poster

Legenda o Mulan

 • Česko

  Mulan

 • USA

  Mulan

 • Slovensko

  Mulan

 • Velká Británie

  Mulan

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Drama

USA, 1998, 88 min

 • Němi
  *****

  Klidně za plný počet. Mulan je jedna z mála novodobých disneyovek, která nepůsobí strojovou vyleštěností. Celek má své mouchy, ale z filmu sálající sympatické nadšeni mnoho urovná. Scenáristům se podařilo z legendy vytáhnout osobní příběh bez "bájných" artefaktů, jehož konec sice i nezasvěcený odhadne okamžitě po nastínění celé story, což ale vůbec nevadí, protože to má tempo, šarm, a hlavně skvělé postavy (včetně těch vedlejších). Trademarky Disney studia se také vyjímečně zadařily. Hudební montáže mají údernost songů těch nejlepších sportovních béček 80.let, komická dvojka drak Mushu a Cvrček je pak možná ta nejvtipnější. Vlastně žádné možná, ona je nejvtipnější. Plus jedna epická "téměř bitva", neprvoplánová práce s barevností scén, osobní kouzlo filmu... a je z toho jediná disneyovka, kterou můžu vidět okamžitě znovu. Mushu je nezapomenutelný! ( "- Ach, moje malá holčička jde poprvé zabíjet lidi...")(14.12.2008)

 • BadoXXII
  *****

  Vidělas Huny? Jak vyjely ze sněhu? Jako sněženky!..... Mulan má neuveriteľnú silu. Vždy to bola moja najoblúbenejšia animovaná disneyovka a ono to na mňa aj po toľkých rokoch zaberá rovnako. Parádna, ale neskutočne parádna hudba (scéna keď sa Mulan pripravuje na vstup do armády je božia - http://www.youtube.com/watch?v=GvdBZzjEwq0), skvelí záporáci, trefný a dobre vypointovaný humor, rýchly spád, sympatické postavy, príbeh a fenomenálna akcia v zasnežených horách. Disneyovský poklad.(9.4.2012)

 • Galadriel
  ****

  Pěkná Disneyovka se zajímavou animací. Samozřejmě nechybí jako vždy pěkná hudba (J.Goldsmith) a spousta legrace. Není ostudou dívat se na tenhle film ani ve vyšším věku.(3.5.2003)

 • Ridick
  **

  obycajna rozpravocka s prihluplym dejom a zvratmi a dost nepeknou animaciou.(20.12.2006)

 • Davies182
  ****

  Napínavý a hezky ztvárněný příběh o dívce, která ve snaze zachránit své bližní a stát se hrdinkou poznává úděly světa za zdmi její vesnice ve starověké Číně.(26.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace