Připravte se na nepřetržitou akci a napětí! Sylvester Stallone se v závodě s časem snaží vyvést na povrch skupinu cestujících, kteří uvízli ve zříceném tunelu 100 stop pod řekou Hudson, ve filmu Roba Cohena Denní světlo. Když výbuch uzavře tunel, musí se přeživší vypořádat s toxickými výpary, požáry a hrozícím kolapsem celé konstrukce. Jejich jediná naděje je v rukou Kita Latury (Stallone), bývalého šéfa lékařské pohotovosti, pronásledovaného vlastní tragickou minulostí. Stěny se postupně bortí a tunel se plní vodou a Latura je nucen dát v sázku svůj vlastní život, aby zachránil ostatní a zabránil katastrofě přerůst v ještě větší pohromu. V napínavém dobrodružství dále hraje Amy Brenneman. Z působivých zvláštních efektů a nervy drásající naléhavosti snímku Denní světlo se vám bude tajit dech od začátku až do konce. (Magic Box)

Jamal

Může se to třeba stát i v pražském metru, takže doporučuji shlédnout a probrat všechny možnosti MHD (( :: ()

Fiftis

Film z čias, keď ešte Rob točil prvú ligu. Tento film má síce v scenári pár dierok, ale všetko zachraňuje ťaživá atmosféra, sympatický hlavný hrdina a úplne geniálne hudba (Randy ani inak nevie). Film síce postráda akýkoľvek náznak nadsádzky a tlačí na tú najvážnejšiu strunu, ale pre fanúšikov katastrofických filmov a Sylvestera ide prakticky o povinnosť. Tento film je nedocenený až hanba. ()

Hunt

70% Kvalitně zpracovaný snímek, ke kterému se rád vracím, přestože značně kopíruje filmovou klasiku Skleněné peklo ; ()

Shakers

Prvá polka filmu je fajn. Príde výbuch a po ňom Sly. No druhá polka je zas klasický Slyovská, navyše s otrasnými vedľajšími postavami, ktoré sú také nesympatické, že im záchranu ani neprajete. Ale inak fajn film v zaujímavom prostredí, Sly tradične dokáže film potiahnuť a Edelman tradične dobre zabrnkať. Obľúbený soundtrack: Daylight, Latura's Theme, Light At The End. 70% - 3* ()

Ruut

Až naivně roztomilá devadesátková akce. Představovačka hrdinů kouzelná (švábi, krysa) a z jednoho výbuchu tunelu snad víc vytěžit nemohl ani Emmerich  ve vrcholné formě. Dobrý bizárek. ()

mzss1

(90% - když se na to dívám po letech, stále mě tato pecka baví. Takže, i když to nedělám často, zvyšuji na plný počet hvězdic a zdejší, průměrné hodnocení mě nechává chladným). Dost dobrý katastrofický film. Divím se tak nízkému hodnocení. Role obyčejného bývalého záchranáře padla Stallonovi dokonale. Příběh je jednoduchý, to ale nevadí, napětí tu máme od začátku do konce. Hodně se mi líbila hudba, která k tomuto žánru padla skvěle. Některé scény a také konec dojemné. ()

Snorlax

Čekala jsem, že mi bude značně vadit Stalloneho nuzná herecká výbava, ale pro tak prostinký scénář, jakým zhruba tisící variace na Dobrodružství Poseidonu je, by dobrých herců bylo opravdu škoda. Pro roli Kita byla zapotřebí dobrá fyzička, což Stallone levou zadní splnil. Jelikož jsem nic nečekala, konstatuji, že se z toho nakonec vyklubala roztomilá blbůstka. Dialogy jsou rozkošně k smíchu, náhody ty nejnáhádovatější, krysy nejkrysovatější a frajeři nejfrajerštější. Zklamu distributora, dech se mi vážně netajil, ale ráda bych tajila, co že jsem to zase viděla. ()

Jordan odpad!

akčný katastrofický film na čele so stallonem je naozaj pravou katastrofou a pevne verím, že by moju mienku na tento blud nezmenilo ani to, keby som si to pozrel v originálnom znení nedeformované smiešnym dabingom ()

Campbell

Tak tenhle film jsem viděl někdy v roce 1999 když mi bylo 9 let. Ze začátku jsem usínal a moc mě to nebavilo. Ale táta mě donutil to dokoukat. Teď když jsem to po 10 let zkoukl znova, tak se mi to celkem i líbilo. I když je to průměrný akčňák, který byl už 100x překonán. Stallone je sympaťák jako vždy a v roli zachárnce je neodolatelný. To samý i ostatní herci, i kždy někteří vězni mě srali. A smrt Mortensena byla dost funny:-) Film naprosto nevybočuje z průměru, Cohen měl už lepší časy(Dračí srdce). Kdybych na filmu měl něco změnit tak určitě začátek, první půl hodina je neuvěřitelně nudná a táhne se jak sviňa. ZAto asi po těch 45 minut se film slušně rozjede a do konce nespustí. A k tomu hraje výborná hudba. Film nějak moc nedoporučuju snad jen pro příznivce Stalloneho nebo doplnění nudného nedělního odpoledne. ()

PetrPan

Katastrofický thriller a zároveň jeden z posledních vysokorozpočtových snímků se Sylvestrem Stallone, ve filmu je tolik patosu, že i na Stalloneho jako superpatosáka je to hodně, technická stránka je však velmi dobře zvládnutá, takže některé logické díry ve scénaři člověk i překousne ()

Rocky62

,,Tak řekni to všem, že jááá jedu dál, že těhle sraček máám už dost....New York...New Yooork!" Již z úvodního klasického představení jednotlivých postav, které se stanou obětmi závalu, lze vydedukovat, že divák bude svědkem tuctového filmu, který mezi ostatními filmy totožného žánru představuje jen mírné zlepšení od průměru. Za pozornost rozhodně stojí speciální efekty, mnohdy až démonického charakteru (šíření ohně po výbuchu). Vzhledem k stopáži oceňuji i absenci hluchých míst, díky čemuž má Daylight potřebný drive a napětí. Nevkusné jsou snad jen moc okaté hry na city, zejména u dámského představenstva, ale čert to vem. Film nenudí, v některých chvílích pobaví i zamrazí a to je na americký katastrofický film dostačující. 70% ()

klerik

Dnes už moc otrepané, ale v tej dobe som bol nadšený. Zábery sú (ako pri väčšine Cohenoviek) škaredé, dialogy toporné, ale Sylvester je v dobrej forme... ()

Flego

Nezatracoval by som tento film, dá sa mu síce mnohé vyčítať, ale aj tak je to príjemné pozeranie. Katastrofických dobrodružných filmov, kde hrdina zachráni skupinu ľudí bolo natočených neúrekom, ale heroický hrdina Stallone, ako ho poznáme z iných filmov je uveriteľný a dobre sa naň pozerá. ()

honajz

Pár lidí uvízne v tunelu (newyorské obdobě Blanky) a Sly se vydá za nimi cestou přes větráky, aby je zachránil, aniž by měl jakýkoliv plán, jak je zachránit. Jinak ten tunel je dlouhý, ale ostatní lidi nejspíše zhebli a zbyla jen tahle hrstka statečných. Cesta přes větráky je obtížná, ale u každého mezistupně je velký červený digitální displej, aby Sly (a divák s ním) věděl, kolik má sekund na proskočení a aby to bylo náležitě napínavé, když se někde zachytí. Kterého blázna napadlo dát mezi pět větráků odečítací časové displeje, nad tím raději nemyslet. Sly se samozřejmě dostane dolů, ale nemyslete si, ten tunel je pěkná svině - má to parádně načasované, aby Slyovi vždy na sekundu nevyšlo, co má, nebo s problémy, aby je musel řešit, vše se hroutí jen tak tak, aby to chlapci a děvčata (o psu nemluvě) zvládli, a když už se zdá, že se sice Slyovi povedlo ty lidi minus dva (proč vždycky v amerických filmech zhebne černoch a stařenka?) plus jeden pes dostat ven, on sám s jednou slečnou zas uvízne. Tunel má škodolibou radost, že vyhrál, ale to nezná Slye - najednou vymyslí jakýsi výbuch s tlakem vody, který je vynese na hladinu Hudsonu, bo jakou řeku to v New Yorku nad tím tunelem mají, a člověk si říká, hezké hezké - a proč to nešlo prosím pěkně předtím, a teď najednou jo? Nu a dvě hlavy se vynoří nad hladinu, vypadají jak špendlíkové hlavičky, a ejhle!, záchranáři mají dobré oči a již kolem nich krouží hnedle pět lodí! A pak tu máme závěrečnou scénu, kdy si Sly a ta slečna řeknou, že pojedou raději přes most, a za nimi se významně objeví Dvojčata. A je jasno, kdo je 11. září sundal - filmaři, kteří tady chtěli točit druhé pokračování, kde Sly bude zachraňovat lidi ze dvou mrakodrapů naráz, ale nějak se jim to vymklo z ruky, tak to pak hodili na muslimy. ()

SOLOM.

Stallone opět jako ultradrsňák a správný machr zachraňuje situaci a tentokrát ho nezastaví ani bortící se podvodní tunel. Při některých situacích jsem se musel dost hlasitě zasmát, stejně jako při té záplavě klišé, které už bylo možné vidět někde jinde. Ale ve finálním provedení to i já vidím na průměrný katastrofický thriller, který neurazí. Především pak zvuková stránka filmu si to ocenění zaslouží po zásluze. Mortensen tu hraje pěkného debílka, ale holt jeho nejslavnější chvíle měla teprve přijít – já bych ty jeho botky nenosil ani v sobotu. ()

eraserhead666

Film, v němž Stallone nedá nikomu pěstí. Film má sice happy end, ale vždycky mi přišel hrozně smutný. Film, který zaujme některými scénami, zajímavými charaktery a hereckým obsazením - Stallone jr., už jsem ten film od jeho vzniku viděl asi třikrát, ale až dneska jsem v něm objevil Danielle Harris, vzpomene si po Con Air někdo na devadesátkového Renoly Santiaga? Ryzí devadesátkové katastrofické drama. Hlavní roli mohl hrát prakticky kdokoliv. ()

fleker

.kámoše tudle srazilo auto a já si vzpoměl na tendle film....ležel tam na zemi a řval že už vidí tunel...a já mu povídám, to sem viděl ve filmu, běž dál za světlem a bude zas dobře....no a pak z něj na chirurgii uplácali sochu a poslali ho domu....tři zlomený žebra a nohy na maděru...a doma neustále opakoval, jakej že je to smolař..že to vždycky vodnese von....a já mu říkal aby nekecal...aby to začal počítat jako zápas mezi smůlou a štěstím.. za pět let to sečeta uvídí že tam bude minimální rozdíl...a von teda že jo...vzal si na to sešit a napsal do něj SRAZILO MĚ AUTO 1:0.......... a večer sme pak dostali strašnej hlad, ale nebylo nakoupno...tak sme si rozbalili číský polívky...a v tý jeho byl vo jeden pytlíček s kořením navíc....a já mu povídám notak vidíš , dneska je to plichta ()