Bratříčku, kde jsi?

O Brother, Where Art Thou?

• Francie

O'Brother

Braček, kde si?

Komedie / Dobrodružný / Krimi / Hudební

Velká Británie / Francie / USA, 2000, 103 min

To bylo krásný. I přes těch několik drsnějších scén neuvěřitelně laskavý filmeček, ve kterém vidíte krávu na střeše, zúčastníte se sjezdu Ku Klux Klanu a zamilujete se do Bluegrassu a Gospelů. Neuvěřitelně silný a výtvaně úchvatný film s výborným Clooneym, Turturrem, Blake Nelsonem i všemi ostatními.(3.7.2006)

Takmer nepríčetne hravý coenovský snímok. Hudobná kriminálka s tragikomickou zápletkou v podaní (jemný spoiler) troch bielych utečencov, ktorí sa vydávajú za černošské hudobné zoskupenie a hľadajú neexistujúci poklad, popri tom vykrádajú banky, zapletú sa do zhromaždenia ku-klux-klanu a pomôžu guvernérovi znovu vyhrať prebiehajúce voľby. Krásne natočený zmätok, obrovská dávka, nadsádzky a čierneho humoru, pestrej rytmickej americkej hudby, citlivej réžie a skvelej porcie herectva najmä z Clooneyho strany. 90%.(6.3.2006)

Není to tak dobré, jak jsem byl u Coenů zvyklý, ale pořád je to velice nadprůměrný film se skvělou "křupansko - vidláckou" atmosférou a úžasnými postavičkami, jak hlavními, tak vedlejšími! A ustřední song je opravdu hodně chytlavej!(3.7.2006)

Taky se vám občas u filmu honí hlavou myšlenka "vždyť to zas tak skvělé není..", ale vždy se objeví něco, co vás donutí sledovat dál? Případně přemýšlet, nakolik to ti tvůrci myslí vážně? Mně se to stávalo zde... v momentě, kdy už nuda začínala velet STOP, skočila hlavním hrdinům do cesty další neskutečná situace... v celkovém součtu se to vydržet dá, krom toho je film plný absurdních scének i postaviček, hezké buranské atmosféry a má to styl... Satan a jeho čokl jsou boží.(21.12.2007)

Zajímavý film. Hezky se na něj kouká. A scéna s vodníma sirémana byla nádherná. Kdo si chce hezky odpočinout šup pro Bratříčka.(29.12.2007)