Enthu

Tak na tohle se hodí jen jedno slovo, a to divný. Celý příběh mi přišel naprosto divný. Bohužel mne ani nějak extra nebavil. Navíc mi nedával zpočátku smysl, co jak k čemu patří. Zda se mu to zdá či ne, alespoň to konec vysvětlil no. ()

adamix

Veľmi preceňované a s hromadou nedostatkov. O horor nejde, až na jednu krátku scénu v blázinci. Už teraz si na tri štvrtiny filmu nespomeniem a to mám dobrú pamäť. U mňa 2*. ()

akcul

Jako kdyby válka nebyla dost velké svinstvo. Pentagonem popřená zpráva o nehumánních experimentech ve Vietnamu byla vychodiskem pro tento drsný psychothriller Adriana Lynea. Válečný veterán Jacob Singer je pronásledován různými "démony", halucinacemi a nejistotou z čehokoli, co se v jeho životě objeví. Kamarádi, co pravdu "tuší" (trpí podobnými halucinacemi), že něco není v pořádku, vzdávají svůj boj nebo explodují ve svých autech. Nikdo mu nevěří, sám neví, komu důvěřovat. Je sám. Pro Jacoba válka neskončila, stále bojuje. Děj filmu se přesunuje z (kdoví jaké) reality, do jeho snů a představ, do vzpomínek z Vietnamu i z doby před ním. Těžko lze rozlišit, kde jedno končí a druhé začíná. Přes opravdu působivě natočené psycho-pasáže, mě film nevtáhl (což je možná pro mé psychické zdraví dobře:-)) Uvítala bych větší schopnost strhnout, což mohly zapříčinit dvě věci: dabing a tv formát. Každopádně Jakubův žebřík není film, který si pustíte jen tak, když se vám uvolní odpolední program, ale shlédnete ho znovu, protože v sobě nese věrohnodnou stopu dopadu a destruktivnosti války, i když by nebyla dohnaná takto daleko. Přes výtky stále působivý snímek. ()

Yin

Mám rád tenhle druh schizo filmů a Jakubův žebřík mi připomněl můj oblíbený, více jak dekádu mladší film Mechanik. ()

mgerlich

Škoda, že se to celé tváři tajemněji, než to je. Civilnější podoba namísto silné exprese by tady slušela víc. ()

djbarrel

Pecka ! Složité psychologické drama jako hrom. Navíc efektní hororové vsuvky filmu dodávají správně temný šmrnc. 80 % ()

Diskantka

V prvních minutách mám furt Tima Robbinse zarytýho v paměti s geologickym kladívkem v ruce, ale pak po prvních halucinogenních scénách mě to brzo pouští. Uplně mě to pustilo v záběrech na chodbě blázince......never more. Mám ráda tyhle testováníčka na vojácích a vedlejší účinky, jako třeba nezřízená agresivita a zabíjení se navzájem chachá. ()

honzic

Tento film jsem moc nepochopil, líbila se mi práce kamery a sled, ale obecně moc halucinogenní a drogové filmy nemusím. Hodnocení: 60 % ()

newmeex

Cesta Jacoba Singera peklem situovanym v New Yorku 70 let, depresivnym, spinavym mestem, kde Vas okradne jeste i Santa Claus aneb Strach a Hnus v NY bez ty zabavni casti. Myslim, ze Lyne se za svoje ztvarneni pekla vubec nemusi stydet, uznanlive by zajiste pokyval hlavou i mistr zanru Hieronymus Bosch. ()

jack_scott

Film jsem viděl již vícekrát, a pokaždé je to výborné. Snímek je VELICE propracovaný, a jeho atmosféra je opravdu děsivá. Nenacházím nic negativního. 5 stars. ()

muti

snad by som zacal tym ze obsah k filmu je spoilerom celeho filmu. bud si ho necitajte vobec alebo, ak ste ho uz precitali, si film odlozte na dobu ked si uz nebudete pamatat o com film vlastne je - ako ja. (taketo spoilery by sm zakazal, aj ked su od "oficialneho distributora"). film samotny ma pochmurnu atmosferu a nevieme co sa deje, az do samotneho zaveru filmu. preludy hlavneho hrdinu, armadne konspiracie, vietnamsky povojnovy syndrom, nekale zakutia mediciny, temne flashbacky a dystopicke flashforward, novy zivot vs stary zivot, smrt dietata, psychiater a chiropraktik, dokonca aj Santa Claus a demoni. nuz clovek ozaj nevie na com je az do zaveru. co je vlastne pricinou polutovaniahodneho osudu Jakuba? co sa nachadza na samom dne v priepasti do ktoreho vedie iba krehky rebrik? mozno by niekomu vyhovoval zaver az v potitulkovej scene alebo uplny otvoreny koniec, no ja som aj so samoyntm zaverom spokojny. ()

Haggy

Film, který slouží jako důkaz o tom, že horor v pravém slova smyslu nespočívá v lekačkách a obludných CGI kravinách. I přes větší počet flashbacků, snů a různých vidin, které ve filmu s hlavní postavou prožíváme je film lehce uchopitelný a člověk se v ději neztratí. Za zmínku také stojí, že Japonští vývojáři hry Silent Hill 2 se znatelně nechali inspirovat tímto snímkem. Snad jen trošičku škoda toho konce, který může dost diváků zklamat, ale jinak, prostě a jednoduše - pěkně našláplý "psychohoror". ()