdekoli jinde by sloužil jako výrazná charakterová vada, kterou je nutné napravit (viz třeba Thor): Mulan díky bohu není dezertérka Éowyn a k účasti v boji se nestaví jako k příležitosti předvést svou úžasnost, ani jako ke kýženému skautskému odznáčku, který by jejímu nechápavému předsudečnému okolí konečně dokázal, jaká je superžena schopná činnost vyhrazenou mužům nejenom vykonávat, ale rovněž v ní své mužské kolegy hravě a za arogantního křenění překonat. Tematickým jádrem tu není nějaké pochybné sebeprosazení či rádoby emancipované pyčování, jací jsou ti chlapi hnusní, když si určité písečky vyhrazují sami pro sebe, nýbrž smysl pro čest a pro povinnost, obětavost a láska k blízkým. Jo, je přítomno i pár povinných vtipů o tom, jak muži děsně smrděj a dole se jim to nějak divně houpe, celkově vzato ovšem není mužství vysmíváno jako ve většině moderních uměleckých děl, ale asociováno se širokou škálou pozitivních charakteristik, které je záhodno si osvojit. Bohužel až na tuhle překvapivě zvládnutou genderovou stránku nenabízí Mulan nic světoborného, snad až na dabing Eddieho Murphyho a několik bizarně osmdesátkových hudebních momentů, a je dost lehce zapomenutelná.(19.8.2014)

Věčná škoda, že Disney rezignoval na klasickou animaci a dnes dělá jen do cgi. Protože v dnešní záplavě počítačových animáků snímek tohoto typu a podobných kvalit evidentně chybí :-/(14.2.2006)

Pěkná Disneyovka se zajímavou animací. Samozřejmě nechybí jako vždy pěkná hudba (J.Goldsmith) a spousta legrace. Není ostudou dívat se na tenhle film ani ve vyšším věku.(3.5.2003)

• - Stephen Schwartz měl původně pracovat na textech pro film, byl však zastoupen Davidem Zippelem, který otextoval Herkula (1997). (D3VIL)

• - Fleky na krku a zadku Shangova koně utvářejí siluetu Mickey Mouse. Ve filmu jsou i další skrytí Mickey Mouseové. (D3VIL)

• - První animovaný film W. Disneyho, jehož hlavní hrdinkou je Asiatka. (D3VIL)