Otec Viktor (Martin Dejdar), velice schopný a úspěšný ve své profesi, a jeho syn Petr (Vladimír Škultéty), neméně úspěšný a nadějný student, se náhle ocitnou v nečekané situaci - po smrti ženy a matky se tyto dva ukázkové příklady dokonalého muže a studenta musí vypořádat s takovou banální záležitostí, jakou je péče o domácnost. Jako schopní, inteligentní a úspěšní muži v tom pochopitelně nevidí žádný problém. Marně je zkušený soused Lupínek, zasloužilý dědeček (Josef Abrhám) se čtyřmi vnoučaty na krku, varuje a nabízí pomoc. Mužská ješitnost a pýcha jsou silnější. Díky tomu se tak postupně dostávají do víru trapasů, problémů a katastrof, které postupně nahlodávají jejich sebevědomí a boří jejich pevné přesvědčení o vlastní dokonalosti. Ještě, že přijíždí na pomoc strýc Artur (Ondřej Vetchý). I když, jak říká slogan filmu, správný chlapi si poraděj sami. bez žen by to přesto zcela nešlo. Otec musí odolávat svodům a doslova se bránit nájezdům půvabné kolegyně (Světlana Nálepková), syn má zase ve své blízkosti pohlednou spolužačku Zuzanu (Zuzana Kajnarová) a strýc Artur problémy se svojí vlastní manželkou (Petra Špalková)... Pánská jízda je zkrátka hravé a vtipné vyprávění určené všem, kteří se rádi baví, i když je jim třeba do breku. Celovečerní debut režiséra a producenta Martina Kotíka, kterému se o kvalitách Pánské jízdy podařilo přesvědčit hvězdnou sestavu herců, svým vlídným a vkusným humorem pobaví diváky i divačky. (oficiální text distributora)

Pathrose odpad!

Tak, že se k tomuhle upíše Dejdar, Vetchý, ale hlavně Abrhám, to jsem opravdu nečekal. Takovou kravinu jsem dlouho neviděl. ()

Nocturno culto

Vždyť je to sranda, nesmíte to brát tak vážně..Momenty k zasmání tam jsou a není jich málo..A o tom to je, pobavit se a rozveselit, jistě, má to mouchy ale jako taková jednohubka je to optimální a opravdu jsem se bavil... ()

Tamdydam odpad!

Tak tohle bylo vážně příšernný. Už jen ten děj: Má jít evidentně o jednohuchou ( hodně, hodně jednoduchou ) oddechovou komedii pro nic jiného než pro zasmání a začíná to smrtí manželky hlavního hrdiny. A to se jen tak odbyde, hrc prc, abychom to nedramatizovali ( vždyť jde jen o život, že ) u už se mohli honem smát té rozpustilé taškařici o osamocených pánech tvorstva, kteří si teď sami snad ani zadek neutřou... Pokud neuroníte slzu nad smrtí nebohé matky ( což tu není záměrem ), tak si pravděpodobně zapláčete nad tou trapností, která následuje. No nakonec, stačí se podívat na plakát k filmu a máte jasno ()

Ogrb

No, koukat se na to dalo, to ne že ne. Zkoukl jsem i daleko horší sračky. Ale na to, kolik dobrejch domácích herců se tady sešlo, je to dost zklamání. 4/10 ()

qVitek odpad!

Už chápu, proč všichni herci v tomto filmu berou prášky proti depresím. Už chápu, proč se z Dejdara po natočení tohoto filmu stal alkoholik a z Abraháma nešikovný zlodějíček autorádií. Tento film není vtipný, je strašně nucený. Snaží se rozesmávat za každou cenu naprosto uboze, nepromyšleně. Stejně jako mi nepříjde vtipné, když někdo v neváhej a toč spadne ze stromu a zlomí si rameno,stejně nevtipný je i tento film. ()

Alojs

Myslím, že tam byl jeden dobrý vtip. Jeden dobrý vtip za 75 minut. Což není na českou komedii vůbec špatné. A dějově? Jako úplná lahoda. V každém případě o fous horší než Troškovy Kameňáky. Vynikající herecké výkony. ()

TSZ odpad!

Kdybych to nazval píčovinou, tak bych píčovinu asi urazil :-/. Strašné, strašné, strašné - bohužel to však není strašné tím způsobem, který by z toho udělal něco zábavného. ()

topi80 odpad!

Komedie, u které se za celou dobu ani jednou nezasmějete, a po celou dobu jenom přemýšlíte, jestli máte herce litovat nebo jim co nejsprostěji nadávat, si prostě jiné hodnocení nezaslouží. Křečovitá přehlídka ubohosti a zoufalství, za kterou by měl být někdo trestně odpovědný. ()

metuj odpad!

Pokud povinným předpokladem pro hodnocení filmu je fakt, že jej hodnotitel shlédl celý, pak bych asi tento film soudit neměl. Do konce jsem opravdu nevydržel. Celou dobu, po kterou jsem se díval a kroutil hlavou nad neobratně vykonstruovanými, rádoby vtipnými scénami, jsem se tiše modlil, aby postavu mého oblíbeného herce pana Abrháma stihla nějaká pohrama a on se nemusel trápit a kazit si pověst. Posléze se tak opravdu stalo a já mohl z kina odejít. ()

deep odpad!

něco tak nehorázně trapnýho a debilního se jen tak nevidí.nechápu ja k něco takovýho vůbec mohlo vzniknout ()

FrankieCZ odpad!

Sedíte v autobuse. Před sebou dvě a půl hodiny cesty a volbu - sledovat protihlukové bariéry, nebo "skvost" páně Kotíkova rozervaného uměleckého nitra. Po vlastní, bolestné, zkušenosti doporučuji ty bariéry, budou menší zátěží vaší jemné psýché. ()

LuNaj

Tahle komedie by se měla rozkouskovat na 3 díly, poté by práva měla koupit Nova a vysílat těsně před Televizními novinami. Jiné uplatnění nevidím. ()