• zette
  ***

  Kdyz opomenu idylicky vztah Juraska s ruskym vojakem a tu babku, ktera me iritovala od zacatku do konce, tak se jedna o celkem zdarily film pro mladez. Avsak pro mladez te doby, nedokazu si predstavit, ze by se dnes nekdo z dospivajicich " videl " v hrdinech tohoto filmu.(23.10.2011)

 • Kragujevac
  *

  Naivní a hloupé. Existuje mnoho lepších dětských snímků o válce z té doby.(9.6.2013)

 • troufalka
  ***

  Snímek je víc účelový než-li nadčasový. Dějová linka je příliš jednoduchá, je patrná křečovitost v jednání nejen dětských hrdinů, ale i dospělých představitelů. zdařilé herecké obsazení trochu vylepšuje celkový dojem. Autetnčinost je převážně v reálích, díky tomu, že snímek vnikl nějakých deset let po válce. Je doplněný o studiové záběry (včetně seskoku padákem). Za zmínku stojí dětský představitel Juráška Karel Hašler nejmladší, vnuk písičkáře Karla Hašlera. Jeho herecký projev je velice přirozený.(20.2.2015)

 • Nail
  ****

  Jako malé jsem hltal knížku a i film se mi líbil moc. Z nostalgie 4(21.2.2011)

 • Historik
  ***

  Film pro děti, jednoduchý, s jasně odlišeným dobrem a zlem. Co mne nejvíce překvapilo, byla absence nějaké komunistické propagandy.(20.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace