Bratříčku, kde jsi?

O Brother, Where Art Thou?

• Francie

O'Brother

Braček, kde si?

Komedie / Dobrodružný / Krimi / Hudební

Velká Británie / Francie / USA, 2000, 103 min

Dostatečně vtipná a příjemně šílená odysea, která má tu vadu, že až příliš stojí na Clooneyho komediálním výrazu a bizarních vedlejších postavách. Když se utíká z vězení, kroutím hlavou, když zpívají Blátošlapové, málem slzím smíchy. Těžko si vybrat, ale úsměv na tváři zůstává i po titulcích.(3.7.2006)

Bratři Coenové se rozhodli protentokrát zahodit svou genialitu a natočili zábavný pohodový film, při kterém jsem se výtečně bavil.(11.3.2009)

• Webb

Komedie? Kde? Nejslabší a nejnudnější počin bratrů Coenů z těch co jsem viděl. Trápení každou minutu bez ustání bych tu neočekával.(16.6.2010)

Pred zhliadnutím filmu som vôbec nečakala, že sa na ňom tak výborne zabavím. Trojica Clooney-Turturro-Blake Nelson je proste skvelá. Holly Hunter ako semetrika zo Semetrikova takisto :-)(8.4.2005)

Coenovská štylistická hra na maximum, no postráda akýkoľvek humor. Niečo podobné ako Barton Fink. Coenovci nie sú mojou šálkou kávy.(1.9.2012)