Legenda o Mulan

• Česko

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Drama

USA, 1998, 88 min

Jedna z těch nejkrásnějších Disneyovek pozdějšího data výroby, které se dokonce povedlo přiblížit se bezchybnému Lvímu Královy. Legenda o Mulan má dokonce i něco navíc a to je vtipnost pro odrostlejší diváky. Cvrček a dráček jsou totiž naprosto ultimátní postavy, které dostanou snad kohokoliv do kolen. Když k tomu přičtu povedenou muziku, respekt k cizí kultuře a krásnou animaci, mám krásně povedené čtyři hvězdy. Let's go kick some Hunny buns!(31.8.2010)

Dokud se tu neobjeví Eddie Murphy se svými humory, má to ještě šanci. Pak to jde k průměru. Co tu vlastně vůbec dělá?(12.2.2013)

Napínavý a hezky ztvárněný příběh o dívce, která ve snaze zachránit své bližní a stát se hrdinkou poznává úděly světa za zdmi její vesnice ve starověké Číně.(26.2.2009)

Srdce mi bušilo v každej scéne, keď sa objavili Húni. V tej dobe sa ich bál celý svet. Boli tak energeticky stvárnený, že som počas celého príbehu čakal, kedy sa znova objavia. Avšak aj ako celok tento animák žiari, ajkeď bol trocha ,,iný“ , než ostatné z bežiaceho pásu Ameriky.(12.12.2008)

Hned po Lvím králi můj nejoblíbenější Disney. Je zajímavé, jak moc se liší od hrané Mulan. Resp. že příběh se stejnými zápletkami a i některými scénami lze vzít tak diametrálně odlišně a přitom získat mít dva pěkné a fungující filmy. Nicméně kreslená verze u mě jasně vede, ač mě dráček trošku rozčiloval.(28.2.2013)

• - Jedna z dívek ze salónu pomáhající Mulan s přípravou byla nakreslena podle autorky scénáře Rity Hsiao. (D3VIL)

• - WD Pictures dychtivě usilovaly o zajištění podpory čínské vlády, aby tak došlo ke zlepšení vzájemných vztahů, které se značně zhoršily po vydání Disneym sponzorovaného projektu Kundun. (D3VIL)

• - Režiséři zahrnuli postavu cvrčka do příběhu proto, že jsou cvrčci v Číně považováni za nositele štěstí. (D3VIL)