baronGrga

U Jakubova žebříku se přihodila zvláštní věc: ačkoli se s vysokým hodnocením tohoto snímku naprosto neztotožňuji, nemálo zdejších postřehů z filmu jakoby mi z duše mluvilo. Jádro pudla tkví v tom, že zatímco někomu film, u něhož jeden neví, co se to u všech bezokých operatérů děje, imponuje, mě tyhle složitě rozluštitelné a bez jediné režisérovy nápovědy ponechané umělecké změti až obsedantně dráždí. Pointa sice následně vše vysvětluje, jenže schémata typu dlouho-dlouho-mlha a v závěrečných pár minutách blesk mi prostě vážně nesedí. ()

samurraj

Perfektní drama/horor film, který vtáhne svou atmosférou. Po celou dobu perfektní, akorát to trošku kazí ten zvláštní konec. Takže 4* ()

KcarlosK

Film je tak dlouhý a nudný, že mě ten "šokující" závěr byl už naprosto u zádele. Zdejší hodnotitelé zřejmě před sledováním užili stejnou mňamku, jako ti vojáci. ()

Roborooney

Po dlhej dobe hororový thriller na ktorom som si pochutil :) Príbeh plný zvratov, konšpirácií, traumy z Vietnamu, zaradenia sa do bežného života a nakoniec je to aj tak úplne inak. ()

RathuVSoak

Po několika minutách jsem se děsil, že budu takřka dvě hodiny sledovat pouhou změť surrealistických halucinačních scén, ze kterých budu dostávat závratě. Popravdě ani to by mě od sledování filmu neodradilo a neznamenalo by to ani, že by nemohl dosáhnout mého kladného hodnocení. Nicméně film překvapil poutavým příběhem pečlivě schovaným v bledém psychotickém kabátu duševního hroucení na tenké nitce mezi životem a smrtí. Film spíše připomíná proužek kouře odvíjející se od cigarety opřené v popelníku. V jednu chvíli je jasný zřetelný a prakticky má formu i směr, a náhle se objeví průvan a vše, co bylo před vteřinou tak jasné se rázem vytratí. ()

Tereza11

Tak tohle je doslova halucinogení filmové peklo,pravda prostredek trochu vázl,ale začátek a konec vás odstřelí... Herecký výkon Robbinsa je opravdu pozoruhodný... ()

Dstar

Když dávali dokument o Adrianu L.,zaujala mne reklama na tento horor(ne zcela klasický).Po shlédnutí musím ocenit věrohodnost filmu a jistou dávku tajemna.Dle odborníků na psychologii je tento film údajně nejděsivější.To si zrovna nemyslim.Rejža prý spolupracoval s odborníky na psychyku a některé scény se měly vrýt lidem do podvědomí.To se ale u mne nestalo.Nicméně herecký"konzert"tam bez pochyb byl a tajemno také.Strach už tolik ne.Rozhodně tento snímek nepatří mezi ty,které člověk shlédne jednou a pak už ne.Né každému tento žánr bude vyhovovat.Za mne dobrý:) ()

eMovieMan

Divnej film. Tedy všechny mysteriozní brainfuck filmy jsou (a musej být) trochu divný, ale tenhle byl divnej, že úplně. A když tedy nakonec přijde finální pointa která vás už vůbec nezajímá, protože jste utlučení tou nudou předtím vlastně přijdete na to, že ač místní recenzenti píšou, že to je o používání drog v armádě, tak tam ta armáda vůbec nemusí být a celé by to bez té jedné dějové linky bylo tak nějak lepší ()

andy60

Film je plný flashbacků, což poměrně dost znesnadňuje orientaci v ději. Hlavně v závěru jsem už absolutně nevěděl, co je realita a co jsou vzpomínky. I tak, zajímavý a mrazivý snímek. ()

Charliesed

Klidnější mysteriózní film, co se zaměřuje jen na konkrétní námět (ne obecný příběh, nebo snaha o větší přesah nebo důležitost), díky čemuž je pohodovější a asi i dostupnější. Je taky takový malý a nenápadný. Má tajemný nádech, atmosféru a zprvu nejasný děj, co skáče z míst a času, čímž ve mně vyvolal zvláštní pocity. Zpětně si můžete uvědomit, že je jeho příběh propracovanější a promyšlenější, než se mohlo zdát. Po zhlédnutí není divu vícero díly, co se tímto filmem inspirovaly. ()

mapollam

Videl som to dávno pradávno a vždy dúfam, že to "vymáknem" v telke znova. Vtedy, hádam v praveku, zanechal tento film vo mne značku, či ako povedať. Naozaj si neustále pripomínam scény (chiropraktické ma fascinovali). Musím hodnotiť top. Keď uvidím po rokoch, možno prehodnotím. ()