Jeden z nejlepších animáků mého dětství. Fantastický příběh, hudba, napětí, humor a celkově to má takové silné pohádkové kouzlo jaké se dnes už moc nevidí.(17.10.2005)

Disneyovka, která není tak slaboduchá a předvídatelná jako ty ostatní. Navíc má dobrou hudbu a pěknou animaci.(19.11.2007)

Skoro až protivně naplněné schéma disneyovek o outsiderovi, který nakonec zvítězí za pomoci legračních postaviček, s nějakou tou elegantně sterilní písničkou. Výtvarně tentokrát inspirované čínskými malbami. Tenhle koncept animáků už se přežil. Pořád je to ale film na slušné profesionální úrovni a potěší několika silnými scénami - bitva s Huny v průsmyku a dojemným poděkováním hrdince. /7. 12. 12./(7.12.2012)

Milá Disneyovka, která mě zanesla trochu dál od domova, až do středověké Číny. Tam, kde se ženami pohrdá a dcera v rodině je pokládána za neštěstí... Seznámila mě s rozvernou Mulan, která vykročila ze stínu předsudků a tradic, na cestě za uznáním a možná i láskou. Připoutala mě, zaujala mé oko i ucho, a když jí docházel dech, vždycky mě nějakým vtípkem vytrhla z letargie. Na disneyovské poměry se honosí malým množstvím zvířátek a schopností zaujmout i odrostlé dospělé dítě. Ale ty poklesy tempa jí neodpustím...(23.6.2008)

Prima netradiční disneyovka pro dítě i dospělého o potřebě emancipace. Nechybí ale nic z tradičního koloritu - písničky a legrační zvířátka (nevím, jestli mě bavil víc dráček nebo cvrček, oba jsou boží) - vše přesně tak, jak má být.(9.12.2002)

• - Jedna z dívek ze salónu pomáhající Mulan s přípravou byla nakreslena podle autorky scénáře Rity Hsiao. (D3VIL)

• - Režiséři zahrnuli postavu cvrčka do příběhu proto, že jsou cvrčci v Číně považováni za nositele štěstí. (D3VIL)

• - Celkem na filmu pracovalo přes 700 umělců, techniků a animátorů. (D3VIL)