Sylvester Stallone se vrací do Seattlu na pohřeb svého bratra. Když zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se bratra pomstít. Nejdříve se ale musí vypořádat s najatými zabijáky...
Jack Carter je drsňák každým coulem. V Las Vegas odvádí pro hlavouny podsvětí poctivou i když ne právě čistou práci a k návratu do rodného Seattlu by ho dokázala přinutit snad jen... tragická smrt mladšího bratra. Údajně zahynul v opilosti za volantem. Motivován pochybnostmi bratrovy manželky a dcery, začne Jack Carter pro klid svědomí prověřovat i jiné možnosti. Díky svým drsným, ale stoprocentně efektivním metodám záhy narazí na stopy jasně svědčící o tom, že bratrova smrt není dílem nešťastné náhody, ale brutálních zabijáků. Případ je složitý, ale v jednom má Jack Carter od začátku jasno - všichni, kdo stojí za bratrovou vraždou, budou krutě pykat! Jack Carter pracuje jako vymahač dluhů v jednom lasvegaském kasinu a právě odjíždí do Seattlu na pohřeb svého mladšího bratra Richieho. Ten údajně zahynul při autonehodě, protože řídil opilý. Jack si promluví se svou dospívající neteří Doreen, bratrovým kolegou Eddiem, bratrovou ženou Glorií, která mu vyčte, že se o bratra nikdy moc nezajímal, a také hezkou Geraldine, která byla podle všeho bratrovou milenkou. Zjistí, že Richie nikdy neřídil opilý. Když Jack zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se vraha najít a bratra pomstít. Navštíví Cliffa Brumbyho, který Richieho zaměstnával jako barmana a vyžádá si od něj záznam z průmyslové kamery sledující bar. Sotva se ujistí, že bratr rozhodně nezemřel náhodou, napadne ho neznámý muž. Carter ho přemůže a vydává se po nové stopě. Sleduje svého dávného známého, pasáka Cyruse Paice, který ho dovede k internetovému magnátovi Jeremymu Kinnearovi, jenž pomohl Cyrusovi zřídit jeho prosperujíc internetovou síť sexuálních služeb. Vzápětí dostane letenku zpátky do Las Vegas, která má být dostatečně jasným varováním. Jack z doručitele vymlátí jméno Brumbyho, který mu ji poslal. Ten Jackovi přizná, že ho k tomu donutil jeho věřitel Cyrus. Nic dalšího se však nedozví. Teprve, když si promítne nahrávku z baru, dostane se dál. Všimne si totiž Geraldiny, která bratrovi předala nějaký disk, na něm objeví důvod proč byl bratr zabit. Nyní už ví kdo je vrahem. Než se však může pomstít, musí se vypořádat ještě s najatým zabijáky, které na něj poslal jeho šéf Fletcher z Las Vegas, protože odhalil jeho pletky se svou manželkou Olivií. Dokáže se Carter i přes svou tvrdost vypořádat se všemi protivníky? (oficiální text distributora)

SeanLSD

Iba o milimeter premrhaná príležitosť na brutálnu pecku. Stalloneho „slabšie“ obdobie je o 5 tried vyššie ako slabé obdobia (ak nie všetky) iných akčných hrdinov. V obleku a s briadkou mu to sakramentsky sekne, je chladnokrvný a elegantný, pritom však taký drsný, že praská murivo. Že sa hneď do každého nepustí, hoci je jasné, že v tom idú všetci, je skvelý ťah k realistickosti a vierohodnosti príbehu. To nutno povedať, že keď už začne márovať, práca je to tvrdá a razantná, žiadne rozcvičky! K tomu fantastická hudba a vizuálne až orgazmická réžia, čo sa s nádherou a láskyplne hrá s každým záberom. Večná škoda potom toho nedotiahnutého záveru, kedy po hodne vzťahovom a dialógovom deji nepríde to akčné zadosťučinenie, a hlavne nie práve zmysluplné porátanie sa s hlavnými záporákmi… kde mi Caine vyslovene nesadol a Rourke zostal trestuhodne nevyužitý. ()

vesper001

Kašlete na Cartera, sejměte režiséra, kameramana a pro jistotu i Stalloneho. Jacku Carterovi jednoho krásného dne dojde, že má pokrevního bratra, sbalí bouchačku a svých pět švestek, odfrčí do Seattlu a začne tam budovat vztahy a rodinnou pohodu. Jeho úsilí narušuje nejen neochota příbuzných, na které léta kašlal, ke sbližování, ale i fakt, že bratr Richie, na kterého taky léta kašlal, odpočívá v pokoji. Nakonec Jackovi nezbyde, než si najít jinou zábavu, a tak buď uděluje výchovné lekce gangsterům nebo neteři Doreen. Bezduchou a nepřehlednou zápletku se kameraman (aby ho ďas spral) pokusil ozvláštnit střídáním zrychlených, zpomalených a prolínajících se záběrů, a sem tam přimíchal i nepříjemné světelné efekty, aby podtrhl, jaký má hlavní postava v hlavě bordel; střihač kráčel v jeho šlépějích a z rádoby drsné jízdy vytvořil líně se přesýpající pouštní dunu, a Stallone vypadá – zvlášť při dospěláckých rozhovorech s teen Doreen – jako rozvařený knedlík. A k tomu všemu hrají koledy. „Všichni jsme divní. Těch normálních je třeba se bát.“ No nevím... ()

Sfinkter

Rockyho dojemné prupovídky, kterými si opět obhájí názor, že looser se nikdy nemusí vzdávat a ještě může něco dokázat, sobě i ostatním. První polovice lepší, dojezd rychlý a amatérsky odfláknutý. ()

Jizni Tlapa

"Jó, doma je doma" Carter je drsňak hraný Slyem přesně tak jak ho milujeme. S ničim se nemaže a pakliže slíbíte cokoliv, třeste se to nesplnit. Může Vám zazvonit u dveří a s noblesou zkřiveného pysku sobě vlastní, pak z Vás, za asistence svého proklatě (křečákama prolezlého) háku vydolovat to, k čemu jste se zavázali. Brilantní kamera (obzvlášť s kapkovitými záběry)! Mobyho hudba, dotažený dabing P. Rímského a skvěle nasnímaná akce jsou ty poctivě nasázené čtyři hvězdy! ()

lennyd

Jack Carter (Sylvester Stallone) se vydává na pohřeb svého mladšího bratra. Na místě zjišťuje, že s jeho smrtí není vše úplně tak, jak všichni tvrdí (nehoda v opilosti) a že je za tím vším něco víc. Čím víc do případu proniká, tím víc se vše zamotává a nakonec jde o život nejen samotnému Carterovi, ale i pozůstalým po jeho bratrovi. Ale Jack Carter se nevzdává ... Sylvester Stallone si zase jednou střihl roli - sám proti všem. Když říkám všem, tak je to opravdu proti všem. Bohužel díky tomu film působí velmi zmateně - a kdybych nevěděl, že všichni jsou proti Carterovi, tak bych snad ani nepochytil hlavního padoucha. Jediným kladem na celém filmu je sám Stallone, takové to role mu 100% sedí - ať si říká kdo chce co chce. Ale jenom toto na celý film nestačí... ()

VanTom

Stallone je ten největší tvrďák, co světem filmu kdy prošel!!! Sice v celém filmu střídá 1,5 výrazu, ale opravdu se do téhle role hodí a je fakt děsně cool. ()

zdenny

Tzv. lokální akční drama. Naprosto jednoduchý film, takže se o podrobnostech ani nebudu zmiňovat. Jednoduchá dějová linka, kdy hlavní hrdina pátrá po vrazích svého bratra. Nehrát tam Sylvester, dám dvě. Já jej ale mám rád, mám rád jeho dabing a myslím, že i jeho "neteř" ho má ráda. Rady do života, které jí dává, jsou klasické, ale vyslovené Slyem mají vždy svůj půvab. Jinak Mickey Rourke zase zahrál kvalitního záporáka. ()

JohnSmith

No abych řekl pravdu,tak jsem si představoval něco jiného. Přišlo mi to celkem nezajímavý,Sly stále s jedním drsným výrazem,ale jinak nic.Caine,nic. Rourke,nic.Rhona Mitra vypadala moc hezky,ale taky nic.škoda.Mohlo to být něco jako Odplata s Gibsonem,ale nebylo. ()

Brandon

Starouš Sly se mi zamlouvá čím dál víc. Jeho hraní-nehraní se pro role pravých chlapů skvěle hodí. Dobře mířená rána pěstí je někdy víc než tisíc slov. 3,5* ()

lykan9

Jeden z nejhorších filmů se Slyem, který jsem kdy viděl. Sice jsem neviděl původní verzi, ale jelikož se její hodnocení drží v červených číslech, tak musím konstatovat, že Stephenu Kayovi se očividně nepodařilo ani vzdáleně této verzi přiblížit. Dokonce i Sly se mi zdál jako by byl mimo mísu. Jednu hvězdu dávám Rachael Leigh Cook, protože její charisma a nádherné oči mě aspoň párkrát donutili zapomenout, že se vlastně nudím. ()

drackula

Zastavte Cartera ? Zaujímalo by ma pred čím. Pravdepodobne pred kopou nudných kecov. Sly je síce drsný ako šmirgľovací papier, Micky Rourke má skvelý štýl a na občas sa vyskytujúcu Rhonu Mitru je pekný pohľad, avšak to sú asi všetky pozitíva. Dej vôbec negraduje, ale vyslovene nudí. Akcie na ktorú som sa tak tešil je minimum a jediná scéna ktorá ma vyslovene potešila bola "výťahová bitka". 40 % ()

manonfire

Tak v tomhle musím oponovat. Spolu s "Mužem v ohni " je tenhle Slyův Carter nejlepší revenge movie, co jsem kdy viděl. Stallone s bradkou a ve značkovém obleku vypadá neskutečně charizmaticky od hlavy až k patě, a jeho ztrhanej ksicht obohacenej jizvama skutečnýma i umělejma hraje polovinu za něj. Inovátorský střih a filtr kamery se mi vyloženě zamlouval, a v kombinaci s famózní hudbou mi některé scény, byť zdánlivě bez zásadního děje (Carter brodící se opuštěným domem hledajíc CD, Pohřeb...) stály svou formou za to, abych si je párkrát přetočil. Kdo si nepočkal na závěrečnou cestu pomsty, ten nemůže tento kousek reálně hodnotit, protože Get Carter je opravdu o vyhrocení. Výborně hrál cynik McGinley, klasik Caine, feťačka Mitra a hlavně trochu oboupohlavný Alan Cumming, a to nejen ve své kajícné scéně. Sly zde střídal zlo v podobě odplaty tak nekompromisní, že na to od něj nejsme zvyklí, s jeho "good guy face", který se projevil v odzbrojující naivitě větami jako "Ona ti věřila! A ty takhle!!!" Stejně tak jeho otcovská scéna na střeše "a víš...je tu tolik věcí...a všechny jsou tu pro tebe.." Jednoduché věty, které se přitom vůbec nerodily jednoduše, jelikož byly v tu chvíli tak upřímné a zásadní.. Finálová scéna, kdy jde zkrvavený Carter na diskotéku za Mickey Rourkem, a objevuje se v tančícím davu opakovaně ozářen světlem, aby opět mizel a znovu se oběvoval jako žralok ve vlnách blíž a blíž, je pro mě naprosto kultovní, stejně jako mrzačení bezvědomého Cyruse Paice. A to nemluvím o hudbě. Celkově beru ohlasy na Cartera jako jedno z největších nedocenění filmového počinu vůbec. Mě tenhle film přikoval až do pozice skalního obdivovatele. A není to jen proto, že se jedná o film mého nejoblíbenějšího herce, jelikož bych drtivou většinu jeho mnohem úspěšnějších filmú(Což jsou prakticky všechny) zařadil hluboko za tenhle zářez do masa. Jeho styl, noir atmosféra, ultradrsnost a zároveň elegance každého milimetru krychlového na titulním hrdinovi......prostě film jeden z tisíců, který byl holt udělán speciálně pro mě. 100% ()

ssfan

Ve filmu je dobrá hudba a střih, ale jinak slabota. Bitky jsou klasické stallonovské a děj je dost nudný. Filmu chyběl větší spád. 50% ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore