Připravte se na nepřetržitou akci a napětí! Sylvester Stallone se v závodě s časem snaží vyvést na povrch skupinu cestujících, kteří uvízli ve zříceném tunelu 100 stop pod řekou Hudson, ve filmu Roba Cohena Denní světlo. Když výbuch uzavře tunel, musí se přeživší vypořádat s toxickými výpary, požáry a hrozícím kolapsem celé konstrukce. Jejich jediná naděje je v rukou Kita Latury (Stallone), bývalého šéfa lékařské pohotovosti, pronásledovaného vlastní tragickou minulostí. Stěny se postupně bortí a tunel se plní vodou a Latura je nucen dát v sázku svůj vlastní život, aby zachránil ostatní a zabránil katastrofě přerůst v ještě větší pohromu. V napínavém dobrodružství dále hraje Amy Brenneman. Z působivých zvláštních efektů a nervy drásající naléhavosti snímku Denní světlo se vám bude tajit dech od začátku až do konce. (Magic Box)

Nio767

Tak asi nejvíc mne v tomto snímku iritovali až nechutně stupidní dialogy, které s opravdovou bravurou vyniknou v situacích, kdy protagonisté čelí nějaké neutěšené situaci. O nic lépe pak na tom nebylo naprosto "logické" počínání většiny postav. V této taškařici se mi líbil snad jen Viggo, kterému ale záhy spadlo na hlavu pěkných pár tun betonu a tím bylo po zábavě. 20% ()

Ardath

Denní světlo je zbytečně podceňovaný katastrofický snímek. V první řadě je to dobrá klaustrofobická zábava, mírně připomínající například Dobrodružství Poseidonu. Sem tam klišé, sem tam nelogičnost, no a? Od Roba Cohena je to rozhodně jeden z těch lepších počinů. ()

MarkHarry

Obsahově se jedná o klasickou tuctovku s tématem katastrofického filmu, ve kterém najdete všechny scenáristické klišé tohoto žánru. O hvězdičku navíc dávám tomuto filmu za snahu Staloneho po letech zase něco natočit, na co se dá koukat. ()

Nightwish

Povedený akční film devadesátých let. Nízké hodnocení tady mě docela překvapuje. Asi většina čekala Felliniho. Podle mě dost podhodnocený film. ()

Jirkacek

Snímek Denní světlo jsem si koupil v roce 2009 na DVD disku hned poté, co se objevil na pultech trafik a s investicí necelé padesátikoruny jsem vůbec neváhal. Důvodem ke koupi byl jednoznačně představitel hlavní role Sylvester Stallone, kterého jsem zejména v mých školních dobách v éře komunismu za amerického hrdinu. Záhy jsme se na tento katastrofický snímek z roku 1996 podívali a pamatuji, že se mi velmi líbil. Stalo se tak v období, kdy světlo světa spatřilo několik jiných snímků podobného ražení, například Armageddon, Rozpoutané peklo, Drtivý dopad či Sopka, přičemž Denní světlo jsem si zařadil mezi ty povedenější. Od té doby uběhlo mnoho let a v řece Moravě proteklo mnoho vody a tak jsem se rozhodl podívat se na tento film znovu a napsat k němu zasvěcený komentář, popřípadě upravit mé původní ohodnocení třemi cípatými potvůrkami. Proto jsem si Denní světlo koupil v únoru 2020 za výhodnou cenu na blu-ray disku a o měsíc později se disk roztočil v našem přehrávači. Příběh se odehrával od začátku do konce v New Yorku, kde jakási společnost pro nakládání s odpady naložila tři nákladní vozy plné sudy toxického odpadu a hodlala je nelegálně zlikvidovat vhozením do oceánu. Kolona postupně dojela k tunelu, spojující New Jersey a Manhattan, k němuž postupně přijeli další důležité postavy snímku. Byli to Kit Latura (Sylvester Stallone), bývalý šéf pohotovostních lékařských služeb v New Yorku (EMS), který se snažil zachránit přeživší uvězněné v tunelu. Dále tu byla Madelyne "Maddy" Thompson (Amy Brenneman), neúspěšná autorka divadelních her, která se zrovna chtěla odstěhovat z New Yorku, když ji exploze tunelu uvěznila uvnitř. Dalším byl Roy Nord (Viggo Mortensen), bohatá sportovní celebrita známá výrobou reklam pro sportovní společnost Territory Beyond, namyšlený a sebevědomý člověk. Dále se v tunelu ocitla tříčlenná rodinka v čele s otce jménem Steven Crighton (Jay O. Sanders), který vzal svou manželku Sarah (Karen Youngová) a čtrnáctiletou dceru Ashley (Danielle Harris) do New Yorku, aby napravil napjatý vztah se svou rodinou. Druhou rodinou byla postarší dvojice Roger Trilling (Colin Fox) a jeho manželka Eleanor (Claire Bloom), kteří sebou měli svého psa Coopera, který jim nahradil dávno mrtvého syna. Dalšími aktéry byla čtveřice vězňů, kteří byli zrovna převáženi do nějakého zařízení - bylo to Vincent (Sage Stallone), bojácný Mikey (Renoly Santiago), černoška LaTonya (Trina McGee) a černoch Kadeem (Marcello Thedford) zatčený za ozbrojené loupeže. V okamžiku, kdy se všichni k tunelu sjížděli, gang lupičů přepadl obchodníka s drahokamy, ukradl mu auto a když je začala pronásledovat policie, zběsile ujížděli městem. Ve snaze uniknout spravedlnosti zloději vjeli do tunelu, kde řidič ztratil kontrolu nad vozidlem a to narazilo do jednoho z nákladních aut s toxickým odpadem. Následkem nárazu došlo k výbuchu všech tří kamionů a tunelem se prohnala ohnivá koule v okamžiku, kdy zde byli i všichni výše jmenovaní kromě Latury. Vstupy do tunelu byly zavaleny, oheň spálil většinu cestujících v autech a přežila jen malá skupinka spolu s hlídačem v tunelu jménem George Tyrell (Stan Shaw). Svědkem katastrofy se stal také bývalý šéf pohotovostní lékařské služby v New Yorku Kit Latura, nyní pracující jako řidič taxi. Okamžitě se zapojil do ošetřování lidí, kteří byli před tunelem nějak zraněni a při tom se setkal s bývalým kolegou Frankem Craftem, který o rok dříve přišel o bratra vinou špatného rozhodnutí šéfa Latury. Craft mu řekl, že tunel byl vážně poškozen a mohl by se zřítit, pokud by při odstraňování trosek byly použity výbušniny. Kit poté odešel do řídícího střediska tunelu, kde se setkal s dispečerkou Grace Callowayovou (Vanessa Bell Calloway), jejíž přítel George Tyrell byl uvězněn uvnitř tunelu a s vedoucím provozu tunelu Normanem Bassettem (Barry Newman). Na monitorech zkontroloval situaci, kterou pak probral ještě na starém modelu z počátku 20. století, kdy byl tunel postaven irskými dělníky. Bohužel většina starých východů byla uzavřena nebo byla považována za nebezpečná kvůli nestabilitě stěn a stropů. Nakonec tým přece jen našel jednu cestu do tunelu skrz ventilační systém, přes který se Latura rozhodl sám projít. Byl to velmi riskantní kousek, protože mohutné ventilátory bylo možné zastavit jen na krátkou dobu a pak byly počítačem opět spuštěny. Průchod mezi rotujícími lopatkami osobně považuji za nejvíce napínavou scénu z celého týmu. Mezitím se skupina přeživších shlukla kolem Norda, který věřil, že může najít cestu ven průchodem uprostřed řeky, servisní chodbou vedoucí mezi severní a jižní trubkou. Vzápětí konečně dorazil Kit a varoval ho, že průchod by se mohl kdykoli zřítit, ale sebevědomý Nord odmítl se vrátit a pokračoval ve výstupu po laně. Za pár vteřin se zřítil strop na Norda a Latura měl co dělat, aby z průchodu utekl zpět do tunelu k ostatním. Trosky, které vyletěly z průchodu zranily Kadeema, který vzápětí zemřel. Poté začala do tunelu prosakovat voda z řeky a tak Kit použil výbušninu, aby oddělil místo průtoku vody od zbytku tunelu. Pak se George Tyrell vrátil z průzkumu konce tunelu u Manhattanu a v tom se pod ním propadla silnice a zůstal uvězněn pod náklaďákem. Skupině se ho podařilo osvobodit a zachránit před utopením, ale jelikož měl zlomený krk, ležel ochrnutý. Hladina vody stále stoupala a zoufalí přeživší začali nadávat Laturovi. Ten tvrdil, že může vodu zpomalit, ale nikoliv nezastavit. Kit si vzpomněl, že vedle tunelů byly staré spací místnosti irských dělníků a zeptal se George, jak se k nim dá dostat. Vzápětí Kit našel jedno takové místo, když k němu proplaval pod hladinou. Vrátil se pro ostatní, které přivedl k místu, kde se museli ponořit pod vodu. Bohužel museli George nechat samotného v tunelu a tak dal Kitovi náramek určený pro jeho přítelkyni Grace a řekl mu, aby je "přivedl na denní světlo". Všichni lidé úspěšně proplavali do suchého místa, kde irští dělníci spávali při stavbě tunelu, jenže pes Cooper se ztratil. Starší Eleanor z toho byla zoufalá a odmítla pokračovat dál, když pak najednou tiše zemřela, pravděpodobně z podchlazení. Následně se do místnosti začala vlévat voda, která sebou přinesla i krysy, které proběhly kolem lidí a prolezly stěnou do další mstnosti, o které předtím nikdo nevěděl. Do ní se pak všichni přesunuli a objevili dřevěné schodiště, vedoucí ven na denní světlo. Když se dostali na vrchol starého dřevěného schodiště, Kit si všiml Coopera, jak plave ve vodě za nimi a vrátil se pro něho, aby ho zachránil. Pak ho předal lidem nahoru, ale v tom se spodní část schodiště zřítila a Latura zůstal dole ve vodě a nemohl se dostat za nimi nahoru. Maddy se snažila Kitovi pomoci, ale i ona spadla dolů. Potom hlavní skupina unikla průlezem za denním světlem, zatímco se chodba za nimi zřítila. Mezitím Kit a Maddy plavali dole a hledali možnou cestu ven. Kit si uvědomil, že bude muset použít své výbušniny, aby roztrhl střechu tunelu. Když tak učinil, výbuch tlačí Maddy k povrchu, ale Kit se zasekl v bahně. Nakonec se Maddy objevila na hladině řeky Hudson a po chvíli vyplaval také Latura, kterých se ujalo několik záchranářských člunů. Také skupina ostatních byla zachráněna a když Latura leže na nosítkách, uviděl Grace v davu a podal jí náramek od George. Maddy pak trvala na tom, že s ním pojede v sanitce, s čímž Kit souhlasil a byl konec celkem napínavého snímku. Jelikož jsem si pamatoval jen pár útržků z některých scén, další shlédnutí Denního světla jsem si docela užil. Investice do modré krabičky jsem tak rozhodně nemusel litovat a třeba se v budoucnu zase někdy na tento nepříliš dobře hodnocený film zde na ČSFD podívám. Suma sumárum, na svém původním ohodnocení jsem nic měnit nemusel a tak snímek Denní světlo ode mne získal tři denní hvězdy ***. () (méně) (více)

SNCIS

"Tam nemůžete jít." - "Narodil jsem se o šest týdnů dříve. Ani moje máma mě nedokázala zadržet. " - 70%. ()

Aceboris

Vďaka Netflixu sa vraciam k rôznych filmom, na ktoré som už aj zabudol . Stalloneho jeden z mála filmov kde nehrá drsnaka, ale v celku normálneho bývalého záchranára. Samozrejme ako to býva zvykom bývali záchranár je jediná spása pre tých čo zostali po výbuchu v tunely uväznení. Aj napriek tomu má film opäť bavil a určite si opat pozriem za pár rokov . Film sprevádza aj slušná hudba . Za mňa 6/10 ()

andy60

Jednotlivé postavy - hlavně jejich jednání, působilo směšně. Stejné to bylo, pokud vedly dialog. Jestliže drama nechtěně zklouzne do komedie, něco není v pořádku. ()

hdraf

75%  - nikdy nezapomenu, když jsem tento film sledoval v kině v Kroměříži a byla tam šílená zima jako Slyovi ve filmu. "Obyčejný" záchranář riskuje život a jde za lidma skrz obrovské vrtule do neznáma. Skvělé! ()

Johny2022

Možno prepadak, ale...aj tak baví. Stále je to fajn film v porovnaní s novými filmami tohto druhu. Pozeratelne a preto dám toľko bodov, koľko dám. ()