Bratříčku, kde jsi?

O Brother, Where Art Thou?

• Francie

O'Brother

Braček, kde si?

Komedie / Dobrodružný / Krimi / Hudební

Velká Británie / Francie / USA, 2000, 103 min

Přiznám že jsem od toho čekal nějak víc, ale ten maniak co střílí krávy samopalem a Ku-Klux-Klani byly fakt hustý. A John Turturro zde podává velice nadprůměrný výkon.(8.1.2005)

"Braček, kde si?" Absurdná, čudná, ale veľmi zábavná story o troch utečencoch pred zákonom. Tridsiate roky minulého storočia, juh Spojených Štátov Amerických, naturálne južanské country, perfektní herci na čele s George Cloonym, geniálna kamera... to všetko v produkcii a réžii bratov Coenovcov. Coen Bros Original Quality. Tento snímok bol v roku 2001 nominovaný na cenu Oscara v kategóriach Najlepší film a Najlepší scenár. Žiaľ, ani v jednej z nich neuspel. ****(30.12.2011)

Za mě bravo. Přesně taková ta výjimečná maličkost, ve který většinu stopáže nevíte na čem jste, co vám nakonec sedne tak, že se ani nemáte jak vyjádřit, a napadá vás třeba jen slovo 'kouzelný'. Nebo že Clooney je největší frajer. Film, co přede mnou tak dlouho prchal, tak konečně...(29.12.2013)

• viperblade

Znáte takový ten sitcomový (předtočený), smích, podle kterého každý idiot pozná, kdy se má smát? Tak ten bych zde fakt potřeboval. Protože při sledování tohohle "vtipného, skvělého, kultovního, duchaplného a bůh ví, čeho ještě plného filmu" jsem se cítil jako ten největší idiot pod sluncem. Proč? No možná proto, že očekávám od komedie, že se zasměju. A tady, jaksi nic. Takže věřím tomu, že super mega nejlepší Coenovci opět nezklamali a natočili skvělý film, jen já jsem jej (zase) nepochopil. Tak teda prosím nějakého fakt velkého fanouška Coenovců, aby mi poslal originální DVD nosič s tímto filmem a tím výše zmíněným smíchem. Pak mi to možná bude jasnější. Ale ten smích musí být přesně jako v sitcomech, takže musí být slyšet, kdy se mám smát málo a kdy hodně. Abych náhodou nezapomněl a nesmál se nějakému hloupému vtipu hodně. Ne, teď to zkusím vážněji. Fakt slabota. Potom, co jsem už o tomhle filmu slyšel, jsem čekal fakt něco lepšího. A abych se za 103 minut zasmál sotva JEDNOU, to je "trochu" slabota, ne? Takže mi opět bratři Coenovi potvrdili, že oni pro mě nejsou tím pravým. Možná dám šanci ještě Fargovi, ale to by ten film musel být fakt pecka, abych na pány bratry změnil názor.(5.1.2009)

(1001) George Clooney hraje! A daří se mu to, je vtipný a sympatický (ani nevěřím, že to tak vůbec můžu říct). Tento výlet s bratry jsem si docela užila.(20.12.2007)