Nádherná, lehce netradiční, disneyovka. Písně jsou příjemné, exotické prostředí osvěžující, akce dynamická, vtipy opravdu vtipné, konec dojemný. Zkrátka není moc co vytknout. 90%.(20.1.2012)

Hned po Lvím králi můj nejoblíbenější Disney. Je zajímavé, jak moc se liší od hrané Mulan. Resp. že příběh se stejnými zápletkami a i některými scénami lze vzít tak diametrálně odlišně a přitom získat mít dva pěkné a fungující filmy. Nicméně kreslená verze u mě jasně vede, ač mě dráček trošku rozčiloval.(28.2.2013)

Disneyovka, která není tak slaboduchá a předvídatelná jako ty ostatní. Navíc má dobrou hudbu a pěknou animaci.(19.11.2007)

Dokud se tu neobjeví Eddie Murphy se svými humory, má to ještě šanci. Pak to jde k průměru. Co tu vlastně vůbec dělá?(12.2.2013)

Krásná animace ale na můj vkus poněkud plytký a nepříliš zajímavý příběh. I tak se jedná o jeden z lepších snímků, které nám WD přinesl do roku 2000.(29.9.2011)

• - Projekt se rozvíjel již od roku 1994, kdy byla skupina umělců poslána do Číny, kde během tří týdnů získávala inspiraci. (D3VIL)

• - První animovaný film W. Disneyho, jehož hlavní hrdinkou je Asiatka. (D3VIL)

• - O animaci postavy Mushua se postaral bratr-dvojče režiséra Tonyho Bancrofta Tom. (D3VIL)