Otec Viktor (Martin Dejdar), velice schopný a úspěšný ve své profesi, a jeho syn Petr (Vladimír Škultéty), neméně úspěšný a nadějný student, se náhle ocitnou v nečekané situaci - po smrti ženy a matky se tyto dva ukázkové příklady dokonalého muže a studenta musí vypořádat s takovou banální záležitostí, jakou je péče o domácnost. Jako schopní, inteligentní a úspěšní muži v tom pochopitelně nevidí žádný problém. Marně je zkušený soused Lupínek, zasloužilý dědeček (Josef Abrhám) se čtyřmi vnoučaty na krku, varuje a nabízí pomoc. Mužská ješitnost a pýcha jsou silnější. Díky tomu se tak postupně dostávají do víru trapasů, problémů a katastrof, které postupně nahlodávají jejich sebevědomí a boří jejich pevné přesvědčení o vlastní dokonalosti. Ještě, že přijíždí na pomoc strýc Artur (Ondřej Vetchý). I když, jak říká slogan filmu, správný chlapi si poraděj sami. bez žen by to přesto zcela nešlo. Otec musí odolávat svodům a doslova se bránit nájezdům půvabné kolegyně (Světlana Nálepková), syn má zase ve své blízkosti pohlednou spolužačku Zuzanu (Zuzana Kajnarová) a strýc Artur problémy se svojí vlastní manželkou (Petra Špalková)... Pánská jízda je zkrátka hravé a vtipné vyprávění určené všem, kteří se rádi baví, i když je jim třeba do breku. Celovečerní debut režiséra a producenta Martina Kotíka, kterému se o kvalitách Pánské jízdy podařilo přesvědčit hvězdnou sestavu herců, svým vlídným a vkusným humorem pobaví diváky i divačky. (oficiální text distributora)

Vesecký odpad!

Něco tak amatérského se hned tak nevidí. Rádobyvtipné gagy s demolováním bytu, spousta nelogičností, trapný Škultéty, bylo tohle Vetchému a Abrhámovi zapotřebí? Bylo jasně vidět, že ani Dejdar moc neví, co má hrát. Fušeřina prvního řádu, ještě že to netrvalo dlouho, 75 minut, z tozho posledních pět minut naštěstí titulky. ()

Curunír

Já bych to zas tak hrozně neviděl. Ve srovnání s debilními Troškovými Kameňáky a tragickým Olmerovým Waterloo po Česku je to celkem příjemný a chvílemi dokonce i vtipný film, který se nesnaží diváky "pobavit" nechutnostmi, ale takovým zvláštním sitcomovým homorem, který opravdu dokáže člověka rozesmát.Jen je škoda, že autorům, tak během první půlky již tak dosti krátkého filmu,dochází dech a druhá půlka není nic moc.O hereckých výkonech se nedá moc mluvit, ale Vetchý i Dejdar jsou v pohodě. Jen mě iritovali ty děti s tím zubením a zvednutým palcem. V rámci toho co vysílá Nova, to není žádná tragédie a rozhodně bych viděl radši 10 Pánských jízd než jednu Bubílkovou. ()

Berry odpad!

V 8:00 jsem si říkala, opravdu to může být tak hrozné, jak se všude píše? V 8:05 jsem už znala přesnou odpověď. Může!.. Z kulis bolí oči, humoru je tu asi tolik, jako v márnici, ze scénáře se chce zvracet a ty "herecké" výkony taky stály za velký kulový. Někteří čeští režiséři si sěžují, že divák dá dnes přednost zahraničnímu filmu, před českým. Ale páni režiséři, vy se divíte???! ()

kowalski odpad!

viděl jsem jednou prvních 15 minut na jedné komerční stanici a myslím, že i těch 15 minut stačí pro označení filmu jako "odpad" ()

artas odpad!

Režisér si dal záležať na tom aby unudil k smrti čo najviac ľudí. Podľa čoho tento film označili za komédiu? ..šmária, tak rád by som ešte počas svojho života chcel vidieť nejakú novú ozajstnú komédiu... ()

jasanka

Teda nevím, proč až tak nízké hodnocení a šedá barva… Jsou mnohem, tím myslím mnohem, horší české filmy. Takový průměr, nic extra výrazného, ale pár dobrých vtípků se tam najde. Oddychovka. ()

zdeny99

Úplně debilní kravina, která opravdu pobaví. Dejdar, Vetchý a Škultéty fakt válí. [11587. hodnocení, 372. komentář, 28%, 477. nejhorší film] ()

René

Dle statistik se čeští muži podílejí na domácích pracích o mnoho méně nežli jejich švédští či někteří jiní západoevropští kolegové. A toto jsou důsledky. Ale vážně, zpět k filmu. Někdy si říkám: buď pozitivní. Ale tady to jde sakra těžko. V příběhu, kde si rodina složená ze tří mužů musí poradit s vedením domácnosti vám totiž tvůrci dají od začátku férově najevo, že v tomto filmu nepůjde o inteligentní zábavu, ale o humor dovedený do totální absurdity. Nicméně, když jsem recykloval svůj filmový odpad, zjistil jsem, že například pár celkem dobrých hlášek zabrání tomu, aby se v něm tento film neválel vedle perel typu Manuela. Určeno pro silně nenáročné jedince či momenty. ()

hitcher odpad!

Nevím jestli mám Abrháma s Vetchým litovat, do čeho že se to namočili... nebo jimi opovrhovat, že se k něčemu takovému (za kolik kapříků nevím...) vůbec propůjčili... .) Kde není scénář ani smrtka nebere... ()

tragos odpad!

Není nad to sednout jednou za čas do dálkového autobusu a "vychutnat" si naservírované "filmy", kterým by se člověk jinak velkým obloukem vyhnul. Pánská jízda zaujala na první střih. Pohřeb milované manželky a matky je třeba vidět na vlastní oči, jinak nepochopíte, jak uboze lze pohřbít rozjezd filmu. Potom se to začne sypat, a sypat, a sypat. Imploze obřích rozměrů, po které nezůstane zhola nic. ()

Ydrosten

jediná věc která mě zaujala při sledování tohoto filmu, byla neustále vyskakující reklama na krajkové spodní prádlo ( ta bloncka má alespoň snahu něco prodat ) Film samotný byl tak do poloviny na odpad a od poviny na 1 hvězdu. Hlavně díky Abrhámovu herectví. Škultéty a jeho odpudivý herecký výkon je asi to nejhorší co jsem ve svém životě viděl. Ani Vetchý to bohužel nezachránil i když se sakra snažil. Jenže když je samotný scénář veký průser, nezachrání to ani 100 skvělých herců. ()

kocourMour

Teď se na film koukám a nemůžu si odpustit ho zhodnotit ještě před jeho koncem. Nečekal jsem to tak slabé...podprůměrná, rádoby crazy, televizní komedie. Ve scénáři je děr jako v helmě Wermachtu u Stalingradu, kulisy a výprava jak ze Studia Kamarád a všechno korunuje neukázněná a amatérská režie páně Kotíka. Těch pár slušnýh hlášek a herců film opradu nezachrání. ()

martiňák

Poprve jsem Panskou jizdu videl v televizi a po 15 minutach jsem ji musel vypnout - byla jasnym kandidatem na "odpad!". Podruhe jsem ji videl v zajezdovem autobusu a, k memu vlastnimu prekvapeni, uz jsem se dokazal, aspon castecne, naladit na vlnu filmu (dokoukat ho), ktery je zvlasnim zpusobem spatny a divny. Opravdu netusim, jestli to autori filmu proste jenom nezvladli, a to protoze nemaji dostatek talentu na to udelat dobrou komedii, nebo jestli se jednalo o jejich zamer a chteli udelat timto zpusobem jiny film. Ale at tak anebo tak, vysledkem je film znacne podivny (cimz az zajimavy), o rodinou komedii se nejedna v zadnem pripade. ()

Joeey

Nepříliš pozitivní zážitek z kina. Humor v zanedbatelné míře. I když to je hlavně konverzačka, při této příležitosti jsem poprvé u filmu hodně postrádal výpravu. ()