Po svém návratu z fronty v II. světové války se Paul Sutton setká s Victorií Aragónovou, která je na cestě domů. Její domov se nachází ve vinařské oblasti Las Nubes v Mexiku. Zoufalá Victorie se bojí přijít domů kvůli svému despotickému otci, protože čeká dítě s cizím mužem. Paul, který je očarován jejím šarmem ji nabídne, že ji bude na statek doprovázet a předstírat, že jsou novomanželé. V době oslav nové úrody hrozna se však oba dva do sebe zamilují avšak Albertovi, Victoriinimu otci, který dodržuje staré mexické tradice se tento vztah vůbec nezdá... (oficiální text distributora)

Martin741

Alfonso Arau natocil sympaticku romanticku komediu ... o Keanu Reevesa manzelka nejavi ekstra zaujem, a tak odchadza kamsi predat ludom cokoladu. Zaprasene cesy, ktore ma fascinuju rovnako ako laska /aby bolo jasne, pocitam len hetero lasku, na ostatne -uchylne - lasky sa treba zvysoka vysrat/ Keanu k akejsi sympatickej dievcine /Aitana Sanchez -Gijon/. Do toho zapletka s otcom, hrozna, spusta hrozna a dodrziavanie starych mexickych tradicii. Taketo filmy myluje aj taky obstarozny mentalny invalid ako som ja. Nadhera : 77 % ()

Aljak

Základ príbehu je naozaj pekný, postavy dvoch zaľúbencov milé (až príliš idealistické), prostredie mexických viníc veľkolepé, dialógy príjemné,... akurát ten scenár pôsobí miestami až príliš nevyvážene a na môj vkus až príliš prvoplánovo. Ale pozrieť sa na to určite oplatí, a to najmä vďaka tej spomínanej výprave, ktorá tomu dodáva svojské čaro. Škoda, že dejovo to je také priamočiare, a napriek tomu, že sa tu objaví viacero zlomov v deji, každý z nich bol tak trochu očakávaný. Chýbal tam ten waw efekt... Ale čo už, aj tak celkom fajn - také lepšie 3* ()

pakobylka

Pravověrná, leč lehkomyslná a tudíž i nesoustředěná a rozkolísaná romance, která se při procházce v oblacích neustále s trochou koketerie dívá po očku do zrcátka, průběžně vyhodnocuje, jak jí to sluší, a z vlastního vývoje zápletky si nedělá těžkou hlavu. Milý Keanu Reeves jakožto Paul Sutton a novodobý rytíř se tím pádem maličko bezradně potácí někde na hranici hrdinství a ňoumovství a Aitana Sánchez-Gijón alias Victorie v rychlém a poněkud nelogickém sledu střídá polohy nešťastné trudnomyslnosti a šťastné bezstarostnosti, což jaksi vůbec neodpovídá situaci, v níž se právě nachází. Přesto jsem se dlouho klonila ke vcelku solidním 3* ... dokud se nedostavilo poněkud nacamrané finále. Alespoň dle mého názoru VYPADALO na to, že strávilo notný čas ve vinném sklípku, neboť jen tak doširoka bez rozmyslu máchlo rukou ... a podařilo se mu ve vteřině srazit hodnocení na bídné 2* ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Nejsem žádný odborník na požáry, nicméně na místě se nacházelo lidí jako psů, nefoukal žádný silný vítr a rostliny vinné révy a vůbec všechno vůkol se zdálo být svěží a pěkně zelené. Bleskurychlou zkázu celého údolí tudíž nějak nedokážu pochopit. Pokud jsou vinice TAK hořlavé, měla by být v nich samotných a v jejich blízkém i vzdáleném okolí zakázána jakákoli manipulace s otevřeným i zavřeným ohněm. Majitelům a zaměstnancům takové vinice bych pak doporučila studenou kuchyni, v případě nepříznivého počasí teplý spacák a spoustu hasicích přístrojů rozvěšených cca v desetimetrových intervalech po celé ploše vinohradu. A ještě něco ... není mi nic známo o pěstování vinné révy, ale kdyby někdo přišel na můj pozemek a snažil se ze země vyrvat její poslední použitelný kořen takovým neodborným způsobem, jaký předvedl Keanu Reeves, urazila bych mu obě ruce. ()

otík

Nádherná romantická pohádka o tom, jak krásné je najít štěstí. Krásný film o kráse mexických vinic, o mexickém životě a o zajímavých lidských osudech. Potěcha pro duši. ()

lennyd

Paul Sutton (Keenu Reeves) se vrací z války ke své manželce. Jako většina ostatních vojáků, se před válkou stihli sotva oženit, takže nakonec zjišťuje, že možná jeho žena nebude ta pravá. Vydává se na cestu jako prodejce čokolády, aby si ujasnil priority. Po cestě několikrát naráží na Victorii Aragónovou, která se mu nakonce svěřuje se svým problémem. Je těhotná, a má strach se vrátit do své silně tradicemi ovlivněné rodiny bez manžela. Paul se nabízí, že jí pár dní pomůže hrát manžela. Přes prvotní velký odpor jejího otce, si postupně získává srdce rodiny i srdce Victorie... Celý příběh filmu je hodně jednoduchý (zhruba od dvacáté minuty už víte naprosto přesně co bude následovat), ale nádherné exteriéry statku Aragónových, sklizeň vína a slavnosti vás připoutají k obrazovkám. Vše je vyvedeno v nádherných barvách (zvlášť pohled na zelené vinice při západu slunce).. mňam. Jak říká Jeanne, se sklenkou dobrého vína film získává něco navíc ... ()

shantim

Jde o naprosto prumerny romanticky film, jakych chrli nejen hollywood stovky rocne. Chaby pribeh nezachrani ani hvezdne herecke obsazeni, ani krasna krajina, kde se hlavne dej odehrava. 60% hvezdicek ()

zdenny

Nádherná romance a nádherná krajina. Jednou bych chtěl takovou vinici vlastnit. Ale co se týče výroby vína, tak to já jsem spíš odborník jen na jeho pití. ()

Sany33

"Prechádzka v oblakoch" je slávna romantická fantázia, ktorá je nadnesená vášňou a túžbou horkých tónov. Je potrebné, aby človek mal trochu z týchto vlastností v duši, aby si mohol naplno vychutnať tento film, ktorý by pre niekoho mohol vyzerať ako prepracovaná melodrama, ale to by v ňom nemohla vystupovať nevinnosť a dôvera. 99% ()

blackJag

Další variace provařených melodramatických motivů, když se to ale uklohní dobře, není důvod se zdráhat. Reeves je tu ve formě a jeho vzplanutí k půvabné Mexičance v nesnázích se dá lehce uvěřit. Když si připočtete romantikou překypující prostředí a tušení dobrého konce, není (za předpokladu vhodné společnosti) co řešit :-) Jako bonus a malé pomrknutí k naší vlasti v podobě melodie Škoda lásky (ve filmu zazní na vinařských slavnostech) vyloženě potěší. 75% ()

Rousse

Nojo, klasická romantika, která dějově sice nijak nevybočuje z řady, ALE.... ALE mladý Keanu Reeves, na kterého je opravdu radost pohledět:-). ALE obrazově nádhérné záběry vinic, které byly místy až skoro kýčovité, ale pořád mě tak nějak hřály na duši - a není to tím, že jsem z kraje vína a slivovice:-) a poslední ALE - zaregistroval tam někdo ty Bavoráky, co hráli Škoda lásky? Ti mě fakt dostali... no takže sečteno a podtrženo to dohromady dělá 3 hvězdy rovné:-) ()

Hortenzia

dávam tri,lebo prvých päť krát som to milovala,no keď som si to pustila s odstupom času,tak som musela odísť,lebo mi to prišlo strašne banálne,klišéovité a nelogické (vinica horiaca rýchlosťou zápalnej šnúry a podobne)...ale zase,stojí to za to vidieť,keď už pre nič iné,tak pre keanu reevesa a pre tú krásnu skladbu,ktorú jej spieva pod balkónom ()

cab

Sympaticky Paul (herecky zacinajici nijak neoslnujici oblibenec Keanu Reeves) se vraci z valky a doma se nesetkava s otevrenou naruci manzelky, ktera by sdilela jeho vize o moznostech v jejich spolecne budoucnosti, a tak mu bylo nakazano bez nejake volby prodavat cokoladu. Na sve ceste potkava divku s mexickymi koreny a dostava se do komplikovane zmeti udalosti, ktere maji ocekavane vykrystalizovane vyusteni. 50% ()