Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

Chrustyn

Tak se mi konečně dostal do rukou (pro mě) dlouho očekávaný animák a musím uznat, že jsem z filmu mírně zklamaný. Vizuální stránka filmu je (jak je u Pixaru zvykem) uchvátná a pohled na animovanou Paříž bere dech. I nápad s krysou, která se chce stát kuchařem je zajímavý a film má spousty různých a zábavných nápadů, avšak celek už tak bombastický není a občas se mi stávalo, že jsem se mírně nudil. Ale i tak je to velice dobrá podívaná pro celou rodinu. Bohužel jsem ale od filmu čekal více. ()

dopitak

Od dob Moulin Rouge se triková kamera zase posunula o pořádný kus dál. Z počátku jsem nevěřil, že by mě Krysí příběh dokázal zaujmout a obával jsem se hlavně (celkem dobře předvídatelné) "rodinné romantiky", ale kupodivu se ani moc nekonala. A když krysy začaly vařit, držel jsem jim palce! Animovaná realita má tak nové jméno- Ratatouille! "Evacuate! Everyone to the boats!" Btw.- Remyho otce nadaboval FANTASTICKÝ Karel Heřmánek. :-) ()

klerik

Pekelne dlhý animák. Pôsobí netradične, ale príbeh je vo svojej podstate tradičný a riedky. Vizuálna stránka a slušná réžia zanechávajú podstatne lepší dojem... Podobný prípad ako NEMO - fajn, ale viac to vidieť nepotrebujem... SPLÁCHNUTÝ bol vďaka svojej dobrodružnosti pre mňa prijatelnejší... ()

SeBig

Další dobrá pixarovka! Nejvíc se mi líbil Remy, příběh je zabavný a neni nudný, všechny postavy mají něco do sebe. ()

Scalpelexis

Není moc animáků, kterým bych vlepil čistých a zasloužených 100%, ale Ratatouille je jedna z vzácných výjimek. Všechno je naprosto, ale naprosto dokonalé a budiž důkazem, že ne všechno se nutně musí točit kolem romance a lásky bytostí. Je cítit až téměř všemi našemi smysly, kolik lásky bylo vloženo samotnými tvůrci: Animace je krásná, barevná a neviděl jsem zatím snímek, který by tak dokonale přenášel a popisoval chuť. Hudba perfektně francouzská, podkresluje aktuální náladu, ale příběh. Jistě, z nuly hrdinou, to tu bylo již několikrát, ale ne takto originálně, ne takto sympaticky. A když si takto navzájem symbiozou pomůžou 2 postavy, tak jim držíte palce tak, že vám až upadnou. Konec už je jen třešničkou na dortu, který mě nechal ve vítaných slzách a s nekonečným úsměvem na tváři. Ratatouille si neksrývaně pouštím stále a stále; poslední slova Egovi recenze budiž i mými. ()

Marze

Hrdina, který se těžko prosazuje, neboť se liší od davu, sice patří k tradici, ovšem ve snímku pojmenovaném podle provensálského zeleninového pokrmu má zábavně krajní podobu hlodavce s jazýčkem aristokrata. Zoufalý kuchtík bez špetky talentu uzavře s Rémym dohodu dvou vyděděnců, z níž se postupně rodí přátelství – dokud je nerozdělí láska a Rémy nepocítí, jak chutná zrada a samota. To je jeden zajímavý, na "animák" až nezvykle promyšlený motiv. Druhý zosobňuje Rémyho složitý vztah k rodině, jíž chce pomáhat, ale podle lidských pravidel, nikoli za cenu loupeživých výprav krysí armády do spíže. Tuctově upocené zlo ztělesňuje kuchař, který místo uměleckých originálů v každé porci bohatne na tajných velkododávkách mražené jídelní konfekce. A v neposlední řadě dojem "fajnovějšího" filmu trochu kazí jeho upovídanost. ()

packa

Další pixarovský majstrštyk. Svatá trojice ( Úžasňákovi, Toy Story 2, Nemo) sice z mého soukromého piedestalu svržena nebyla, nicméně stále se jedná o výtečnou zábavu pro celou rodinu. Počet hvězdiček se mi sice zdá odpovídající, ale slibuji, že až film vyjde na DVD, udělám revizi. Pustím si Remyho v klidu doma, kde mi nebudou filmový požitek rušit nějací sokolíci šustící popcornem. Edit 10.6.2010: po shlédnutí filmu na Blu-ray přidávám poslední hvězdičku. Ten film je prostě skvělý! ()

heyda

Krása. Nádherná francouzská hudba, ale především velice milý příběh plný životních mouder, u kterého mi na konci ukápla i jedna slzička. Je fajn, že má v Ratatouille prsty i Čech Jan Pinkava. Krom toho dabing na velice vysoké úrovni. Spolu se Shrekem a Jak vycvičit draka nejlepší animák, co znám. ()

lola3121

Možná je to tím, že jsem tento animovaný opus viděla až tři roky po premieře, tudíž nejsem ovlivněna nadšenými reakcemi okolí a můžu s klidem napsat, že mě tento příběh krysy, toužící stát se kuchařem, opravdu za srdce nechytil. To už byla lepší ta pruhovaná ryba, co se ztratila taťkovi. Navíc podle stopáže to mělo trvat 106 minut, ale zřejmě díky nějakému časovému paradoxu to trvalo asi dvě a půl hodiny, což na mě bylo při vší snaze o toleranci krysích menšin přece jen trochu moc. Takže příště si dám radši něco kratšího a stravitelnějšího. ()

triatlet

Tak jak byl krysák Remy okouzlen Paříží, tak jsem se nechal okouzlit jeho příběhem, který má spád i vtip. I když je základem příběhu stokrát otřepaná historka o podceňování, tak je podaná z jiného pohledu a rozhodně atraktivně. ()

jojinecko

4,5*/5...Vynikajúci animák, ďaleko najlepší z dielne Pixaru za dlhé obdobie! Perfektné postavičky a animácia, vtip a nadhľad+ nenásilné klišé namixované v chutnej delikateske ako keby ju sám Linguini varil :))) ()

Stanislaus

Nádherný animák plný barev, skvělého jídla, vtipných postav a momentů, na který je zcela nemoudré se koukat na lačno. ()

Dr.film

Krysák Rémy má obrovský dar. Disponuje abnormálně velkým "čichovým talentem" - dá-li se to vůbec tak nazývat. Jeho čichové možnosti jsou mezi soukmenovci natolik velké a výjimečné, že se na žádost/rozkaz svého otce stane hlavním "očichávačem" potravinového sortimentu ostatních kolegů z hejna, neboť dokáže rozeznat i případnou "infekci" krysího jedu. Touha být něčím víc než pouhou krysou a výrok nejlepšího kuchaře na světe Augusta Gusteau, který tvrdí že, "vařit může každý" zavede nakonec Rémyho k vaření a posléze i do pařížského kanalizačního labyrintu - shodou okolností pravě přímo pod restaurant Augusta Gusteau... Pixar tentokrát udeřil skutečně hřebíček na hlavičku. Něco podobného jsem zažíval u Hledá se Nemo. Zvláštně pojatý příběh se postaral, že jsem měl skutečně několikrát slzy na krajíčku ale i přesto mně úsměv opouštěl jen na kratinkou chvilinku. Za vrchol se však dá považovat příchod Antona Ega. Na animovanou figurku má zatraceně velké charisma a jeho závěrečný monolog probourává poslední emoční bariéry. ()

Pejpr

I když jsem si během filmu opakovaně zkoušel snížit inteligenci na úroveň pětiletého dítěte (takže ne o moc), tak jsem se u toho nudil! Ne, nelynčujte mě! ()

Flego

Počas celého animáku som mal zvláštny pocit... a pred koncom som na to prišiel. Začali sa mi zbiehať slinky na dobré jedlo... Verím, že táto gurmánska lahôdka od Pixaru bude chutiť každému bez rozdielu veku. Je to veľmi pekný a zábavný film. Dobrú chuť. ()

sharky

Film při jehož sledování jsem dostal obrovskej hlad a chutě, že jsem musel vybrakovat ledničku. Na mě to bylo ale příliš dětský abych mohl dát 5 * a to furt všude tvrdim, že je mi mentálně 11,5 roku (fanoušsi wese andersona pochopí:) ()

anais

Nádherná animace. Skvělý příběh. Do nejmenšího detailu dotažené gagy. Po zklamání, kterým pro mě byli Cars jsem se trochu bál, že už Pixar ztratil pověstný um udělat z čehokoliv kultovní film. Ale to jsem trochu podcenil Brada Birda, který má za sebou geniálního Železného obra a úžasné Úžasňákovi. Ve všech jeho filmech je kladen důraz na kresebnou karikaturu postav a s citem je tu předváděn dobový design, hravě zapadající do konceptu celého filmu. V Birdových filmech se tedy můžete opájet nejen příběhem, ale i neuvěřitelně hravou animací. Vím vím, takové jsou všechny filmy Pixaru, řeknete si. Ale všechny Birdovi filmy spojuje něco víc. Něco co nenajdete ani ve Finding Nemo, ani v Toy story. Těžko se popisuje dojem z prchavého okamžiku. V tomto případě bude nejlepší způsob vysvětlení Ratatouille samotné. To co se stane v závěru když odměřený recenzent dostane jídlo na stůl mluví za vše. Nebudu spoilerovat, ale až to uvidíte, vzpomeňte si na má slova a sežeňte si i ostatní Birdovi filmy… ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)