Český sen

• USA Czech Dream

31. května 2003 - je pár minut před desátou dopolední a na parkovišti v pražských Letňanech se tlačí více jak 3000 nedočkavých lidí. Mnozí z nich svírají igelitky, někteří jsou vyzbrojeni taškou na kolečkách. Moderátor z osvětleného pódia nabádá, aby lidé využili přistavené cisterny s pitnou vodou a napili se. Asistentky rozdávají kelímky. Z reproduktorů zazní ještě jednou hyperhymna ČESKÉHO SNU: Tak zkus se dívat jako dítě, spousta věcí omámí tě... Náhle na pódium vybíhají manažeři hypermarketu, vítají se se svými zákazníky a svižně přestřihnou blyštivou pásku. Ochranka odstraňuje kovové zábrany, dav se dává do pohybu. K hypermarketu zbývá ještě 300 metrů. Lidé se rozběhnou... Chvíli na to nejrychlejší z nich oněmí: hypermarket, ke kterému doběhli, je jen velká filmová kulisa... První česká filmová reality show ČESKÝ SEN je celovečerní film o hypermarketu, který nebyl. (oficiální text distributora)

joohan

nápad excelentní, obdivuju kluky že na to měli žaludek a vydrželi. Sociální sonda jak vepř a čtyři hvězdičky české kreativitě ! Pro dnešní lidi zkušenost podobně cená jako když vás ve středověku někdo naučil jak chytit zajíce do oka nebo jaký bobule se dají sežrat a on si toho skoro nikdo neváží :-) A to je vono - blbci sou ti druzí, napálili nás, ošidili, chudáky - darebáci ! My jsme nebohé oběti perfektního zločinu a zato nevolíme pro vstup do EU ! Cha :-D ()

jdosek odpad!

Když na nějakou prodejnu uděláte reklamní kampaň, lidé tam přijdou. Tutu "šokující" pravdu odhalili autoři tohoto nedomyšleného a velmi špatného dokumentu. Za milióny z kapes daňových poplatníků, samozřejmě... A když čtu některé pomatené komentáře hovořící o nějakém "poselství" tohoto filmu, jen nevěřícně kroutím hlavou... ()

Reyak

Dokument ukazující nám hrůzu v podání lačnících Čechů, aneb hamty hamty, ať mám víc, než tamty. Dle mého skvělý nápad a dobré provedení. Tento dokument si poprávu zaslouží celosvětové uznání. ()

vojacekr

Hodnotím spíš děj, než film. Film popisuje sílu mediální kampaně a je geniální demonstrací toho, jak člověk 21. století přestává používat mozek a je "vedený" vyššími mocnostmi. Snímek nutí k zamyšlení, zda-li vše, co si pořizujeme skutečně potřebujeme. ()

RexT

Náhodou jsem si dnes na ten film vzpomněl při jiné příležitosti a tak jsem si ho hned pustil. Paráda, i když něco málo přeci jen chybí. Každý národ potřebuje sebereflexi, české dějiny začal "opravovat" Pekař, náhled Čechů na sebe samé jako kulturní národ značně narušil již pan Železný (kdo si třeba ještě vzpomene na Vox Populi?) a tenhle film nám nastavuje zrcadlo v tom, jak žereme reklamu, ačkoliv každý tvrdí, že se jí nenechá ovlivnit. Škoda, že ten nápad je ji vyčerpán, pokud by se něco takového natočilo dnes, "úspěch" v počtu napálených by byl ještě daleko vyšší. 4* čistě za snahu a neotřelý nápad, i kdy jinak je přeci jen vidět, že film točili studenti. Od profíků by to bylo ještě působivější, ale ti zase nemívají takové nápady. A závěrečné srovnání s kampaní na ANO pro EU s prostřihem na portugalského rybáře (na tom plakátu myslím bývalo také něco jako "Když se chcete mít dobře, musíte tvrdě pracovat") mi v souvislosti s dnešním děním v EU přišlo jako pěkná, původně nezamýšlená tečka. Pěkný je i mlžící "Hurvajs" Špidla. Paráda. ()

logosi odpad!

Aneb jak si pár začínajících filmařů namasírovalo svá ega ztrapněním několika chudých důchodců a pak před nimi raději prchlo,aby se vyhnulo konfrontaci.Navíc bez nestranného pohledu z druhé strany.A to vše jen proto aby nám ukázali zjevné-lidi milují slevy. ()

Otan

Velice trefné zrcadlo.Jakmile je někde něco o pár korun levnější,sedáme do aut jedeme nesmyslně daleko,jen abychom to urvali.Vidím v tom více naši povahy,než možná bylo myšleno,ale určitě nejsem sám.85% ()

$h4rk

Tento dokument mě velmi pobavil. Stádo snadno manipulovatelných oveček nachytaných na švestkách a ještě nechtěně za vlastní peníze! Holt za blbost se platí. Rozhodně stojí za vidění, do dnešní doby se stejně nic nezměnilo. Obzvláště klobouk dolu pánům Klusákovi a Remundovi za jejich nápad, provedení a následnou odvahu! Povaha národa našeho v plné kráse a síla dnešní reklamy a marketingu. Líbilo se mi na tom, že i přesto to někteří lidé brali pozitivně a s humorem. ()

Martin819

Perfektní dokument, který nabízí pohled do nitra lidí i reklamních kampaní. Je opravdu zajímavé sledovat techniky reklamních agentur a způsoby tvorby kampaní a zároveň pozorovat chování lidí a jejich výroky o EU. :D Tohle se opravdu povedlo. Doporučuji! ()

Askaneli

Uděláme habaďůru na socky a ještě to zfilmujem. Proč ne. Ale narovinu, nápad na úrovni "nabídneme lidem dlabanec za dumpingový ceny a schválně, jestli se někdo chytne" má hodně předvídatelný výsledek (na základě poměrně jednoduchého principu - když nabídnete lidem co chtějí a navíc za pár pětek, možnosti nevyužijí pravděpodobně jenom ti, co o ní nevědí). Zajímavé je maximálně to, jak je reálně limitováno samotné provedení manipulace. Takže na tomto dokumentu opravdu kladně hodnotím jenom způsob zdokumentování a přiblížení zákulisí tvorby reklamy a dalších postupů, ale výběr kulisy byl dost laciný a tím pro mě snižuje úroveň celého dokumentu. ()

kotrlak odpad!

Cesky shit neni jen ceskej shit, marketing je celosvetovej fenomen, kterej neprekvapi a kterej "funguje" vsude na svete uplne stejne. A kdo to nevi nebo si toho nevsim, tak at se vrati do zeme kralovny Maud. A na tenhle Klusakuv a podobny bullshit se davaj prachy z fondu na kinematografii. Prachy, ktery by se daly pouzit na neco co si je zaslouzi. A bejt jeden z tech gerontu co se hnali do domnelyho supermarketu, tak bych uvazoval o zazalovani dickheada Klusaka a jeho shitparty za podvod. ()

Serjoza

I když pan Klusák několikrát zmiňuje, že cílem dokumentu bylo přiblížit divákovi sílu marketingových kampaní, nejvíc jsem se bavil v pasážích, kde vystupovali samotní Čecháčci, hlavně pak před nově "otvíraným" hypermarketem. ()

PoprockCZ

Dokument o nachytávce na lidi, která ukázala obrovskou sílu reklamy a její manipulativnost. Filmařům se podařilo zpropagovat neexistující hypermarket Český sen, na jehož otevření přišlo okolo tří tisíc lidí. Připomíná mi to takového dřívějšího Kazmu. Jedná se už o celkem starý dokument (2004), ale vhled do reklamy platí dodnes. ()

evangelik

Hmmm, tak to jsem v době vzniku neviděl, až teď. Tehdy jsem o tom jenom "něco zaslechl". Netušil jsem, že to proniklo i na stránky zahraničních novin... Přijde mi opravdu problematické, že tento dokument zaplatil daňový poplatník. Dřív ovšem prošlo, co by dnes už v žádném případě neprošlo. Gumáci, Česká soda... ()