poster

Bratříčku, kde jsi?

 • Velká Británie

  O Brother, Where Art Thou?

 • Francie

  O'Brother

 • Slovensko

  Braček, kde si?

Komedie / Dobrodružný / Krimi / Hudební

Velká Británie / Francie / USA, 2000, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rex Mundi
  *****

  Pred zhliadnutím filmu som vôbec nečakala, že sa na ňom tak výborne zabavím. Trojica Clooney-Turturro-Blake Nelson je proste skvelá. Holly Hunter ako semetrika zo Semetrikova takisto :-)(8.4.2005)

 • B!shop
  *****

  Jo tak tohle je vic komedie, nez drama, ale perfektni. Clooney se svoji uchylkou na vlasy nema chybu, Turturro ho zdatne doplnuje a podobnost s Odysseou je poznat na prvni pohled a ty jednotlivy okamziky pusobi v modernejsim pojeti hodne zajimave. Navic spousta cerneho humoru, vybornej Goodman a Michael Badalucco a velmi pekny pisnicky. K tomu super kamera, celej film hezky ladenej do hneda a super atmosfera. Akorat obcas se film precejen drobatko tahne a znam od Coenu lepsi filmy, ale tech 5* stejne dam.(20.7.2006)

 • Ony
  ****

  Začalo to velmi velmi slibně - příjemné barvičky, pohodový humor, zajímavý námět. Ovšem nakonec tomu k dokonalosti chybělo příliš mnoho. No, nebo vlastně spíš něco přebývalo. Třeba bez Koblížka Nelsona a Velkého Dana bych se vážně obešla.(5.7.2006)

 • salahadin

  No...jak to nejlíp říci, asi jsem prostě nepochopil význam tohoto díla.(3.7.2006)

 • kinej
  ****

  Film sice nedosahuje kvalit svých lepších bratříčků, nicméně se stále jedná o zábavný kousek, který řadím do staré dobré éry Coenů. Sice není snímek tak geniálně absurdní jako Fargo a Muž, který nebyl, ale taky jsem se nasmál. Coenům se daří vykreslit dobovou atmosféru a vtáhnout do věku buranů. Navíc je film celý vtipně naaranžován do žluté barvy, pustina, podzimní stromy atd. a to dodává filmu specifickou estetiku. Jako vždy u Coenů jsou všechny postavy od hlavních až po ty nejvedlejší skvěle napsány, obsazeny a zahrány.(1.12.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace