Bratříčku, kde jsi?

O Brother, Where Art Thou?

• Francie

O'Brother

Braček, kde si?

Komedie / Dobrodružný / Krimi / Hudební

Velká Británie / Francie / USA, 2000, 103 min

Ale je to tak tak. Chápu že George Clooney má retro filmy rád, ale já se toho asi příště už účastnit nebudu. Bratříčku, kde jsi? téměř po celý film neuvěřitelně nudí. Je mi jasné, že pomalé tempo snímku byl od Coenových záměr. Ale tento film potěší spíše americké diváky.(24.12.2008)

To není jen film, to je umělecké dílo! Úchvatná kamera, stylová hudba a skvělí herci. Může se zdát, že příběh je až na druhé koleji. Když se však člověk nechá v klidu unášet tímto poetickým dílem, tak rychle pochopí, o co tam vlastně jde.(2.3.2010)

Asi som zase raz čakal trošku viac ako som dostal. A to potom býva problém.(17.8.2009)

Bratři Coenovi vždycky dokázali překvapit neobvykle vážnými filmy, ale přesto plnými černého humoru, což se v jejich provedení spolu s výbornou atmosférou a chvílemi až komickým průběhem většinou vyplatilo. Stejně tomu tak je i u filmu Bratříčku, kde jsi. Tři vězni na řetězech se ze vteřiny na vteřinu rozhodnou utéct z jejich vězení, odhodí krumpáče a rozhodnou se zdrhnout směr kukuřičné pole. Co je nakonec během jejich cesty za svobodou potká, nechá nejednomu divákovi rozum stát, ale fakt je, že jsem se skvěle bavil a to režisérům, producentům a spisovatelům bratrům Coenovým upřít nemohu. Nebýt tak trochu zbytečného konce, stal by se tento film pro mě rázem jednou z nejlepších komedií co jsem měl možnost vidět. Ale i tak je to velice vtipná a zajímavá podívaná, která minimálně za shlédnutí stojí. --- Ještě že tvoje máma nepřežila porod, jinak by umřela hanbou.(20.4.2007)

• golfista

No .... .teda ...... přežil jsem to bez vypnutí v půlce, ale něco tak příšerně nudnýho jsem opravdu dlouho neviděl. Jak mohli tvůrci Farga a Lebovskýho natočit tenhle film o ničem to nepochopím. ... Nesedlo to, no to se někdy stane :)(12.2.2003)

• - Vězeňská píseň ze začátku filmu (rovněž na soundtracku) je stará autentická nahrávka vězňů "Chain-Gang" (přel. řetězový gang). (c.tucker)

• - Gangster George Nelson (Michael Badalucco) nenáviděl krávy, proto je ve filmu pokropil dávkou ze samopalu. Samotný herec Michael Badalucco ve skutečnosti miluje krávy, a dokonce jednu ve filmu Mac (1992) bez vyzvání objal. (c.tucker)

• - Ethan a Joel Coenovi a John Turturro (Pete Hogwallop) spolu již spolupracovali na filmech Barton Fink (1991), Big Lebowski (1998) a Millerova křižovatka (1990). (Itar)