Legenda o Mulan

• Česko

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Drama

USA, 1998, 88 min

No neviem, ja som sa dosť nudil. V niekoľkých okamihoch vskutku spekatakulárna disneyovka pre o čosi odrastenejšieho diváka s celkom podarenými (povinnými?) komickými figúrkami (dráčik a cvrček). Ale neoslovilo ma to atmosférou, tempom, príbehom a ani postavami. A spevácke pasáže mi prišli otravné, nevhodné, brzdili tempo a nebavili ma.(25.12.2005)

Legendu o Mulan jsem si v dětství zamiloval hned při prvním shlédnutí. Dokonce jsem si ten film tak oblíbil, že to byl první film, který jsem si kdy z videopůjčovky zkopíroval. :) Dnes, cca po 10 letech, jsem na tento film náhodou narazil, a nedalo mi to se na něj nepodívat. Časy, kdy jsem na něm v dětství ujížděl, jsou sice nenávratně pryč, ale i tak se mi tento animák velmi líbil. Jednoduchý děj, vtipné momenty, suprové animace, nějaké to skryté vnitřní kouzlo, které slovy nelze popsat, a trošička nostalgie (no, hodně), a nemůžu jinak, než 5*.(12.8.2011)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $304,320,254(7.12.2006)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $120,620,254Tržby Celosvetovo $304,320,254/75%/(9.8.2005)

Vidělas Huny? Jak vyjely ze sněhu? Jako sněženky!..... Mulan má neuveriteľnú silu. Vždy to bola moja najoblúbenejšia animovaná disneyovka a ono to na mňa aj po toľkých rokoch zaberá rovnako. Parádna, ale neskutočne parádna hudba (scéna keď sa Mulan pripravuje na vstup do armády je božia - http://www.youtube.com/watch?v=GvdBZzjEwq0), skvelí záporáci, trefný a dobre vypointovaný humor, rýchly spád, sympatické postavy, príbeh a fenomenálna akcia v zasnežených horách. Disneyovský poklad.(9.4.2012)