Tajná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli však uniká smrtící virus a zaměstnanci jsou počítačem uvězněni v laboratořích. Elitní komando v čele s Alicí (M. Jovovich) a Rain (M. Rodriguez) dostává za úkol izolovat virus, který by mohl ohrozit celé lidstvo. Brzy se ukáže, že všechno je ještě horší - z virem zasažených zaměstnanců se staly agresivní zombie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

michald99

Jak se to vezme... pro někoho, komu tenhle žánr vyhovuje to asi bude extáze v euforii, ale pro mě, je to jen první půlka naprosto o ničem, kdy postavy bezdůvodně pobíhají po zapomenuté a pod zemí pohřbené laboratoři, až se konečně objeví zombíci, kteří vypadají jako horečkou postižený pobledlí kriplové. Tehdy začíná druhá část, kdy pokouší téměř všechny postavy, které se neobtěžují přeměnit, zatímco se scénárista rozhodl vložit naprosto nepochopitelné a nesmyslné scény, což mi ve výsledku dává nějakých 40% ()

Kingjiri

Co si budem povidat, Milla Jovovich ani Paul W.S. Anderson se v novym tisíciletí už asi nikdy nedostanou ze škatulky rutinérů ve svejch oborech. První Resident Evil je tim pádem průměrný akční scifi béčko, ale umí být taky zábavnej biják a jak roky plynou, stává se lehce kultovní záležitostí (viz umístění v TOP 300 nejobllíbenějších filmů). Vizuál občas hapruje, akce mělo být víc (ale co naplat, když dojdou náboje) a zpomalovačky jsou občas peklo, ale místama je Resident Evil prostě cool. A v rámci herních adpatací si vzhledem ke slabý konkurenci nestojí vůbec špatně. Za obstojný lekačky, hudbu a náznaky slušný atmosféry třetí silná hvězda. ()

geek.ondra

Čirá béčková kravina která dala vzniknout jedné z nejhorších frančíz vůbec. Podprůměrný bordel pro fajnšmekry. 4/10 ()

Stíba

Mám tuhle (byť asi trochu béčkovou) sérii rád a tohle je povedený úvod k boji proti Umbrella Corporation. ()

Solly

Jako "zombie vyvražďovačka" asi dobrý. já měl tu smůlu, že mi před tím než bych film viděl kolega básnil, a velmi sugestivně, že jde v podstatě o nový Metrix. Možná proto jsem byl tak zklamaný :( ()

chlebos

Trochu kouře, pár cákanců krve, nějaká ta končetina, zombíci, drsné hlášky, nějaký kočky a bobr Milly Jovovich. To vše necháme protřepat a nemýchat. A jak to nazvem? Třeba Resident evil to teď frčí. ()

Titus

Film jsem viděl bez titulků a s volným překladem mého poskoka. Ale i tak jsem se málem pozvracel ze strhujících záběrů a dusného napětí. ()

VerteX

Z filmu je strašně cítit zpracování počítačové hry, ale přesto není úplně špatný. Protože mě hry podobného ražení baví, není důvod, proč by se mi nelíbil námět filmu. Komplikované podzemní prostory plné zombíků mají svoji atmosféru, ale protože se jedná o film, nejste přímo v centru dění, ale jste trochu odsunuti. Největší chybou je střídání krvavé řeže a klidných dialogů (přesně jako ve hrách). A Milla Jovovich je skvělá. ()

Gardenboy

Na mňa to veľmi zapôsobilo aj keď som to videl v katastrofálnej kvalite....tento fíilm znamenal comeback zombie-horrorov. Ale predsalen ... je to béčko ... dám 4* apríl 2008 : S odstupom času a troch dielov je tento bezkonkurenčne najlepší ... ()

LordMysti

I přes to, že jsem byl velkým fanouškem původní ságy na PC mě film moc nezaujal ani nepobavil. Pár dobrých nápadů obsahuje, úplně se člověk nenudí, ale podruhé si ho určitě nepustím. ()

Sosak

No jako fakt nuda, no. Nic víc mě ani pořádně nenapadá - Millu Jovovich nežeru, zombáci tu byli už víckrát a líp, příběh je fádní a herní předloha zase o moc lepší. Jediný, co mi z filmu uvízlo v hlavě je ona krájecí scéna s laserama, zbytek protekl, utekl a vytekl. ()

kubal18

Na PS to je jedna s nejlepších her co jsem hrál a i filmový přepis patří do horrorového nadprůměru. Jen nevím zda-li by moje hodnocení bylo tak vysoké, kdybych nebyl vášnivým hráčem horrorových her... ()

alienemo

Najlepší diel série. Je to béčko ale béčko ako sa patrí. Dej nie je nejako veľmi premakaný a určite sa dalo vyťažiť viac z adanej témy ale aj tak je to kvalitne prevedenie hry na filmove plátno. Proste film kde si nemusite veľmi trápiť mozog. Stačí len sledovať ako postavy na plátne efektne umieraju za zvuku veľmi dobre spravenej akčnej hudby. ()

simplejack

Rozhodně nejlepší z trilogie, tenhle díl měl aspoň nějakou atmosféru a luxusní hudbu. Jako celek mi to taky nepřišlo vůbec špatné, dokonce bych řekl, že se mi první díl dost líbil. ()

Psycho.R

Už jsem to dlouho neviděl a vím, že je málo scén, které si z toho budu pamatovat, ale podívám se na to klidně znovu a rád ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (více)