Otec Viktor (Martin Dejdar), velice schopný a úspěšný ve své profesi, a jeho syn Petr (Vladimír Škultéty), neméně úspěšný a nadějný student, se náhle ocitnou v nečekané situaci - po smrti ženy a matky se tyto dva ukázkové příklady dokonalého muže a studenta musí vypořádat s takovou banální záležitostí, jakou je péče o domácnost. Jako schopní, inteligentní a úspěšní muži v tom pochopitelně nevidí žádný problém. Marně je zkušený soused Lupínek, zasloužilý dědeček (Josef Abrhám) se čtyřmi vnoučaty na krku, varuje a nabízí pomoc. Mužská ješitnost a pýcha jsou silnější. Díky tomu se tak postupně dostávají do víru trapasů, problémů a katastrof, které postupně nahlodávají jejich sebevědomí a boří jejich pevné přesvědčení o vlastní dokonalosti. Ještě, že přijíždí na pomoc strýc Artur (Ondřej Vetchý). I když, jak říká slogan filmu, správný chlapi si poraděj sami. bez žen by to přesto zcela nešlo. Otec musí odolávat svodům a doslova se bránit nájezdům půvabné kolegyně (Světlana Nálepková), syn má zase ve své blízkosti pohlednou spolužačku Zuzanu (Zuzana Kajnarová) a strýc Artur problémy se svojí vlastní manželkou (Petra Špalková)... Pánská jízda je zkrátka hravé a vtipné vyprávění určené všem, kteří se rádi baví, i když je jim třeba do breku. Celovečerní debut režiséra a producenta Martina Kotíka, kterému se o kvalitách Pánské jízdy podařilo přesvědčit hvězdnou sestavu herců, svým vlídným a vkusným humorem pobaví diváky i divačky. (oficiální text distributora)

bolf!k

dobrej, 100minutovej sit-com, pri uhlu pohledu jako na film se mi chce zvracet ale na sobotni odpoledne se to jako kulisa k veceri jevi vskutku pozitivne. ()

n0ty

Říkejte si co chcete, ale já jsem se bavil. Totální úlet a odreagování doplněné výborným hereckým obsazením. Pokud jsem to dobře pochopil, tak cílem filmu je spojit super hlášky a gagy do jednoho celku, což se myslím povedlo. Oproti kameňáku, kdy vynucený humor číší z 90% snímku a jen jsem vždy čekal, kdy se na obrazovce objeví chlápek s cedulí applaus si tenhle film na nic nehraje a svou uvolněnost dokáže přenést i na samotného diváka. Jasný, nedostatků to má mraky a nelogické jednání protagonistů je místy až neuvěřitelné. Ale pokud bylo cílem filmu diváka pobavit, tak u mě se mu to povedlo. ()

GIK

Když jsem to kdysi viděl na MFF KV, tak jsem se spolu s ostatními diváky divil, co si to taky našlo cestu na tak prestižní FF. Stačí ale přistoupit na ulítlou logiku: umřela nám maminka - s úsměvem na pohřeb a královsky se bavím. A pokaždé se nasměju do sytosti. Tentokrát mě nejvíce pobavil příjezd Artura a předávání věnce bratrovi: „Ty vole, brácha, vždyť pohřeb byl před měsícem.“ Chtěl jsem snížit na čtyři pentagramy, ale když vidím ty odpady a ještě komentáře typu „ostatní odpady jsou vedle tohoto odpadního odpadu umělecká díla“, tak nechávám jasných pět rudých hvězd. Supr hudba. Symbolika: 21:26 – GLOBUS. ()

Solly

Přes skvělé obsazení a občas povedené "dialogy" to prostě vůbec nefunguje :( Škoda, vypadá to jako prošvihnutá šance. ()

HonzaMag odpad!

Tak takhle špatný film se jen tak nevidí! Co to vlastně vůbec bylo? Za scénář by se nestyděl ani čtyřletý Pepíček z mateřské školky. Trapné, trapné, trapné (jak by jistě zhudebnil i Janek Ledecký). Chudáci Abrhám, Vetchý a spol. (do čeho vás to jen navezli ....). ()

Zevon

Do frasa, to je úlet. Co to ti hoši blbli kruci? Děj : v baráku bydleli samí chlapi, co si dělali pakárnu ze života, páč si neuměli ani uvařit vejce na tvrdo a proto potřebovali honem do kvartýru nějakou nánu. Místo kuchařky-pokojské vyplnil příbuzný, který postupně zdevastoval celý byt za telecích výrazů původních bydlících. To je panečku celé? Ano je. Vůbec nechápu, proč to v rozhovorech a situacích tak přepálili těmi tisíckrát přešlými vtípky. Česká verze "třech mužů a nemluvně" nejenže je laciná a plytká, ale i nudná. To není film, to je křeč. ()

Realmond

Není to tak špatný vzhledem k tomu jaký to má hodnocení, jedná se spíše o nenáročnou oddechovku která je vtipná. ()

FireTight

Pat a Mat útočí ze světa animovaného filmu? Ale kdeže, tohle je tak prvoplánová a hloupoučká věc, až mi z toho bylo občas smutno. Některé gagy jsou sice vtipné, jenže se dají spočítat na prstech jedné ruky a je to škoda. Námět v té nejokleštěnější formě (chlapi se starají o domácnost) měl určitě nějaké ty šance uspět a pobavit, bohužel se tak nestalo a celkem logicky. Výkony herců na úrovni nováckých estrád, Abrhám v tak tupé a trapné postavě, u 95% situací vtip na bodu mrazu, chyby v logice (inženýr neumí otevřít plechovku?)... to všechno sráží Pánskou jízdu na úroveň odpadu, ale přesto toto ohodnocení nedám. Proč? Zkrátka jsem viděl a zažil něco ještě daleko a daleko horšího, třeba všechny tři Kameňáky nebo Jak ukrást Dagmaru. ()

dessa odpad!

Mám vůbec právo hodnotit film, který jsem nikdy nedokoukal? A že jsem mu dal šanci několikrát... Ano, mám. ()

Psycho.R

Byl jsem na tom kdysi v kině a velice jsem se bavil, nechápal jsem lidi, kterým se to nezdálo, s postupem času vidím, že to zas tak dobrý nebylo, ale odpad bych rozhodně nedal. ()

Ceberus

Příjemná neintrusivní zábava a dobré herecké výkony. Rozhodně lepší než kdejaké pubertální fekální výplody jiných filmařů. ()