Připravte se na nepřetržitou akci a napětí! Sylvester Stallone se v závodě s časem snaží vyvést na povrch skupinu cestujících, kteří uvízli ve zříceném tunelu 100 stop pod řekou Hudson, ve filmu Roba Cohena Denní světlo. Když výbuch uzavře tunel, musí se přeživší vypořádat s toxickými výpary, požáry a hrozícím kolapsem celé konstrukce. Jejich jediná naděje je v rukou Kita Latury (Stallone), bývalého šéfa lékařské pohotovosti, pronásledovaného vlastní tragickou minulostí. Stěny se postupně bortí a tunel se plní vodou a Latura je nucen dát v sázku svůj vlastní život, aby zachránil ostatní a zabránil katastrofě přerůst v ještě větší pohromu. V napínavém dobrodružství dále hraje Amy Brenneman. Z působivých zvláštních efektů a nervy drásající naléhavosti snímku Denní světlo se vám bude tajit dech od začátku až do konce. (Magic Box)

haWranka

Nemám ráda katastrofický filmy a Sylvestera Stallona taky nijak nežeru. Proto je mi záhadou, proč se mi tenhle film vlastně líbí. Né že bych ho musela vidět stůj co stůj pokaždý, když se Nova rozhodne, že je čas ho oprášit (a to je poměrně často), ale třikrát jsem už určitě měla tu čest. Každopádně mě tenhle film dokázal při dvou scénách dojmout... ()

Acrobat odpad!

Dúfajúci v teba Pane som zlyhal. Americky hrdina uprostred malo napinavej katastrofy, kde prezije partia ludi, ktoru maju presne klisovito rozvrhnute spravanie a aj postupnost umierania a hlasok, pripadne hrdinstva. Klasicke skatulky, ktore su pri takychto pribehoch made by UnHolly wood. Nerealne konanie postav, ziadne efekty. A zachranovat psa v takychto situaciach? a plakat za nim? No nie, to je vela. skor ako napatia, si musite pretrpiet nudu, blbe postavy a 100krat omielany pribeh. ()

danny_21

I na Slye je docela podprůměrná kvalita - sice místy s překvapivě dobrými akčními scénami, nicméně příběh slaboduchý s hromadami patosu - 45 % ()

chaturga

Po letech se mi tento film líbí mnohem více, než když jsem byl malý. Hodně dramatických a smutných scén. Pěkné katastrofické drama. ()

Ceberus

Pamatuju si, že poprvé jsem to viděl na lyžařské dovolené v Rakousku v místní televizi, tudíž německy a nerozuměl jsem ani slovo, ale napínavé to bylo i tak. :-) ()

Nix

Po ikonický skok mezi větráky se jedná o výbornou záležitost, která má spád, staré dobré triky pro které mám prostě slabost a vyvolávaj ve mne nostalgii. Jenže pak se na venek derou skutečné tváře ostatních zúčastněných a jsou to strašně uřvané a protivné charaktery, které by jste v tom tunelu nejradši nechali. To mi hodně lezlo na nervy a je škoda, že v tý záchranný části už vymizela ta dobrá atmosféra z první půli a film už to tak nějak doklepává. Je to škoda, potenciál tam byl. Ale to nic nemění na tom, že to není zase tak špatný a do toho průměru možná trošičku lepšího průměru kvůli Slyovi bych to i zařadil. Ale potřetí v důchodě to už vidět nemusím. ()

wito

tak tento film nebol toceny pre mna. stalloneho dalsi chudobny kusok. jednu hviezdicku nedam len preto, ze tu su aspon nejake akcne sceny, bez ktorych by som asi zomrel, zaspal, ochrnul, pomiatol sa a pod. ()

Tiiso

Film pohybující se mezi kategorií A a B. Dobrý děj, skvělý Stallone a ucházející triky. Konec je made in Hollywood. Takže celkem příjemný průměr, který v devadesátých letech uměl pozvednout náladu. ()

Scraffy

Nemám rád Stalloneho! Avšak po tomto filme som veľmi milo prekvapený, pretože je to príjemne akčná jazda za záchranou ľudí na ktorých sa zrútil tunel. Stallone sa na nič nehrá a je proste obyčajný človek z výcvikom hasiča, ktorý sa snaží pomôcť zo všetkých síl. Áno, je tam veľa klišé vecí, ale my v tomto snímku predsa chceme akciu! A nie žiadne veľké dialógy o životných vedách a podobne. ()

papadoce

Mám slabosť pre Slájove filmy. Pamätám si ešte, že tak pred dvadsiatimi rokmi som na to bol v kine. Iste, niektoré scény sú skôr úsmevné, ale inak toto vôbec nebol až tak špatný počin. Tak trochu (a tomu naozaj nerozumiem) znižuje váhu podobných filmov často samotný scenárista. Robia to síce po väčšine v bezvýznamných scénach, takých tých malých vedľajších, ktoré nemajú na film zásadný vplyv, ale dokážu mu znížiť rating a v zásade ho dostať často až do B kategórie. Tu to síce až tak hrozné nebolo, ale Bohém si to neodpustil. Inak, sympatické na tomto filme je, že nechali tu zomierať ľudí a to v pomerne hojnom počte a to aj napriek tomu, že nám ich najprv trocha priblížili, aby sme sa na nich upäli. Tento ťah sa mi páči. Ale hej, bolo to celkom fajn, v zásade si to viem pozrieť znova a netrpím pritom a to sa o mnohej holyúdskej produkcii povedať nedá. ()

Knor

Průměrný katastrofický drámo, který táhne Stallone a celkem zdařilý efekty. Ten scénář je fakt děravej a hloupoučkej, to se může Sly snažit jak chce, ale kromě postav toho moc zachránit nemohl. ()

Brooks

Zvoleným prostredím ako tak originálny, ale zápletkou, dejovými zákrutami i charaktermi postáv ten najohranejší katastrofický thriller široko ďaleko. Naviac príšerne zostarol, jeho praktické efekty dnes pôsobia skôr nechcene smiešne, než pútavo. Poteší len úvodný výbuch, ktorý ako jediný trikovo obstojí aj dnes a sympatický líder Stallone. ()

departed

Přál bych si být dospělý, když to vyšlo do kin, protože věřím, že to v té době muselo být lepší, než se podle hodnocení může zdát. Byli mi tři, takže jsem s tím moc nenadělal, ale vždycky jsem si to pamatoval podle ukázek v televizi a dostal jsem se k tomu až teď před třicítkou. Že se v devadesátkách s katastrofickými filmy roztrhl pytel víme všichni a tenhle možná patří k těm slabším, nicméně jsem se přistihl, že od chvíle, co všechno doslova vybuchlo jsem byl napnutej jak guma od trenek až do poslední chvíle. Průběh i tempo filmu bylo správně dávkované, přišlo i na klišé momenty (polda, který to určitě schytá, protože před katastrofou řekne svý polovičce, že jí večer řekne něco důležitého; záchrana psa na úkor ohrožení přeživších; laciná hláška na konci filmu a hromada dalších), křečovitý projevy a hrdinské gesta, Sly hrál svého typického devadesátkového hrdinu a musím uznat, že i samotný efekty nepůsobily vůbec špatně i na dnes, což teprv tenkrát. Je to klasický 90s katastrofický akčňák se Slyem v hlavní roli, vy víte co čekat. Já se k tomu dostal holt až teď. ()

Najt

Je zajímavý, že když si dám srovnání recenzí dle počtu bodů je to samá 1* a text o tom, jakej je tenhle film shit, ale když si podívám na hodnocení náhodně, tak zjistím, že to je celkem oblíbenej Stallonovskej film.  TEĎ PRO VŠECHNY OBLIBENÉ UŽIVATELE !! vůbec tomu nerozumíte, Vy jste už tak přepadení a rozmlsaní a tak překombinovaní a zruinovaní těmi filmy, že už je pro Vás téměř cokoliv sračka. A to je špatně ..... Denní světlo je béčko, některej ten scénář je nic moc, ale uvědomte si taky, že český překlad stojí za vyliž .. Ono v angličtině je to uplně běžně scénáristicky průměrná záležitost, jenže tenhle film používá dost slangu a českej překlad není uplně šťastnej .. Dabing je super ale překlad postrádá, hold angličtina je někdy těžká ...........   nicméně pořád to je fantastickej film s užasnou atmosférou, kde jeden člověk riskuje vše, aby pomohl lidem, kterým hrozí smrt po tragickém neštěstí. Film baví, je pozitivní i když se jedná a katastrofu, kulisy jsou parádní, dostaví se i emoce, vše odsýpá a to je nejdůležitější.. u filmu se chci bavit VY PATOLÍZALOVÉ S TISÍCI BODY .. VAŠE HODNOCENÍ JE O NIČEM !!!!!!!!!!! ()

haffen

Film je v štýle... teraz to necháme to vybuchnúť. Prejdú 100m, pustíme zo stropu vodu, po ďalších 100m krysy, potom nech sa rozpadnú schody. To je tak odporne šablonovito natočené až to nie je pravda... o klišé nemá cenu ani písať. ()

jprmusic

Chápu ře se to někomu může zdát divný, ale já mám pro Sly Stalloneho slabost. Takže stejně, jako se mi líbil Cliffhanger, lííbí se mi i tohle. ()

Uberlord

Sice se nedočkáte toho, jak Stallone rozdává rány a láme čelisti, ale i tak se na to dá vcelku dobře koukat. Je to docela povedená katastrofárna, až na to, že po čase nejde už o nic jiného, než že před něčím pořád utíkají... a je to furt dokola. Další kámen úrazu, je chování některých, ze zde přítomných, zasypaných... Kterým bych v tu chvíli asi nafackoval. Film vás sice neomráčí, ale pokud máte rádi katastrofy, pak to na vyplnění volného času, nemusí být špatná volba :o) ()