Otec Viktor (Martin Dejdar), velice schopný a úspěšný ve své profesi, a jeho syn Petr (Vladimír Škultéty), neméně úspěšný a nadějný student, se náhle ocitnou v nečekané situaci - po smrti ženy a matky se tyto dva ukázkové příklady dokonalého muže a studenta musí vypořádat s takovou banální záležitostí, jakou je péče o domácnost. Jako schopní, inteligentní a úspěšní muži v tom pochopitelně nevidí žádný problém. Marně je zkušený soused Lupínek, zasloužilý dědeček (Josef Abrhám) se čtyřmi vnoučaty na krku, varuje a nabízí pomoc. Mužská ješitnost a pýcha jsou silnější. Díky tomu se tak postupně dostávají do víru trapasů, problémů a katastrof, které postupně nahlodávají jejich sebevědomí a boří jejich pevné přesvědčení o vlastní dokonalosti. Ještě, že přijíždí na pomoc strýc Artur (Ondřej Vetchý). I když, jak říká slogan filmu, správný chlapi si poraděj sami. bez žen by to přesto zcela nešlo. Otec musí odolávat svodům a doslova se bránit nájezdům půvabné kolegyně (Světlana Nálepková), syn má zase ve své blízkosti pohlednou spolužačku Zuzanu (Zuzana Kajnarová) a strýc Artur problémy se svojí vlastní manželkou (Petra Špalková)... Pánská jízda je zkrátka hravé a vtipné vyprávění určené všem, kteří se rádi baví, i když je jim třeba do breku. Celovečerní debut režiséra a producenta Martina Kotíka, kterému se o kvalitách Pánské jízdy podařilo přesvědčit hvězdnou sestavu herců, svým vlídným a vkusným humorem pobaví diváky i divačky. (oficiální text distributora)

mojo

myslím že vetchý s dejdarem tuto komedii dostatečně utáhnou..látka byla taktéž dobře zpracovaná a snad až na to prostředí ala VKV se to celkem dalo ()

Boudyy

Mě se to líbilo. Dobré herecké obsazení, dobrý humor. Občasná idioce dialogů, nelogičnosti a někdy až extrémní scény, které dělají z chlapů totální nemyslící a tupé kretény, však film srážejí. Ústřední trojice ale nemá chybu, stejně jako děda Abrhám. ()

habertek

Tohle ne-e teda...to bylo hodně slabý, ale tak sem tam nějakou spíš zašedlou než světlou chvilku to má tak tomu nechám tu 1*:) ()

loulalo

Humor tohoto filmu mě vysloveně baví. "Brácha, jsem ženatej, mám zkušenosti" I když jsou některé scény přehnané svou bizarností, mě film bavil a klidně se na něj podívám znovu. ()

Daryl.Dixon odpad!

Absolutně bez humoru, kdy ani feministky by nezašly takhle daleko ve snaze udělat z chlapů debily. Co mě mrzí nejvíc, že se do tohoto filmu propůjčily takové osobnosti jako Ondřej Vetchý nebo Josef Abrhám. ()

Xpojntman odpad!

Nechápu, jak sem se mohl nechat tenkrát překecat a jít na to do kina. To sem ty prachy měl radši propít, ono to po schlédnutí bylo na několik panáků. ()

ostravak30

Martin Kotík a jeho debut. A ten dopadl opravdu špatně. Jenže jak už víme nyní, ani pak to zrovna nevylepšil. Pánská jízda stojí na zápletce, že muž a syn přišli o matku. Překvapivě zrovna dlouho netruchlí a rovnou se rozhodují, že to zvládnou sami ačkoli otec hned na začátku hledá ledničku. A v tomto duchu jejich trampoty pokračují. Jak souvisí cvičení či jízda na kole jako náhrady trenažéru s tím, že pánové neovládají pračku či neumí vařit netuším. Jisté je jen to, že veškeré jejich další počínání si normálně zahrává s inteligencí diváka. Z obou mužů nedělá film klasické mužské, kteří zkrátka na rozdíl od žen nemají grif či postrádají znalost různých znalostí domácích prací nebo fíglů, ale doslova a do písmeny idioty, kteří ví snad jen tolik, kde je levá a pravá. A strýc to zrovna nevylepšuje. Opravdu je značný rozdíl mezi tím, co je ještě vtipné a co už je na hranici trapnosti. Podobné je to se zápletkami, kdy příchozí příbuzný devastuje byt, ten se prakticky rozpadá celý sotva na něco sáhne či milostné pletky nejmladšího z rodu se spolužačkou. A to snad ani nezmiňuju ubohost postavy, kterou představovala Světlana Nálepková a to, jak nejprve Viktora svádí a poté se ho snaží firmě udat za bůhví co. Takže jedinou opravdu světlou devizou filmu je herecké obsazení, ale člověku to nedá se nezeptat mají-li to některé herecké legendy zapotřebí. ()

Thovt

nějakým zázrakem se mi podařilo s tímhle filmem myšlenkově sladit natolik, že jsem se bavil i při druhým shlídnutí- možná za to můžou obecně dobrý herci, který by mi bylo líto odsoudit, možná lehká podobnost s meziválečnýma groteskama, ale fakt to šlo... na druhou stranu chápu, že se svým názorem jsem extrémista, a přátelům bych tenhle film radši nedoporučil... ()

hwnd odpad!

Neuvěřitelně nevtipná a trapná "komedie". Že se k něčemu takovému propůjčí Dejdar ještě pochopím, ale pány Abrháma a Vetchého jsem měl za velké herce, kteří sajrajt tohoto typu snad nemají zapotřebí. ()

worm14

V podstatě naprosto béčková komedie plná laciných vtípků. Když už se člověk zasměje tak je to spíš celkovou naivitou scény. Jedna hvězda jenom za obsazení. ()

TerP

Podívejte se na to ve chvíli, kdy už nevíte, co byste měli dělat... Je to náhodou fajn oddechovka. Ale nedoporučuji se na to dívat třeba ve filmařské hodince, kdy jste před tím zhlédli Philadelphii nebo ''Sawshank'' či Želary. ()