Čerstvý absolvent university Norville Barnes přijíždí do New Yorku hledat své štěstí v oblasti obchodu a financí. Ve stejnou dobu, kdy Norville získává místo v podatelně velké společnosti Hudsucker Industries, vrhá se její zakladatel Waring z okna 44. poschodí na chodník... Správní rada panikaří. Hudsuckerova smrt znamená, že jeho podíl na majetku firmy bude nabídnut široké veřejnosti. Pouze jeden člověk zůstává chladným - Sidney J. Mussburger. Má totiž plán - nasadit na místo prezidenta společnosti naprostého imbecila a změnit tak zájmy společnosti na zájmy členů správní rady. Ale kde najít takového troubu, který by vše bez otázek přijal? V tom přichází do místnosti Norville Barnes... (Warner Home Video CZ)

nascendi

V spojitosti s týmto filmom ma napadá iba jedno slovo - somarina. A pritom som ho dopozeral až do konca, aby sa nestalo, že niečo veľmi významné sa skrýva v poslednej štvrtine filmu, ako v Unavených slnkom. Neskrývalo sa. Potreboval som asi pol hodiny, než som prestal bádať, čo tým Coeni mysleli. Nech mysleli čokoľvek, lúštenie je pre snobov. Ja považujem Záskok za nevydarený film a ľutujem iba to, že sa doň nechali angažovať dvaja kvalitní herci. ()

Jordan

piaty celovečerák bratov coenovcov je cvičením ako oživiť filmového ducha zašlých čias starého hollywoodu 50.tych rokov s rapotajúcimi brisknými dialógmi, prepjatým štylizovaným herectvom, pompéznou výpravou a príbehom lavírujúcim na hrane rozprávky a morality... no ako pri najvúčších dielach éry, ktorú kopírujú a dávajú jej hold, aj tu sa podarilo veľmi elegantne milé, pôsobivé, vtipné a dynamické dielo, ktoré sa vyhýba pátosu a klišé, namiesto toho ich nahrádza hravosťou a blablabla... paul newman bol pán herec, tuto som ho žral; potešili ma vedľajšie postavičky v podaní campbella, polita a buscemiho; ()

Xmilden

Hodně nápadití Coeni, kteří se mě bůhvíproč napoprvé vůbec nelíbili, přitom se jedná o hodně povedenou a promyšlenou taškařici, které pomáhal na svět i Sam Raimi. Tim Robbins představuje možná trošku netradiční volbu, ale své si rozhodně odvedl, stejně jako Paul Newman u kterého jsem se těšil na každou sekundu, kterou si kradl pro sebe. 70% ()

easaque

výtvarná stylizace, stejně jako atmosféra je dobrá, ale bohužel jsem celou dobu cítíl, že to má být směšné nebo aspoň usměvné, ale nějak mi to nešlo. Stejný problém jsem měl s Mazaným Filipem. Prostě mě tento styl humoru míjí - ale dobrý nápad natočit pohádku pro finančníky ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Tomco

este som nevidel zly film od coenovcov. par priemernych by sa vsak naslo a aj ked nerad aj zaskok sa zaraduje prave do tejto skupiny. kym zaciatok celkom slusne odstartuje aj vdaka vybornemu robbinsovi, v druhej polke sa uz len dohrava a mna to kazdou dalsou minutou prestavalo bavit coraz viac. skoda. ()

• Zahajující film na FF v Cannes 1994. (D3VIL)
  • Postava dr. Huga Bronfenbrennera (David Byrd) byla pravděpodobně pojmenována podle známého psychologa Urie Bronfenbrennera. (D3VIL)