Dobře fungující harmonickou rodinu řidiče autobusu Františka Strnada (I. Bareš) a knihovnice středních let (V. Jeníková) zasáhne jako blesk z čistého nebe otřesná událost: jejich nadaný, talentovaný, slušný a „hodný chlapec“ Michal (B. Holiček) se doslova přes noc stane těžkým zločincem. Jednoho dne, zdánlivě bez jakéhokoliv motivu, zavraždí svou první lásku Moniku (B. Seidlová). Rodiče nemohou pochopit, jak se to mohlo stát a pátrají po motivech, jejich okolí se od nich odklání… (Česká televize)

miza

Silně zajímavé téma ze součastnosti.Otevřená otázka o vině a trestu.Hledání cesty k odpuštění. ()

MrKrahujec

Na televizní film rozhodně velmi slušná práce. Hlavním tahounem je ovšem zdánlivě neotřelá a viditelně potřebná tematika a slušné herecké obsazení. To ostatní už trochu pokulhává. Tvůrci se viditelně snažili ubránit zbytečným naturalismům, což, jak to často bývává, poněkud přehnali. Děj se proto místy mírně vleče a některé scény působí malinko nedotaženě. Asi to chtělo nechat si ještě nějakou tu lžíci původní odvahy až do konce. ()

PTuranyi

Dramatický príbeh rodičov, ktorých syn sa dopustí vraždy a zabije dievča, ktoré ho chce opustiť. Otázky viny a svedomia, pod veľkým sociálnym tlakom sprevádzajú rodinu Strnadových aj s nepríjemnými osobnými následkami. Produkcia je kvalitná a darí sa jej vytvoriť dramatickú atmosféru. Nedarí sa jej však zbaviť televízneho vyznenia a nevyváženosti. Herci však svoje charaktery hrajú veľmi dobre. 65% ()

Lukasenko

Budu psát již napsané, ale to snad nevadí. Tento TV film stojí hlavně na skvělých hereckých výkonech obou "rodičů" a povedené režii. Také se mi moc líbila kamera, ale se scénářem to bylo trochu horší. Pozitivní je, že dialogy jsou na úrovní současné mluvy, takže nějaké to sprosté slovo se objevilo, ale scénárista dal dohromady celkem dost klišé do jednoho snímku. Možná by filmu slušela o půl hodinky delší stopáž s tím, že by byl více přiblížen i příběh "hodného chlapce". ()

montel

Dobře fungující rodina se dvěma dospívajícími dětmi se musí čelem postavit k největšímu problému jejich života. Z nešťastné lásky se stává jejich 17-letý syn vrahem a putuje za mříže. Oba rodiče teď zažívají opravdové peklo a vyrovnat se s tímto faktem je pro ně největší životní zkouškou... Herecké výkony hlavních hrdinů daleko přesahují obyčejný televizní film. Scénář už je ovšem horší a tak se Hodný chlapec nedostane ze škatulky lehce zapomenuté snímky. 45% ()

jizvoun

Opět náhodně zapnutá televize u večeře a opět milé překvapení. Musím říct, že to není první film, ve kterém se mi velmi líbil výkon Igora Bareše. ()

toos

Silný téma. Rodině, kterou tvoří otec, který přirozeně drží otěže v rukou, starostlivá matka, nepříliš šťastně vdaná těhotná dcera a nezletilý syn, do kterého především otec vkládá velké naděje, se rozvrátí život. Syn, kterému se pozornost rodičů zajídá, totiž zareaguje na první milostný zklamání těžkým zločinem. Na televizní záležitost velmi slušná práce. ()

Leila75

Ráda bych viděla nějaký díl,který by předcházel,z dětství hodného chlapce,vztahy s rodiči,myslím,že by jsme pochopili kde byl problém.Agresivní ,despotický otec,matka chudinka,vkládání nadlidských nároků ,to vše směřovalo k dramatickému konci... ()

majorW

Rezijni bida. Igor a Brano po hvezdicce. Obcas se mi zdalo, ze v tom vyrazu zoufalstvi Igora Barese bylo spis nestesti z toho rezijniho vedeni. ()

Jirkacek

K tomu, abych se podíval na televizní film Hodný chlapec z roku 2003, jsem využil volný večer na naší letní dovolené, kterou jsme strávili v hotelu Zelené údolí nedaleko Karlových Varů. Na začátku jsme poznali dobře fungující harmonickou rodinu řidiče autobusu Františka Strnada (Igor Bareš) a knihovnice středních let (Veronika Jeníková). O pár minut později všechny zasáhla jako blesk z čistého nebe otřesná událost, když jejich nadaný, talentovaný, slušný a hodný chlapec Michal (Braňo Holiček) se doslova přes noc stal těžkým zločincem. Jednoho dne, zdánlivě bez jakéhokoliv motivu, zavraždil svou první lásku Moniku (Barbora Seidlová). Rodiče nemohli pochopit, jak se to mohlo stát a pátrali po motivech, zatímco se jejich okolí od nich naprosto odvrátilo. Od té chvíle to pro ně byla rodina vrahounů a hledělo na ně skrze prsty či jimi opovrhovali. Oba rodiče měli problémy v práci, svou roli sehrál i alkohol a maminka se z té situace postupně zhroutila. Aby toho nebylo málo, jejich první dítě, dcera Martina (Marie Málková), se dostala do těžké duševní krize, když ji těsně před narozením dítěte opustil manžel se zdánlivě logickým argumentem - nebude švagrem vraha. Vše směřovalo k velmi hořkému závěru, který k mému překvapení nakonec nenastal. A jak to celé dopadlo ? Samozřejmě dobře, ale podrobnosti si nechám pro sebe. Každopádně se tvůrcům filmu povedlo mne uvést do hlubokého zoufalství a bylo mi líto útrap rodičů, přičemž jsem nenáviděl jejich syna, který bral vše na lehkou váhu a myslel jen na sebe. Průběh byl velmi depresivní, nicméně celkem zajímavý, takže jsem se až do konce 76 minut dlouhého filmu nenudil. Suma sumárum, psychologický snímek Hodný chlapec ode mne získal tři hodné hvězdy ***. ()