GodComplex

Vytribeny mindfuck snimek. Paranoia, haluznosti, alternativni reality, zoufalost a deprese, demoni, co je vlastne pravda? Tohle je presne typ filmu, ktere zeru a Jacob's Ladder patri k tomu nejlepsimu. Silna Lynchovina, ktera ale neni od Lynche, nicmene se jeho kouskum velmi schopne vyrovnava. "If you're frightened of dying, and you're holding on, you'll see devils tearing your life away. If you've made your peace, then the devils are really angels, freeing you from the Earth. " 8/10 ()

UncleG

115 minut stagnace v říši přeludů. Někomu to ke štěstí stačí, já bych od nadprůměrného filmu (ve vší skromnosti) chtěl třeba něco jako "dějový vývoj". S ohledem na dobu vzniku hodnotím spíš shovívavě. Ovšem v dnešních časech "Mechaniků" a "Vanilkových nebí" působí tahle mystérie spíš jako úsměvná kaše, kterou nám pan Lyne neúnosně dlouho matlá kolem papuly. ()

MissJ

Neskutečná bomba. Nečekala jsem nic extra a nakonec jsem to spolkla i s navijákem. U málokterého filmu mám nutkání dát si repete bezprostředně po závěrečných titulcích, ale z tohoto skvostu jsem byla naprosto nadšená. ()

MikO_NR_1909

Lyneova variácia mozaikovitého príbehu rozvrstnatených asociácií a útržkov z pamätí sa spolu s nespoľahlivým rozprávačom v tomto filme stretli na piedestáli. Viac než nad skúmaním chronológie udalostí vedúcej k tristným momentom a vyvrcholeniam filmu zaujme pocitové hľadisko a indície vedúce k jej závratným momentom. Potlačuje v sebe vinu za vedením vojny vo Vietname (vlastne z čisto faktografického hľadiska je nesúcou vzpruhou nádejí Jacoba o zmierenie sa s nezvratným koncom) a bojuje o dopátranie sa ku kľúčom k redefinovaniu zabudnutého, zmareného či nepoznaného. Je to i príbeh ďalších menších mikropríbehov, ktoré nejde brať v naratívnom slede, lebo by na to ľudský mozog (a pre emocionálnu empíriu potrebnú do prienikových políčok k jej vnímavostnej logike) jednoducho nestačil. ()

milicjant

Slyšel jsem, že se filmem kdysi nechali silně inspirovat tvůrci herního skvostu jménem Silent Hill, což je samo o sobě slušná reklama. Zároveň to však ve mně vyvolalo nemalé obavy o celkovém zúčtování a jakémsi „povinném“ srovnání těchto dvou světů. Přece jenom titul z dílny vývojářů z Konani se vyznačuje letitou kvalitou a hlavně si ze snímku mohl „vypůjčit“ jen ty nejpůsobivější nápady a... u těch vlastních muziku ještě patřičně přitvrdit. I stalo se tak. Rád bych však zmínil, že Jakubův žebřík je ve filmovém světě důstojným soupeřem. Ne stejně atmosférickým, ale v pár scénách se k mrazivému silenthillskému šílenství opravdu dokáže přiblížit. Čuměl jsem jak péro z gauče, z kolika scén japonci nakonec čerpali. (v SH2 je taky na Jacob's Ladder pár odkazů). Skvělá, těžce nedoceněná a mnohými opomíjená záležitost. ()

J3dla

Jak píše Trellíno, výborný, leč těžko uchopitelný snímek. Chápu mnohé, co vyznávají jeho kvality, ale toto nebyl můj šálek kávy. ()

YURAyura

10/10 Zanrove tezko zaraditelny film otevrirajici spoustu otazek me uplne dostal - hnusna atmosfera ve vsech rovinach, tezka depka a vybornym koncem. Co vic si prat? ()

Aiax

Těžká dickovská paranoia, schizofrenie, deprese, hledání reality... no zkrátka lidi, kteří tenhle styl mají rádi, si tady stoprocentně přijdou na své. Skvělá režie, kamera i herci jsou toho zárukou. Mně osobně tohle moc neoslovilo. Nedávný remake Mandžuského kandidáta, který hraje na podobnou strunu, se mi líbil daleko víc. ()

Hamaradža

Depresia ktorá sa z pomalšieho začiatku rozbieha do psycho-schyzofrenickej jazdy v ktorej už je takmer nemožné zistiť čo je realita a čo nie. A záver scenáristický podraz ale emočné KO. ()

Eldrick

"KDYŽ SE BOJÍŠ ZEMŘÍT A DRŽÍŠ SE ŽIVOTA, UVIDÍŠ, JAK TI ĎÁBLOVÉ BUDOU ODTRHÁVAT ŽIVOT. ALE POKUD SI DOŠEL KLIDU, PAK JSOU ĎÁBLOVÉ VLASTNĚ ANDĚLY... OSVOBOZUJÍCÍMI TĚ ZE ZEMĚ." Jeden z těch lepších mysteriózních snímků (jako třeba ANGEL HEART), které časem trochu zapadly, ale neztratily nic ze své čistoty a působivosti. Na své si přijdou fanoušci Lynche a kospiračních teorií (Vietnam). Na konci si možná řeknete, že Shyamalanova pointa v Sixth Sense nebyla zas tak originální. Zlatý časy panů Kassar & Vajna a jejich produkční společnosti CAROLCO. Podobné filmy: Sixth Sense, Svěrací kazajka, Hranice smrti. ()

d-fens

kiddo to vystihla presne... + dôležito zastúpená tu je aj filozofia Majstra Eckharta ...... "V pekle hoří pouze to, co se nechce rozloučit se životem"..... SPOILER podľa mňa, v podstate celý film je iba na dve hodiny natiahnutých pár posledných minút umierajúceho vojaka, ovplyvneného agresívnou drogou, a do týchto pár minút vtesnaná celá jeho potreba vyrovnať sa s miznúcim životom, vyrovnať sa s množstvom spomienok, citov, bolestí ale aj radostí, s hľadaním odvahy vystúpať po imaginárnom rebríku "preč zo života", a to s božským pokojom a odovzdanosťou, s pomocou "anjelov" (masér Danny Aiello) vystúpiť z údolia tieňov plného démonov, prízrakov, šialených vidín a pomätenosti do..... pokoja? ()

easaque

dobře postavený a režijně kvalitně zpracovaný thriller, který měl od začátku dobře nakročeno k lepší známce, ale i když napětí bylo udržováno docela dobře a herci hráli slušně, tak se to chvilkami hodně táhlo. Bohužel od finále jsem čekal něco jiného, takže mě konec dost zklamal, tudíž lepší 2* jsou tak akorát. Upřesňovat nechci a každý si může přece udělat vlastní obrázek. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

GrungeChild

Nemám rád snímky, u kterých si připadám, jako kdybych bloudil po neznámém městě, kde každý hovoří úplně cizím jazykem, a já si zrovna potřebuju nutně rozměnit drobné pro neúprosný automat na veřejných záchodcích. Nemám rád ošklivý a kýčovitý nádech 80‘ let. Nemám rád pohled na polonahého Tima Robbinse. To jsou důvody, proč mě tento film nijak zvlášť nezaujal, ovšem jinak je to ve všech ostatních aspektech celkem solidní thrillerová podívaná, a pár scén je vyloženě – jak to říct, dobrých! Pokud vám nevadí to, co jsem napsal v úvodu, dosaďte si 4 hvězdy, za mě ovšem 3*. ()

Martin741

Hm, zase sa tu niekto hra na artoveho rezisera a nema nato. Hlavne, ze sa serie, tam, kam nepatri a na co nema. jedneho pseudodrsneho uzivatela menom MR. Appache si Tim Robbins tymto ziskal.  Mno jo, a najsmutnejsi fuckt je tu ten, ze sa najde kopa mentalov, co po tejto entite /mr. Apache/ a jeho pseudodrsnych kecoch s radostou upracu kadejake hovno  : 15 % ()

honajz2

No, celkem slušné psycho se z toho vyklubalo. Těch psycho scén je tu dost (metro, vana, ale úplně nejvíc mě dostala projížďka peklem) a působí strašně divně, což ale chápejte jako klad. Příběh to má taky dost zvláštní - hlavní hrdina se vrátil z války, takže má z toho traumata, a aby toho nebylo málo, za tu dobu přišel o manželku a o děti. Sice má novou přítelkyni, ale i tak je toho hodně, s čím se musí vyrovnat. A do toho všeho to vypadá, že po něm někdo jde... Nebo je všechno jinak? Celý ten film má, a to nejen těm psycho scénám, dost zvláštní mysteriózní atmosféru, takže díky tomu jsem se nenudil a dost mě zajímalo, jak to celé dopadne. Pravda, od jisté chvíle jsem začal tušit, jak to celé dopadne a ono to není až tak těžké odhadnout, i tak mě ale ten konec nezklamal. Ten film se mi ale líbil, akorát mi tam chybělo něco, díky čemu bych dal plný počet. Takhle dávám 4* ()

shyster

Byl by to jen průměrný film, nebýt závěrečný myšlenky (nemyslím tím, co to udělá s celým filmem). Jediné, co ve mě film zanechal, byla chuť se podívat na jiné filmy s podobnou tématikou (viz 12 opic, Svěrací kazajka). ()

cariada

Opět jeden z filmů ,kdy nevíme co se z toho vyklube. To že se jedná o vládní akci je jasné už s popisu, ale jak to bude dál nikdo neví. Já si myslel několik verzí, ale ani jedna nebyla správná byt se jedna docela finální verzi podobala. Jakub má po válce ve Veitnamu noční můry což bylo jasné hned od začátku. A všude se mu někdo zjevuje a snaží se ho zabít. On to nechápe a neví si s tím rady. Až když ho kontaktuje jeho parták s války a zjištuje , že je na tom stejně a ostatní rovněž, se snaží přijít věci na kloub. Jenže nic není tak jednoduché jak se zdá. A občas se dostáváme v příběhu všude možně až se v tom motáme. Ale vysvětlení je nakonec poměrně prosté. Film je celkem slušně ponurý a některý záběry jsou docela drsný viz prostředí ve cvokárně. ()

MrPierc

Na obsah velmi dlouhý film. Začátek i konec výborný, dobré prostředí, ale byla tam velká zmatečnost, že chvílemi byl film otravný. ()