Připravte se na nepřetržitou akci a napětí! Sylvester Stallone se v závodě s časem snaží vyvést na povrch skupinu cestujících, kteří uvízli ve zříceném tunelu 100 stop pod řekou Hudson, ve filmu Roba Cohena Denní světlo. Když výbuch uzavře tunel, musí se přeživší vypořádat s toxickými výpary, požáry a hrozícím kolapsem celé konstrukce. Jejich jediná naděje je v rukou Kita Latury (Stallone), bývalého šéfa lékařské pohotovosti, pronásledovaného vlastní tragickou minulostí. Stěny se postupně bortí a tunel se plní vodou a Latura je nucen dát v sázku svůj vlastní život, aby zachránil ostatní a zabránil katastrofě přerůst v ještě větší pohromu. V napínavém dobrodružství dále hraje Amy Brenneman. Z působivých zvláštních efektů a nervy drásající naléhavosti snímku Denní světlo se vám bude tajit dech od začátku až do konce. (Magic Box)

zdenny

Katastrofický film, který jistě nedosahuje kvalit např. „Skleněného pekla“, nicméně zde můžeme sledovat psychologii skupiny lidí v boji o holé životy ve velice extrémní situaci. Ano, mé hodnocení je možná příliš vysoké, a ano, je to kvůli účasti Sylvestera Stalloneho v hlavní roli – coby člověka, na kterého se musí ostatní chtě nechtě spolehnout. ()

Brain-D

Velmi silný katastrofický klaustrofobický film. Sice jsem film vyhledal kvůli Slyovi, ale ta klaustrofobická atmosféra, která tu je nastolena je daleko působivější než sám Sly. ()

VanTom

Přes několik strhujících scén (úvodní ohnivý výbuch, průnik větráky) zůstanou z této výpravné katastrofy v paměti spíše patos, schematičnost a scénáristická "umělost". Z čehož bohužel plyne i nuda, podpořená toporným Stallonem v hlavní (byť sympaticky rozhodné) roli i ostatními nezajímavými přeživšími (s výjimkou snad jen samolibého Mortensena a jeho škodolibého konce). 5/10 [kdysi za 3*, nyní za 2*] ()

lykan9

Možná proto, že v době, kdy se točilo Denní světlo a Sly již nebyl tolik v kurzu, tak byl tento film přijat vlažně. Já osobně si však myslím, že se jedná o velice dobrý katastrofický film. Obsazení také není nijak špatné, i když nějaká ta přehrávání se přehlédnout nedají. V rámci žánru se však jedná o vysoký nadprůměr. Škoda jen, že postava Vigga Mortensena nedostala více prostoru. On mě totiž bavil nejvíc. ()

Roseinka

Nechápu, tak nízké hodnocení a označení tohoto filmu za béčkový. Většina tady snad nemá vkus nebo nevím. Tenhle film mám ráda od puberty, viděla jsem ho nespočetkrát a vždy si ho ráda pustím kdykoli znovu. Katastrofické filmy jsou prostě super a tenhle řadím mezi ty lepší. Efekty jsou kvalitní, rozhodně tam nejsou žádné trapné chvilky, kdy bych si řekla - ježiš, to je vidět, jak je to počítačový. Jelikož jsem blázen do vodního živlu, tak tenhle film vždycky prožívám a vžívám se do postav, které se snaží uniknout. Jasně, že pár dialogů je tam trapnějších, ale myslím, že to je špatným překladem dabingu. A většinou se jedná pro mě o bezvýznamné chvíle, takže to nemůže ovlivnit mé hodnocení. Film má i spoustu emocí, např. mladý umírající vězeň, černoch se zlomeným krkem nebo manželka, která nezvládla ztrátu psa. Tenhle film považuju za perfektní klasiku se Silvestrem a souhlasím tady s názory (kterých je bohužel žalostně málo), že se jedná o jeden z nejnedocenějších filmů. ()

manonfire

1)Já ten Slyův zoufalý boj o druhé, to jeho věčné téma druhé šance, kdy se snaží napravit něco, co ho před lety poznamenalo, já mu to prostě žeru. A byť bych podobný patos jinému herci asi neoleroval, tady si ho fakt užívám, a tohle zatracované Denní světlo u mě přebíjí spoustu věhlasnějších Stalloneho kousků. 2)Scéna, ve které umírá jeden z vězňů, mladý černoch a prosí starce vedle něj, aby řekl jeho tátovi, že se choval statečně a pomáhal tu lidem.....a když mu to muž slíbí....tak černoch umře s větou na rtech....."ale on Vám stejně neuvěří". To je scéna podle mě absolutně geniální. Tu větu nikdy nezapomenu a myslím to naprosto vážně. Nádherný moment. Kde na to přišel scénarista akčního filmu ...to nevím. 3) Scény výbuchu a ohnivých stěn valících se tunelem a celkové pojetí podzemní apokalypsy je naprostej trikovej masterpiece. 4)Mám pocit, že u tohohle filmu si prostě někdo hodně nahoře řekl, že ne, a vlna kritiky se pak valila jako dominový efekt...jako zkáza Hollandovým tunelem. 5)Suma sumárum jde o NEJNEDOCENĚNĚJŠÍ FILM, CO ZNÁM a ano, beru si to osobně. 90% ()

Jello Biafra

V tunele pod riekou Hudson, ktorý spája New York a New Jersey vybuchne pri nehode náklaďák s toxickým odpadom a oba konce sa zavalia. Zostane nažive len pár ľudí a práve pre nich sa vydáva na pomoc náš hrdina s tvárou Stalloneho. Títo uväznení nešťastníci sú však skupinka nevďačných a vyložené kreténských zmetkov a mimo iné niektorých z nich tvoria aj trestanci z väzeňského autobusu. Neustále sa do záchranára navážajú a každý jeho plán na vyslobodenie sa im zdá zlý. Ja by som pre nich rozhodne nešiel. Ešte k tomu fúra nelogičností, ktoré popierajú fyzikálne zákony. Zo Stalloneho kinematografie rozhodne slabší kus a mne osobne bolo pri sledovaní tohto filmu trapne keď som videl že akčná ikona 80tých rokov sa tu nechá zvaliť na zem nejakým gaunerom. ()

Borec3

Když si dnes vzpomenu na to napětí, které mi přibíjelo oči k plátnu, na mého nezdolného hrdinu, kterým Stallone do dneška nostalgicky je, musím odhlédnout od tuctovosti a sériovosti tohoto filmu. Bylo mi deset a Sly propadával skrze zpomalené obří větráky, WOW. ()

xaver

Naprosto ubohý, otřepaný příběh, bez šťávy a bez nápadů, jak ho proti podobným snímkům zatraktivnit. ()

keoma26

tak si dávám několik měsíců retro 90.let, filmy, které jsem zatím (náhodou) neviděl a jsou proslulé tím, že jsou špatné, anebo nejsou ani tak špatné, aby byly aspoň proslulé...tenhle mě fakt překvapil , sly jen markýroval, ovšem speciální efekty byly "opravdové", tu tlakovou vlnu v tunelu jsem fakt cítil. ()

iXtr3m3

Pre mňa osobné skvelý nasledovník Cliffhangera. Dobrá myšlienka, skvelé až bombastické technické spracovanie v medziach povolených a perfektná akcia aj dráma a to bez záporáka. Toto môžem kedykoľvek. ()

LEATHERFAC

Koukám, že je to tu zas samý odborník a rozumbrada... Já si teda rozhodně nemyslím, že by to byl propadák, ani nuda. Naopak, slušnej katastrofák, s výraznými sympatickými zapamatovatelnými herci i mimo hlavního hrdiny - což se dá říct o málokterém ze současných katastrofáků. Viděl jsem spoustu horších filmů od Slaye i spoustu horších katastrofáků. Já se bavil výborně, takže za mě čtyřka jak vyšitá... ()

Silwer

Takova blbina na vecer.. Kde v dnesni dobe uvidite 8 bilich chlapu co zachrani jednoho cernocha..ani tenkrat svet nebyl zkazenej..dnes je jen divne pokroucenej... ()

Holina

Výborný katastrofický film, který je sice naprosto přímočarý, jednoduchý a plný patosu, ale má napětí atmosféru a výborný soundtrack. ()

divak84

Zatím jsem to nikdy neshlédl do konce. Měl jsem na to dva pokusy, ani jednou jsem nedokoukal... Fádní zachranovačka...Sylvester šlápl vedle ()