Mistři

• USA Champions
TV spot

Pro řadu Čechů je lední hokej sakrálním prostorem, kde si realizují vlastní touhu po dokonalosti, vítězství, obdivu a moci. V takové fanoušky se mění i skupinka hrdinů, obývajících zdevastovanou vesničku kdesi v českém pohraničí. Scházejí se v průběhu mistrovství světa před skomírající televizní obrazovkou v místní hospodě, jejíž zadlužený majitel Karel už nemá odvahu po nich požadovat peníze za útratu. Chodí sem opuštěný invalida Jarda, který nenávidí Romy, poctivec Josef, jehož hlavní starostí je, aby ho za Roma nikdo nepovažoval, neurotický Pražák Pavel, pokoušející se vyhnat ze své víkendové chalupy původního německého majitele, žena hostinského Zdena, po níž pokukuje Jardův dospívající syn a jež miluje světáckého řidiče, jehož autobus zprostředkovává jediné spojení se světem Autoři nabízejí hořce drsnou, černohumornou grotesku o citové prázdnotě a lidské malosti. (oficiální text distributora)

Kozlowski8

Zapadákov v pohraničí, kde se čas zastavil už někdy před padesáti lety a skupinka lidí, kteří jsou stejně ujetí, nepřesvědčiví a absurdní, jako celé vyprávění. Hospodský, který je tak zadlužený, že dává pivo zadarmo, neurotický Pražák, sdílející vlastní chalupu s německým starousedlíkem, kterého se od války nemůže zbavit, dále blázen, pijící benzín, nešťastný invalida a k nim ještě autobusák, který hospodskýmu nasazuje parohy, zatímco ten z výše uvedenou sestavou v hospodě sleduje hokej. Příliš nerozumím sedmi nominacím na Českého Lva, především té na film roku. Mé velké očekávání vystřídalo ještě větší zklamání. 20%. ()

Pasternak

Narozdíl od Wuxia si myslím, že film nemusí být natočen tak do detailu, aby odpovídal 100% realitě ( Nicméně Mistři jsou realita takřka dokonalá ). Důležité, a troufám si říci že i nejdůležitější, je zobrazení postav ( skvělými, především divadelními, herci ). V pohraniční vesnici se sejde naprosto uvěřitelná skupina Čechů, kteří přestože jsou celý život defacto nuly, dělají ze sebe "mistry". O to myslím jde, a proto se mi tento film moc líbil. Není zde nějaká velká zápletka, ale vztah Němec x Češi, nevěra spojená s touhou po útěku, ztráta iluzí, to vše je tady vedle sebe, jako v životě. Pro mě je to velký filmový žážitek. Tento film si na nic nehraje, je příjemný. Klára Melíšková z Dejvického divadla je vynikající a mužská část vesnice absolutně sedí, a podle mě je tu i zatím životní filmová role skvělého Jiřího Ornesta. Říkám bravo, jste Mistři pánové Najbrt, Tuček, Geisler. P.S. Zapomněl jsem dodat: "Ty si ruská branka, já sem naši" ()

Išak

Průměry film, který ale určitě nebudu v budoucnu hledat v mé male filmotéce, abych si jej pustil znovu.V tomhle případě u mě platí rčení "jednou a dost" i navzdory tomu, že některým fórkům jsem se docela zasmál.Celkově mě vsak film moc nenadchl a tři hvězdičky dávám jen kvůli hokeji.Jinak by to bylo za dvě.A co říct na závěr?"Hoši děkujeme", ale příště zkuste sesmolit něco lepšího. ()

matracak42

Kreténům se meze nekladou - tak nějak začíná film, který Vás uvede do světa nejedné vesničky v ČR. Mladý muž co pije ředidlo. Místní pijan na vozejčku a další kamarádi jsou bandou přízemních lidiček. Jsou však nenáročný a tak nám davají prostor. Prostor kde nehrajeme hokej, ale máme HOKEJ, protože neumíme žít tak jednoduše. Já mám radost, že tam nejsem, ale ta vesnička byla jistě reálná - tak buďmě na pozoru ()

Ponocnej

tak todle me pobavilo docela slusne se tu zesmesnuje nacionalismus a film ukazuje ze nejvic hrdy na to ze jsou cesi maji potrebu lide co nemuzou byt hrdy na cokoliv jineho .... jinak postavy tech vidlaku jsou az archetypalni :-) ()

pavont

Mohla to byt slusna tragikomedia, keby vsetko co sa deje neustrnulo po 10 min. a zvysok netvoril zhluk viac ci menej nezmyselnych scenok. Budarov dalsi blb v pokuse o uznanie kritikov. ()

Spike86

Celkem zajímavý námět, leč nevyužitý. Prakticky téměř žádný příběh a působí to lacině. Je to taková patlanina, že to nemůžou ani kvalitní herci zachránit. 40% ()

e-pilot

Nejzajímavějšími scénami filmu jsou Budařovy předtuchy o průbězích zápasů a surrealistická deliria. Jinak je to nuda, nuda, šeď, šeď. ()

gatuso

Mam cim dal tim vetsi pocit, ze cim vetsi podpora profi sportu ze strany statu, tim je ten stat tak nejak vic v prdeli.To co nedokaze vybojovat na ekonomickem,diplomatickem,edukacnim ci jinem poli, ktere obyvatelum prinasi uzitek a prospech, to se snazi nahradit pomyslnym uspechem na poli sportovnim.Nikdy jsem nepochopil vetu ze hokejisti udelali pro repubiku vic nez politici. WTF?Medaile a prvni mista se zapomenou za tyden. V tomto filmu je to ukazane az na kost.Jsme mistri ale jinak mame v rukach nasrane.Dokud se budou plnit namesti kvuli sportu, cesi zustanou dal prizdisracema. Vsimnete si.Kdyz hokejisti vyhraji, rika se ze JSME vyhrali.Kdyz naopka prohraji, rika se ze ONI prohrali.... ()

Kivis

"Méně je někdy více," řekli si nejspíš autoři tohoto počinu a pustili se do natáčení. Nevím, jestli to ovšem v tomto případě není trochu na škodu. V bonusovém materiálu jsem se dozvěděl, že autoři chtěli "nastavit zrcadlo české společnosti" (okamžitě jsem si vzpomněl na Vesničko má středisková:o)). Zrcadlo to tedy bylo trochu pokřivené a česká vesnice i povaha tu jsou dosti zkarikované. Což by samozřejmě nevadilo, kdyby ta karikatura byla dovedena do úplného absurdna (jako třeba v Ecce Homo Homolka) a nezastavila se někde na půli cesty mezi vážným dramatem vesnických vztahů a komedií na účet českého človíčka. Stejně tak na půli cesty skončil casting neokoukaných tváří. Mám zkrátka pocit, že kdyby Budaře, Poláška a Matonohu nahradil někdo jiný, mohl být film ještě mnohem sirovější. Kdyby naopak tuto trojici doplnili další známé (a třeba i trochu přehrávající) tváře, mohla to být komedie alá Homolkovi, u které se válíte smíchy a až po čase vás napadne, že v tom filmu je vlastně mnohem víc, než jen spousta humoru. Ať už by Mistři vznikli s hereckou elitou či naopak výhradně s divadelními nebo zcela nehereckými tvářemi, myslím, že by to byl mnohem silnější zážitek. Takto to bylo tak trochu rozpačité. Hlášky a situace, které mě už v upoutávkách dostávaly (, a které jsou samy o sobě opravdu výtečné), tady v té nanicovaté atmosféře celého filmu totálně zapadly... Speciální pochvala za bonusový materál na DVD - hádka mezi filmaři se přece jen mezi bonusy úplně běžně nedává a celkově je bonusový materiál opravdu obsáhlý a i docela zajímavý. ()

J.J.1972 odpad!

neuveritelne - co na tom robilo 177 ludi? (vratane 10 hercov)... plus v titulkoch podakovanie dalsej cca stovke osob... komedia alebo groteska? ani nahodou. cely cas som mal pocit ze som z toho nevidel prvych pat dielov. ()

stani

Poněkud nedoceněný film. Namísto J. Budaře měl dostat Lva Jiří Ornest. Ale porota zřejmě ovlivněna vylétnuvší popularitou J Budaře (po Nuda v Brně). ()

Ywec

Najbrt vás ve svém filmu zavede na samé dno české kinematografie. Vystupuje zde jediná zajímavá postava, a to násoska Jana Budaře. Chvílemi jsem ty malovesničany litoval, chvílemi se i smál. Ale hlavně jsem koukal, jak je ten film divnej. Nebít toho hokeje, tak dam odpad. ()

Palpy

Nádherně vyšperkované dramátko, které mě vždycky rozbrečí. Jasně, že se v tom dá vidět levné sociologování, když někdo mermomocí chce. Jenže takhle to prostě je a když se člověk vysere na morální soudy, odhalí famózní dílo, co si nezadá třeba s Magnolií. Scénář, režie, herci… všechno klobouk dolů. ()

Český lev je za námi

Český lev je za námi