headshotd

O filmu jsem až dodnes neslyšel. Tím víc jsem pak byl překvapen. Ten, komu se líbí mysteriózní thrillery, kde do poslední chvíle nevíte, co je skutečné a co ne, bude dozajista spokojen. ()

Saprofag

Váhal jsem jestli tři nebo čtyři. No a vidíte, jak to dopadlo. Jediné, co mi vlastně vadilo, byl konec. Kvůli němu jsem přemýšlel i nad tou trojkou. Protože se ale jinak od začátku až do konce jedná o nadprůměrný atmo zážitek, dávám tu šťamru. Přeci jen se na tohle klidně ještě jednou nebo i vícekrát rád podívám znovu. Bez očekávání konce of course. Je lepší se na to dívat v noci jo. Čau. ()

davebono

Taková jiná Lynchovina, která ma hlavu a patu, ale zároveň není hlava jako hlava. Příběh graduje, graduje ale divák čeká něco víc, než je vygradováno, teda aspoň já čekal něco více. Armádní dějová linie je podle mě úplně zbytečná a není potřeba k odvyprávění toho, co nám měl film sdělit. Nicméně zajímavý film, který by měl fanoušek mystéria vidět. Pro mě lepší 3*, ale některé části, jako třeba: "Rozdíl mezi andělem a ďáblem je jen v úhlu pohledu", mě nutili uvažovat o 4* ()

Otan

Tento film je pro mne takovým malým zjevením a hlavně velice příjemným.Manželka po první střílečce s džungle odešla,tak jsem si to vychutnal sám.Já si také nemyslím,že je to horor,ale v každém případě to není jen tak obyčejný film.Pro mne pěkný dramaticko-psychologický zážitek s výborně vybranými herci. ()

Snakefinger

Těžce se v tom orientuje, zvlášť když to sledujete v horečce. Ale to se zase můžete více vcítit do hlavního hrdiny, který to hrál fakt bravurně. Totální psychoza a po vizuální stránce více než dokonalé. Naprosté orgie na všechny smysly. ()

sherpa

Celkem dobrý kousek. Místo horor a mysteriozní bych použil slovo psychologický. To by mohlo ale plno lidí odradit od sledování. A že by v USA dělali takovéto pokusy na lidech, v kolébce demokracie a našem současném vzoru? Jo, být to točené o ruské armádě, tak to by se vysílalo v tv dvakrát v týdnu a v hlavním časovém pásmu. ()

uprchlice

Mysteriózní cesta vojáka Jacoba do útrob halucinací drogou známou jako žebřík. Velmi úspěšný snímek režiséra Adriana Lyne,  který jej natočil v roce 1990 a do hlavní role si povolal herce Tima Robbinsna, což nebylo vůbec na škodu. Skoro 2 hodinová filmová senzace dostane každého do kolen. Náročné dějství vás donutí k přemýšlení a nespustíte z něj oči. TO PROSTĚ NELZE!! Dramatický snímek okořeněn trochou hororové "příchutě" byl natočen s velice přesvědčenou kvalitou a i dodnes si zaslouží velký obdiv. Jacob byl svědkem tragického konce svých přátel a sám se snaží během filmu uniknout ze svých děsivých představ a vizí.  Ovšem jestli se z nich dostenete i vy, to záleží pouze na Vás... ()

Yamatosan

Jeden z těch filmů, kdy totálně nechápu hodnocení. Nedokázal jsem to sledovat, něco tak brutálně uspávajícího nepamatuji... ()

EasternJoe

Slušně psychedelická práce. Mou recenzi určitě do určité míry zabarvuje můj vztah k Silent Hill sérii apod., ale velice se mi to líbilo. Další z neobvyklých rolí pro Tima Robbinse. Jedno z těch děl, nad kterými myslíte řadu hodin potom, co je shlédnete. ()

marcuz

Skvely film. Dejom nabity a ozaj premysleny snimok, skvelo prestrihany, ktory divakovi do poslednej chvile skryva svoje tajomstva. Z pociatku zaujimavy dej vyrastie na podklade skutocnosti o testovani psychoaktivnych latok v americkej armade, cim sa vsak dostavame k zaveru filmu, pochopime brilantne pospajane kusky myslienky, ktora siaha daleko hlbsie a sprostredkuva skutocne magicky az casto hrozostrasne ozajstny zazitok Jakubovej smrti. "oficialni text distributora" ako ho tu uvadzate je trochu zcestny pretoze to, co sa v tom filme deje, su Jakubove mentalne zazitky pocas transportu do nemocnice, boj, nebo a peklo, spomienky, zivot a cesta za smrtou. Koniec je zda sa pozitivny, vychadza so svojim mrtvym synom po schodoch hore, demoni su prec, zomiera v nemocnici. "If you're frightened of dyin', and you're holdin' on, you'll see devils tearin' your life away. But: if you've made your peace, then the devils are really angels, freeing you from the earth. It's just a matter of how you look at it, that's all." -- Meister Eckhart : citovane chirurgom Luisom, v podstate anjelom tohto filmu ()

plissken

Výborná psychárna, člověk zezačátku vůbec neví co se s nim děje a.... na konci vlastně taky moc ne. Nejvíc se mi asi líbí taková ta obyčejnost a zároveň nesmírná tajemnost celého prostředí kolem. Rozhodně VELMI zajímavý film. PS: Tímto snímkem se hodně nechala inspirovat moje oblíbená videoherní hororová série Silent Hill. Takže pro všechny, kteří ji znají je teď jasné odkud se vzala ta krásná fasáda nemocnice :) ()