Sylvester Stallone se vrací do Seattlu na pohřeb svého bratra. Když zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se bratra pomstít. Nejdříve se ale musí vypořádat s najatými zabijáky...
Jack Carter je drsňák každým coulem. V Las Vegas odvádí pro hlavouny podsvětí poctivou i když ne právě čistou práci a k návratu do rodného Seattlu by ho dokázala přinutit snad jen... tragická smrt mladšího bratra. Údajně zahynul v opilosti za volantem. Motivován pochybnostmi bratrovy manželky a dcery, začne Jack Carter pro klid svědomí prověřovat i jiné možnosti. Díky svým drsným, ale stoprocentně efektivním metodám záhy narazí na stopy jasně svědčící o tom, že bratrova smrt není dílem nešťastné náhody, ale brutálních zabijáků. Případ je složitý, ale v jednom má Jack Carter od začátku jasno - všichni, kdo stojí za bratrovou vraždou, budou krutě pykat! Jack Carter pracuje jako vymahač dluhů v jednom lasvegaském kasinu a právě odjíždí do Seattlu na pohřeb svého mladšího bratra Richieho. Ten údajně zahynul při autonehodě, protože řídil opilý. Jack si promluví se svou dospívající neteří Doreen, bratrovým kolegou Eddiem, bratrovou ženou Glorií, která mu vyčte, že se o bratra nikdy moc nezajímal, a také hezkou Geraldine, která byla podle všeho bratrovou milenkou. Zjistí, že Richie nikdy neřídil opilý. Když Jack zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se vraha najít a bratra pomstít. Navštíví Cliffa Brumbyho, který Richieho zaměstnával jako barmana a vyžádá si od něj záznam z průmyslové kamery sledující bar. Sotva se ujistí, že bratr rozhodně nezemřel náhodou, napadne ho neznámý muž. Carter ho přemůže a vydává se po nové stopě. Sleduje svého dávného známého, pasáka Cyruse Paice, který ho dovede k internetovému magnátovi Jeremymu Kinnearovi, jenž pomohl Cyrusovi zřídit jeho prosperujíc internetovou síť sexuálních služeb. Vzápětí dostane letenku zpátky do Las Vegas, která má být dostatečně jasným varováním. Jack z doručitele vymlátí jméno Brumbyho, který mu ji poslal. Ten Jackovi přizná, že ho k tomu donutil jeho věřitel Cyrus. Nic dalšího se však nedozví. Teprve, když si promítne nahrávku z baru, dostane se dál. Všimne si totiž Geraldiny, která bratrovi předala nějaký disk, na něm objeví důvod proč byl bratr zabit. Nyní už ví kdo je vrahem. Než se však může pomstít, musí se vypořádat ještě s najatým zabijáky, které na něj poslal jeho šéf Fletcher z Las Vegas, protože odhalil jeho pletky se svou manželkou Olivií. Dokáže se Carter i přes svou tvrdost vypořádat se všemi protivníky? (oficiální text distributora)

Mbeast

Opravdu mám rád Slye, ale tohle...vždyť tam vypadá jako by právě prodělal hodně nevydařenou plastickou operaci a ještě k tomu ta otřesná bradka. Dialogy jsou úplná stupidita a film občas zachraňuje kamera. Jinak po půl 1* dávám za Rachael Leigh Cookovou a po půl hvězdičce Slyovi a kameře. ()

mala_kea

Na tento film jsem se těšil jako malé dítě, ale když jsem ho uviděl. WTF ? nehorázně utahané a nudné klišé, jen občas sem tam se mihne akční záblesk, který vás probere, ale nevzbudí uplně. Dlouhé a nudné dialogy bez akce vás spíše přivedou do hrobu nebo krásně usnete. Stallone zkrátka působí jako taková ukolébačka. Doporučuji se na to podívat někdy odpoledne a scénáristům doporučuji trošku zapracovat a nejprve si ujasnit, co by mělo být hl.zápletkou a vyvrcholením a né se zbytečně vykecávat s každé předchozí věty ()

Hapretor

Na začátku pěkná hudba. Sly tady moc nehraje. Spíš unaveně cituje scénář. Tvrdě ale vypadá. Čekal jsem větší nářez, větší odvaz. Víc akce, míň kecání. ()

hororwatch

Parádní oddechovka. Ty jdou prostě Stallonemu nejlépe. Nic náročného, herecké obsazení jedno záporný hovádko( a Mickeymu to tady nehorázně sekne, vypadá že je v nejlepší formě) jedno kladný hovádko a honička za principy. Hajzlové umírají v pravidelných intervalech a zápletka neni až tak pitomá jako u Vandameho filmů, aby začala nudit. Film, který si člověk rád pustí pro to, čím je i čím není. ()

helloween93

Dlouho rozbíhající se krimi příběh, jenž je postavený na Stallonovi. Film nabízí hodně netypickou kameru a prolínání dvou linií - Stallonovo pátrání a citové drama mezi ním a rodinou jeho bratra. S tímhle obsazením šlo udělat určitě lepší film. ()

animario

Stallonemu role bouchače Cartera sedne jako sako, který nosí, ale slabej scénář to neutáhne. Na film se dívat dá, má to jakousi atmosféru, ale potenciál tohohle remaku je podle mýho dost nevyužitej (představoval bych si to jako Odplatu s Melem Gibsonem,akčnější, drsnější...víc testosteronu). Někde mezi 2-3*. ()

xavierr13

Na film som sa pozrel po nejakom čase, čiže s časovým odstupom. Najskôr sa mi javil film naprosto kvalitne obsadenie, s výborným a napínavým dejom a úžasná kamera. Nejako to upadlo a zostala len dobrá kamera, výborný a napínavý dej sa javil naopak chvílkami zmätený a roztrhaný až režisér ztratil prehlad a natočil tak trochu akčnú omalovávanku. Opravdu zostalo kvalitné iba herecké obsadenie. ()

Barak

Míň keců a víc ran. Sly má vousy, vůbec to k němu nesedí a asi hodinu jenom chodí od jednoho k druhému a mluví tak, aby děj nikam neposunul a aby se divák co nejvíc nudil. Ještě, že má na jazyku aspoň pár povedených hlášek.... ()

emdvojka

Mickey Rourke v úlohe drsného záporaka je výborný a sekne mu to. Stallone štandartný. Nulová akcia a mnoho zbytočných dialógov." Mám diplom z Harvardu, porno nedělám". to si zapamätám :-D ()

charmin

Za tu techno party ku koncu a vramci nej to "chladnokrvne" zabijanie v opojeni myslienok na pomstu. A mozno este tak za Stalloneho zily na az prilis objemnych rukach. ()

Skleni

Ako nato aké je v tomto filem herecké obsadenie, je to film hodne bez nápaditý a nudný. I keď Sly ukázal svoje typické čaro, film niej vôbec tak akčný ako postaršie veci od neho. Cartera radím do série filmov ako D-Tox a pod, kde stalone asi len hladal dačo kde zabyje nudu..a možno aj svoju kariéru. 38% ()

Kingjiri

Ne, tohle béčko mě vážně nebavilo i přesto, že Sly patří mezi mé oblíbené herce. Moc kecání, sentimentu a málo akce, to se ke Slyovi prostě nehodí. Místy jsem dokonce přemýšlel, že to snad ani nedokoukám. Jediná akční scéna tu byla asi jen honička v autě a bitka s Micky Rourkem v bordelu. Při tom námět přímo vybízel k tomu, aby to byla nabitá akční jízda, velká škoda nevyužitého potenciálu. Pro mě jednoznačný zklamání, ale zatím ne největší se Slyem v hlavní roli (to bylo Over the Top). Za Stallona v obleku, ve kterym působil jako elegentní bouchač a pár povedených hlášek nakonec dávám dvě hvězdy, ale k jedný hvězdě moc nescházelo. ()

Stíba

Zbytečná omáčka nostalgie a rodinné lásky, nepoutavý divně napsaný i poskládaný příběh, ubrečený miliardářský ajťák, kterého Carter rád šikanuje a Stallone s ještě víc vráskami než ve svých Expendables o deset let později. Tohle na svět nemuselo. ()

dalziel

Prvý krát som to videl ešte na videokazete z videopožičovnne a teraz po 18 rokoch to nebolo lepšie ani v HD na AMC. No nič skúsil som to a je to rovnako nudné ako vtedy.Michael Caine asi nemal na najom keď to zobral.Rhona Mitra a Micky Rúrka klasicky oničom a Slyov asi najslabší akčný výkon vôbec.Gretchen bola fajn ale bola tam málo.Môj obľúbenec John C. McGinley tiež veľmi nepresvedčil.Fakt nuda. ()

kluzo

Konverzační kriminální drama se Stalonem... Myslím, že už více slov netřeba. Nuda, nuda, šeď, šeď. Jen podotknu, že Frantíci tento žánr umí mnohem lépe, a že Stallone nikdy nebude Noiret ani Delone. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore