poster

Bratříčku, kde jsi?

 • Velká Británie

  O Brother, Where Art Thou?

 • Francie

  O'Brother

 • Slovensko

  Braček, kde si?

Komedie / Dobrodružný / Krimi / Hudební

Velká Británie / Francie / USA, 2000, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  *****

  Jo tak tohle je vic komedie, nez drama, ale perfektni. Clooney se svoji uchylkou na vlasy nema chybu, Turturro ho zdatne doplnuje a podobnost s Odysseou je poznat na prvni pohled a ty jednotlivy okamziky pusobi v modernejsim pojeti hodne zajimave. Navic spousta cerneho humoru, vybornej Goodman a Michael Badalucco a velmi pekny pisnicky. K tomu super kamera, celej film hezky ladenej do hneda a super atmosfera. Akorat obcas se film precejen drobatko tahne a znam od Coenu lepsi filmy, ale tech 5* stejne dam.(20.7.2006)

 • sud
  *****

  Zemitý country film a velice svérázná verze Homérovy Odyssey. Měl jsem trochu obavu, že hlavním magnetem bude George Clooney a zbylí budou jen do počtu. Omyl. Minimálně každý z hlavní trojky je dokonalý originál a každý má svůj příběh. George Clooney, John Turturro a Tim Blake Nelson jsou zde prostě velcí kolíci a sympaťáci. Coenovi bratři jsou renomovaní tvůrci, o tom není žádná řeč. A jejich ujetý humor je výtečný. Bezejmenný černošský stařík, gangster střílející krávy samopalem, chlapec, strážící svůj dům, zlotřilý prodavač biblí a další svérázné postavy tohoto panoptika potvzují naprosto dokonalý zážitek. A navíc jsem velký ctitel country.(21.4.2007)

 • Slasher
  ****

  Za mě bravo. Přesně taková ta výjimečná maličkost, ve který většinu stopáže nevíte na čem jste, co vám nakonec sedne tak, že se ani nemáte jak vyjádřit, a napadá vás třeba jen slovo 'kouzelný'. Nebo že Clooney je největší frajer. Film, co přede mnou tak dlouho prchal, tak konečně...(29.12.2013)

 • Skejpr
  *****

  To bylo krásný. I přes těch několik drsnějších scén neuvěřitelně laskavý filmeček, ve kterém vidíte krávu na střeše, zúčastníte se sjezdu Ku Klux Klanu a zamilujete se do Bluegrassu a Gospelů. Neuvěřitelně silný a výtvaně úchvatný film s výborným Clooneym, Turturrem, Blake Nelsonem i všemi ostatními.(3.7.2006)

 • Flipper
  ****

  You are not man, if you have no land Coenovci poňali tento film bluesovo. Životy jednoduchých aj zložitých ľudí sa tu odohrávajú cez utekajúcich väzňov na čele s Cloonym. Ukážky osudov ľudí vtedajšej doby zo všetkými zápormi a kladmi sú okorenené nenápadným, ale trefným humorom. (myslia si, že sa milovali zo sirénami, myslia si, že keď sa okúpu vo vode budú spasený). Svojou cestou spoznávajú všeliaké charaktery, ako peňazí chtivého Goodmana, (je až neuveriteľné s akou ľahkosťou sa nechali ozbíjať), zlodejíčka, trpiaci mánio-depresiou s detskou tvárou, alebo už vtedajších politikou s ich šialenou kampaňou. Film sa vlečie pomaly no dá sa naňho pozerať, lebo je dofarbovanými krásnymi piesňami vtedajšej doby, pričom posledná pesnička spievajúca nad hrobmi je najlepšia.(14.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace